Boksla ilgili ters gard düz gard meselesi..!!

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve akinakinan tarafından 22 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. akinakinan

akinakinan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Ben forumda yeniyim boksa başlayacağım çok yakında ama ben sağak ım yani sağ elimi kullanıyorum günlük yaşantımda ama ters gardda daha iyi dövüşüyorum nedendir bilmem .Sağak oldugum icin sol omuz onde ve sol ayak ileride olması gerek ama ben böyle deilde sağ ayak sağ kol ileride olaraktan dümdüz ve çok hızlı direkler atabiliyorum sağ elimle aradada sol elimle çok güzel kroşeler atabiliyorum ama ana elim sağ yani sol boksör gardıyla durup daha rahat sağ elimle vurabiliyorum ve sol kolumlada vurabiliyorum sağlam şekilde hatta sağ el öndeyken de sağ elimle kroşe atabiliyorum zaten yumruklardan hız sayesinde çok iyi kaçıyorum bi yardım edin ne yapmalıyım

2. akinakinan

akinakinan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
  3. KassızAdam

KassızAdam Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Wushu Sanda
    Hatırladığım kadarıyla 1-2 boksör de böyle.Güçlü olan eli önde maç yapıyorlar isimlerini unuttum tabi.Bende Wushu Sanda yapıyorum bende yarı sağlak yarı solağım,ikisininde farklı işlevleri var :D

4. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    kardeşim müsabık düşünüyosan bence 2sinide öğrenmelisin şuan durduğun genelde solakların duruşu ama biz iki gard da da dövüşmeyi öğrendik solak gelince ortada kalıyoduk :D ikisindede aynı şekilde dövüşebiliyorum öneririm ama sağlaksan sağın güçlüyse sol gard dur yani solu öne al ki solla yoklayıp sağ ile gömebilesin

5. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    aynı problem bende de vardı solak olmama rağmen düz garddım kafaya taktım 3 ayda her iki gard da dövüşmeyi öğrendim ama sen kendini nasıl iyi hissediyorsan öyle öğren sonra kafan karışır.

6. akinakinan

akinakinan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    teşekürler 2 sindede dovusmeyi orenicem

7. pacquiao

pacquiao Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    muhtemelen kilondaki rakiplerinden daha uzunsundur. rakibi icine sokmamak için uzak boks yapmaktan kaynaklanıyor. bu da bir stildir değistirmeye çalısmana gerek yok

8. T.A.G

T.A.G Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Eğer MMA yapacaksan ki bence boks tan ziyade dünya bu spora kaynakta
    O sağ elini elbow yani dirsekle harikalar yaparsın
    Ondan sonra solla iyi vuruyorsun fakat sağlak olduğun için yine avantajlıdır
    Sağ elini özellikle kontra ataklarda dönen ters sağ yumruğun adamı duman eder tabi gerçekten kendine inanıyorsan başarılar diliyorum kardeşim

9. The Ripler

The Ripler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Gard çok birşey ifade etmez. Tavsiyem bunlarla aklını yorma direk çalışmalarına devam et nasıl dövüşmek istiyorsan öyle dövüş. Daha yenisin zaman geçtikçe vücudun dövüş stilini belirleyecektir...

Sayfayı Paylaş