Boksa Yeni Başladım Bazı Sorularım Var Lütfen Yardımcı Ol

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve heawenhunter tarafından 22 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. heawenhunter

heawenhunter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba,

Boksa Yeni Başladım (1.haftaoldu)Yumruklarımı Güçlendirmek İstiyorum Eldiven Giymişken Bile Rakibi Pes Ettirecek Kadar Güçlü Yumruklarım Olsun İstiyorum

2,5 yıllık boksör bir arkadaşım var aynı salondayız bana vurduğunda feleğim şaştı onun gibi hatta ondan daha güçlü yumruklar atmam için ne yapmam gerekli lütfen cevap atın benim için çok önemli

Yaşım = 15

Boy = 1,76

Kilo = 62

Bana önerileriniz varsa mutlaka değerlendireceğim şimdiden cevaplar için teşekkürler

2. ProofStriker

ProofStriker Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yumruk atmak için tek kas grubu yetmez bi çok kas grubu çalışır.Omuz,kanat,Biceps,Triseps v.s
    Önemli olan sinirleri güçlendirmek.Mesela bir kum torbasına vurabildiğin kadar güçlü vur.Yarım saat devam et.Farkı görüceksin thums:

heawenhunter bunu beğendi.
  3. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
  4. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    İlk olarak bu işin çok çilesi var onu söylemem gerek. Her işin başı sabırdır bunu unutma. Sabır, disiplin, istek, azim, hırs... Bu böylece gider. Sana salonda bi teknik öğretirler, bu ömür boyu öğretilen teknikle dövüşeceğin anlamına gelmez, zamanla oturur, ve her boksör gibi kendine has bi stilin olur. Mesela benim tekniğin oturması yaklaşık 1 yıl sürdü diyebilirim. O süre zarfın da salondaki 4 senelik abiden nasıl yumruklar yediğimi bi ben bi Allah bilir :) .Dayak yiye yiye hırs yaptım, dudaklarım patlardı, bide ortodonti(diş teli) tedavisi gördüğüm bi zamanlar vardı, ağzımdan adeta tükürük gibi kan akıyordu. Evde bol bol muai thai-kickboks (benim dalım bu) maçları izleyip, gölge boksu yaptım... Gölge boksunu çok gereksiz bir şey gibi görüyordum ilk başta, ama dünyanın en iyi boksörleri çok gölge çalışmıştır bunu unutma. Tekniği en iyi oturtan gölge boksudur, zaten tekniğin oturduktan sonra zaten gölge yapmak ayrı bi zevkli oluyor. Şimdi ise önceden attığım yumrukları tanıyamıyorum ama daha çok çalışmam lazım, öyle basit değil :) .

heawenhunter bunu beğendi.
  5. heawenhunter

heawenhunter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yeni Öneri

Böyle Daha Açarak Yazsanız Yani Zaten Kum Torbası Yumrukluyorum Ek Olarak Yumruk Üstü Şınav Veya Parmak Üstü Şınav Yapsam Yumruklarım Güçlenirmi veya Dambıllarla Yumruk Nasıl Güçlendirebilirim

6. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Zamanla oturur.

7. Atalay Yalçın

Atalay Yalçın Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Yumruğun omuzdan çıkması çok önemli onu başarırsan yumruğun çok sert olur tabi önce yumruk atmanın tekniğini anlaman lazım sonrası gelir gölge boksu ayak dansları eskivler...

8. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    bence boks yapıyorsan hızlı yumrukların olmalı yanında birde güç olursa karşında kimse duramaz onun için hıza ağırlık ver karşındaki çok güçlü bile olsa yumruklarından kaçmak önemli belini iyi çalıştır boks ta sadece yumruk değil vücüdun her noktasına yüklenmelisin bence bacaklarını güçlenmeli omuzların bel çevren bunla beraber gögüslerin sıkı olmalı karnına gelebilecek darbeler için karın bölgen sıkı olmalı senin işin tek yumruk değil yani söyleyim kolay gelsin

9. thinerci741

thinerci741 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    1. O arkadaşını yenmen için senin en az 2 sene boks yapman lazım.
    2. Güçlü olmak istiyorsan body building yap. body için salona gitmene gerek yok. evde kendin çalış. internetten video izleyerek yapabilirsin. ben bu şekilde boks yapıyorum ve oldukça sağlamım ;)

Sayfayı Paylaş