Boks'la uğraşanlar

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve RaP_FB tarafından 11 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. RaP_FB

RaP_FB Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese selam,

Arkadaşlar uzun zamandır boks'a niyetim vardı, geçen gittim bi salona konuştum hocayla. Fiyatında, saatin de vs. anlaştıktan sonra hemen buraya geldim. :)

Aslında gideceğim yer kick boks ama hoca istersen sadece boks üzerinde de çalışabiliriz dedi. Şimdi size sorum; kick boks mu boks mu? Bu soruyu aşşağıdaki özelliklerimi bakarak cevaplayın lütfen.

Boy: 1.79
    Kilo: 84

Ben özellikle boks dedim çünkü; kalıplıyım, tekma hareketlerinde başarısız olurum diye düşünüyorum. Kilom 84 fakat hiç 84 göstermiyorum açıkcası sadece kalıp var.

Bu işi gerçekten yapmak istiyorum, sadece sağlamlık için değil lisanslı bi boksor olup, ringlere çıkmak istiyorum. Bu işe başlama yaşı 12-13 müş araştırdım az çok. Biliyorum ki, bi' çok boksor var aramızda yardımlarını bekliyorum.

2. kadirak

kadirak Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bende yakın zamanda boksa başlıcam bütün özelliklerimiz aynı yaş boy kilo ....ben şuanlık spor olsun diye gidicem ama derslerim iyi olursa pederi kandırabilirim....bu arada arkadaşlarımda 2 senedir gidiyorlar ve ringlere cıkıyolar aslında bu yaş tam zamanı diye düşünüyorum..

RaP_FB bunu beğendi.
  3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle amacım profesyonel olarak bu işi yapmak istiyorsan. Bunun kararını senin vermen daha doğru. Çünkü lisanslı bir sporcu olmak istiyorsun. Sen boksu mu istiyorsun yoksa kick boksu mu ?

RaP_FB bunu beğendi.
  4. gkhn53

gkhn53 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    lısanslı olarak yapmak istiyorsanız boks daha mantıklı kıckboxun dogru duzgun bı federasyonu bıle yok aslında boksunda yokda kıck boxa gore daha ıyı .
    ayrıca lısanslı olarak bu sporu yapıcaksanıza genclık spor ıl mudurluklerıne baglı kluplerı secın mahalle aralarındakı vs. spor salonlarını degıl.

RaP_FB bunu beğendi.
  5. RaP_FB

RaP_FB Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende boksta kararımı verdim, aslında baştan beri bokstu ama işte hoca aklıma girdi. Kick boskta 4 silahın var, boksta sadece 2 diye yarım saat konuştuk. Birazda forumda araştırdım, kesinlikle boks.

Bu arada sen lisans düşünüyor musun?

Yorumun için telekkürler. Peki bu hizmetler ücretsiz mi?

Oturduğum yere yakın Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne bağlı içinde boks eğitimide olan bi yer buldum.

Adresi aldım, yarın giderim büyük ihtimal. Ücretsiz olup - olmadığı konusunda bilen biri cevaplarsa sevinirim.

Son düzenleme: 12 Ocak 2011
  6. kadirak

kadirak Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ben şuan 3 aylık gitmeyi düşünüyorum gerisi derslerime bağlı :) yani lisans işini pek düşünmüyorum

7. Gwindor

Gwindor Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    lütfen yanlış bilgilendirmeyin insanları ülkemizde çok sayıda kick boks müsabakası yapılmakta bokstan aşşağı kalan hiçbi nokta yok.

arkadaşım senin soruna gelince bi kick boksçu olarak sana bu sporu tavsiye edebilirim bokstan bi süre sonra sıkılabilirsin çünkü yapıcağın en fazla 10 hareket var ama kick boksta senin hayal gücüne kalmış yapabileceğin teknikler ayrıca bacakların 2 ayda açılır en az boyuna kadar kaldırırsın vücudun boksa göre çok daha fazla gelişir ve şekillenir.

Sayfayı Paylaş