Boksa mı gitmeliyim Kick boksa mı ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve SweentLy tarafından 16 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. SweentLy

SweentLy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Boks veya kick boksa gitmek istiyorum bulunduğum yerde fazla boks ve kick boks eğitimi veren yer yok . Haftada 2 gün gidicem
    Boy:1.60
    Kilo:50
    Hangisine başlamalyıım ?
    Kavga etmek için değil spor olsun diye yapıcam bu sporu

2. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    kick boks ile fit bir vücut elde edebilirsin tekmede atmayı öğreniyorsun kick boksta ama boksörler daha iyi yumruk atıyorlar benim gördüğüm boksta her ne kadar tekme atılmasada bacakların kuvveti önemlidir güçsüz bacaklara sahip olan iyi boksör olamaz ama görüntü açısından kick boksçuların fiziği daha iyi benim gördüğüm kadarıyla

neverbackdown. bunu beğendi.
  3. Boksör41

Boksör41 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Kocaeli
    Kickboks'a git derim çünkü haftada 2 gün gidicekmişin zaten.Tekme atmayıda öğrenirsin hemde bacakların açılır.

4. Chagga

Chagga Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yaşın genç, kick boks daha iyi olur senin için. İyi tekme atmak genç yaşlarda daha iyi öğreniliyor. Muay thai veya kick boks daha güzel senin için bence.

5. SweentLy

SweentLy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Haftada 2 gün gitmem sıkıntı olur mu ?

6. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Aklindakine git hangisi icine siniyosa. Bunun icin danismak cok mantiksiz sordugun soru doktor mu olayim yoksa hemsiremi gibi bişey.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Chagga

Chagga Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Olmaz. Yeterki uzun vadede düzenli yap.

8. Muhammed Onur Akın

Muhammed Onur Akın Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    kick boksa git bence hem daha eğlenceli olur hem bacaklarını daha çok kullanırsın

9. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Boksa gitmeni oneririm ben. Bu arada boks da da gayet bacaklari aciyoruz ve kullaniyoruz bacaklari. Tekme yok tabi ama beton gibi yumruklarin olur onu soyliyeyim. Bir de boks da daha cok efor sarf edersin. Tabi bunlar benim onerilerim karar senindir. Eğlence acisindan hangisini seversen o daha eğlenceli olur :D

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. onrerdl

onrerdl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boks öneririm ben de , efor harcamak ve vücudu çalıştırma bakımından oldukça iyi bir spor. Sanılanın aksine boksta ayaklar ve bacak kasları çok önemlidir Muhammed Ali'nin ayak oyunlarını izlemeni tavsiye ederim söylediği gibi hakikaten kelebek gibi uçuyor ve yerinde durmuyor bunları yapabilmek büyük efor ve çalışma gerektirir. Ayrıca vücudun çok daha dayanıklı olur , nefesini kontrol etmeyi öğrenerek günlük hayatta yokuş yada merdiven çıkarken tıkanıp kalmazsın.

11. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Ben kickboks yapıyorum.Kickboksu öneririm boksta yapabilirsin hangisi daha çok hoşuna giderse.Genelleme yaparsak boksörler daha hızlı ve daha iyi yumruk atarlar çünkü guardları tamamen yumruk atmaya ve bunları kombinlemeye , eskivlere dayalıdır.Bacakta kullanırlar ama asla bir boksörün bacağı kickbokscu gibide olamaz buda bir gerçektir.Çünkü kickbokscular sürekli esneme yapar neredeyse antrenmanın 1/4 ü esnemeyle geçer.Ayrıca bacaklara darbe aldığı ve sürekli tekme attığı için bacakları daha güçlü , dayanıklı ve esnektir.

Kötülemiyorum ama ben boksu sevmem mesela çünkü genelde hep kafaya şiddetli darbeler var en sevmediğim darbe kafaya alınan darbelerdir.kickbokstada bacağına orana burana tekme yiyorsun diyebilirsiniz ama o kafaya oturan yumruk kadar hiç bir şey travma hissi yaratmıyor bence

12. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Boks çok basit, sade ve etkili bir spor. Ancak senin yerinde olsam kick boksa giderdim, yorumların hepsine katılmakla beraber bu sporda yapılan esneme egzersizlerinin henüz tamamlanmamış gelişimine çok faydalı olacağını düşünüyorum.

13. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Zaten spor olsun diye yapiyorum diyorsun. Eger musabik olmayi da düşünmüyorsan sakatlık riski falan da gayet az bana kalirsa. Bu arada columbu adli uyenin dediği gibi bu sporlarin gelişimine oldukça faydasi olacaktir. Genel farklarin disinda boks da yumruklarin daha saglam ve hizli olur. Kick boks da ise yeterince efektif kullanamazsin genellikle yumruklarini. Sana tavsiyem ikisinin de maclarini ve antrenmanlarini izleyip sana uygun olani secmen olacaktir

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. RauLgs21

RauLgs21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bence boksa git.
    Adana'da bulsam boks kursu hemen gideceğim ama yok maalesef.

15. ShooTR

ShooTR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Herkes boks 'da daha çok efor sarfedersin demiş ama şunu unutmayın 6 yumrukla 1 tekme efor sarfetmek açısından aynıdır yani tekme atmak daha çok yorar ben yıllardır kıckboks yapıyorum istanbul şampiyonluklarım var bu aralar fırnessa başladım. Bir boksör tekme atamaz ama kıckboks cu hem tekme hemde yumruk atar ikisini kullanmak varken neden sadece yumruk ayrıca eğer boks da daha çok efor sarfedilseydi boks maçları 12 rant olmazdı kıckboks maçları 3 rant onun bile 3'üncü randında kondisyonun bitiyo. Ayrıca bacak bakımından boks da bacak çalışılıyo kesinlikle ama hem esneklik hemde sağlamlık bakımından kıyaslanamaz kıckboks la.Kelebek gibi uçarım lafı geçmiş kıckboks da kelebek hareketi var gerçektende uçarak vuruyosun .Bir boksör kaç kere low kick yediki kavalla yedikten sonra sağlamlık tekrar tartışılır. Ayrıca boks bana göre değil çok eskiv alınıyo otomatik olarak ben diz atıyorum kıckboksa alıştığım için. Tercih senın ikiside sağlam spordur.

neverbackdown. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş