boks'a başlamak istiyorum lütfen yardım.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve proteinkafa tarafından 31 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    ben 19 yaşındayım içime kapanık pısırık birşeyim arkadaşlar hep dayak yiyorum yani çok eziyorlar bende kendim bu spora başlamayı düşünüyorum öyle profesyonel felan degil sadece taktik ögrensem yeter yani kendimi korumayı ögrenmek çok istiyorum 10 sene önce ameliyat oldum gögüs kafesinden şimdi hiç bir sorun yok hantal da birşeyim ameliyat oldugumda 2 sene herşey yasaktı pc başında tv başında oturmuştum anca güçsüzümde ve ayrıyetten zayıfım. bu boksa başlasam fakat salona yazıldım diyelim karşıma küçük çocuk koysa evire çevire döver beni salonda mesela rezil olurum hep dayak yerim diye korkuyorum hiç birşey yapamam felan diye acaba yazılsam iyi olur mu ? birde hem boks hem fitness aynı anda yapılır mı ?

boy 180
    kilo 59

kemik yaşım 14 çıkıyor ince kemiklerim ekmorf vücut tipine sahibim .

2. SweentLy

SweentLy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Spor salonunda kimse kimseyi evire çevire dövmez ondan korkma zaten başlarda maç yapmassınız.
    Zamanın varsa ve yorulmassan boks ve fitness birlike olabilir

3. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    ben 2.ögretim okuyorum o yüzden akşamları okula gidiyorum. bu özgüvensizligimi felan yenebilirmiyim boksa gitsem yani sokakta birisi bana baksın kafamı yere egiyorum neredeyse kavga etmeyi hiç sevmiyorum daha dogrusu edemiyorum zaten bu zamana kadar kimseye vurmadım hep dayak yedim :) de

4. SweentLy

SweentLy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    O senin elinde belki yenersin belki yenemessin denemeden bilemessin.
    Zorunlu olmadıkça kavga etme zaten

5. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    hayır kavga için degil de yani ne bileyim sokakta birde geceleri çıktıgım için eve geceleri gidiyorum serseri zibidi dolu sokak gelip geçip sataşıyorlar felan kendimi onlara karşı savunmak istiyorum zayıfım fakat boksa gitsem acaba sorun olur mu ? kemiklerimde ince güç yok felan :/

6. SweentLy

SweentLy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Boks antrenmanlarında şınav, mekik gibi güçlenmeni sağlıycak hareketlerde yaptırılıyor gittiğin salona göre değişir ama yaptırılmasa bile fitness'a da başlayacağını söylemişsin düzenli fitness yaparsan zaten güçlenirsin.

7. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    fitness e başladım gidiyorum 3 haftadır ama ne bileyim boks daha da iyi gibi geliyor fitnessi bırakıp boksa başlasam hem güçlenirim hem teknik felan ögrenirim diyorum ama işte yusuf yusuf :)

Sayfayı Paylaş