Boksa başlamak profesyonel olmak ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Brunei tarafından 20 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Brunei

Brunei Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamın alekyüm 17 yasındayım 18 den gün aldım 18 sayılır yani boksa başlamak istiorum devamında mma da yapmak istiyorum ama
    zayıfım 58 kilo 1.81 boyum var öncelikli hedefim kilo almak 2 ay sonra baslıcam bu nedenle rahat 8 kilo daha önce denedim kilo almayı zor değiil :D

Sizce geçmi kaldim ?
    Boksun beyni öldürdüğü söyleniyor ne kadar doğru ben aslında çevremdekiler zeki oldumu bilmesede :D cok zeki olduğumu düşünüyorum hack işlerinde cok iyiyim ztn projelerimi gören anlıyor herneyse :D

Profesnyonel olmak için bassedıom geçmi kaldim o yönden birde son olarak en önemlisi hergün gitmek istiyorum bir zararı olurmu bünyem kaldirirmi hergü ngidebileceğim kurslar varmıdır okullar acıldıkdan sonra baslıcam.

2. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    boksu ben de çok severim. boks için geç kalmışsın, aynı zamanda boksörler ağır olur. maximum 80 90 kilo olman lazım. boksun beyni öldürdüğü doğru. çünkü sürekli kafana darbe yiyorsun. kafana hafif bir şekilde vurduğunda yüzbinlerce hücre ölüyor. bir yumrukta kaç hücre ölür sen tahmin et. bence yumruğunla değil beynin ile para kazanmaya yönelmelisin. çok seviyorsan boksu evine bir torba al, canın sıkıldıkça yumrukla

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Brunei

Brunei Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dediğim gibi geç kaldimin farkındayım yanı hergün gitsem bu açık kapanırmı ?bümyem kaldirirmi kilo alınca ve ne kadar geç kaldim normalde kaç yaşları uygun

edit // boksu para için yapmayacağim zaten hackerlığı bırakmak gibi bi şansım yok hayatımın bır parcası

Son düzenleme: 20 Haziran 2014
  4. kork

kork Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Beni eğiten hocalar 7-8 yaşlarında başladıklarını söylüyorlardı.Bir arkadaş haftada 5 gün gidiyordu oda senin gibi zayıftı bir sorun olmamıştı(Genelde lapa çalışırdı güç çalışmazdı).Benim yaş da 16 bence haftada 3-4 gün ideal.Aranında hergün giderek kapanacağını sanmıyorum.Ama senin yerinde olsam başlardım zaten yetenekte varsa işinde kolaylaşır.Kilon gerçekten çok azmış ama sonra oda artar.

5. Brunei

Brunei Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yetenek oldunu sanmıyorum arayı kapatamazmıyım diyosun.

6. kork

kork Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Güreşe 24 yaşında başlayıp dünya şampiyonu olmuş adamı izledim daha yeni.Bilmiyorum arada kapanabilir benim sadece 2-3 yıl geçmişim var boxla daha tecrübeli arkadaşlar daha iyi yorum yapacaktır.

7. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    bu iş birazda insanın herhangi bir spora yatkınlığıyla alakalı, mesela çocukluğumdan beri yüzerim daha önce hiçbir şekilde hocalardan ders almadım ama 8-9 yaşından beri yüzmeyi bilirim derede denizde hep yüzmüşümdür bi ara 5-6 ay civarı yüzmeye gittim çok çabuk adapte oldum bana gelip sen profesyonel yüzücümüsün diyenler oluyordu yani çocukluktan beri yüzdüğüm için bu işi çok çabuk kavradım boks veya güreşte aynı bu şekilde çocukluktan beri bir yakınlığın olacak mesela arkadaşlarında hep güreştiysen çocukluktan beri, gittinmi hiç güreş nedir bilmemiş birinden daha çabuk kavrarsın diğer türlü zorlanırsın birazda vücut yapınla alakalı çocukluktan beri bir spora gitmediysen ve hiç o sporla alakalı birşeyler yapmadıysan vücut yapında yatkın değilse çünkü çocukluktan beri bir sporu yapınca vücut yapının yatkın olmaması gibi bir şans olmuyor, zor olur. hele profesyonel olmak çok daha zor olur ama hobi olarak öğrenmek için yapabilirsin

8. Karaboga

Karaboga Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Boksör
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba kardesim ben forumda yeniyim kendimi tanitmak gerekirse 12 yasimdan beri dovus sporlariyla ugrasiyorum yasim 15 175cm boyundayim 75 kilo dovusuyorum istanbul 2 cisiyim senin sorunu gorunce yardim etmek istedim yasin cok gec degil ama artik boks musabakalrinda 18 yasini dolduran sporcular 40 yasindaki adamlarla eslese biliyorsun :) hucre olumunden bahsetmisin boyle bise varmi bilmiyorum ama aldiris etme eger bu sporda hucreler olseydi boksorler yasayamazdi muhammad ali yi orbek verirler genelde ama alinin yumruk yediginden olmadi parkinson hastaligi haftanin her gunu idman kaldirirmi demissin kaldirir vucudun niye kaldirmasin biz dovusculer haftanin her gunu gunde 5 saat idman yapiyoruz +kosu+agirlik vucudun alistiktan sonra sorun yok profesyonellige gelirsek boks sporunda profesyonel kolay olunmaz cok calisip kendini kanitlaman lazim buda zamanla olan birsey yardimim dokunduysa ne mutlu bana foruma yeniyim hatam varsa affola.

Sayfayı Paylaş