boks yumruğu ve kıck boks yumruğu

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve cemgül tarafından 30 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. cemgül

cemgül Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar ben güzel tekme atarım ama yumruk daha çok önemsiyorum kıck boksa gidiyorum 2 haftadır boksa gidenmi daha sağlam ve sert yumruk atar kıck boksamı yoksa 2 side aynımı 2 hafta sonra eatchickenChin:_kulüpler arası kıck boks maçım var onun için sordum cevap veren arkadaşlarıma çok teşekür ederim

2. erayaktas

erayaktas Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Hangisi daha güçlüyse o atar :D

3. srt1030

srt1030 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sıklete göre değişir tabi ancak bence en güçlü yumruk ağır sıklet boksçularda

4. samet98

samet98 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    cemgül sapma kbye devam kondisyon ve kuvvet antremanlarına özen göster cok geç yatma yeter 2 haftalık kbci ile bokscu arasında pek fark olamaz 2haftada bi yumrugu ne kadar güclendirebilirsinki , beton gibi bir yumruk kroşe vs vs yerine beton gibi high round house kick daha cazip geliyor bana :D

5. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Mantık olarak bokscunun yumrugunun daha etkili olması lazım . Çünkü tamamen yumruk üzerine spor

Prometheus676 bunu beğendi.
  6. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    12 yaşında birinin 1 ayda kick boks maçına çıkması ne kadar doğru önce bunu düşün dikkatli davran.sorunun cevabı ise gayet net boksörler daima en güçlü yumruğu atan sporculardır.

7. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Ezberden konuşmamak gerekir.Kişiden kişiye farklılık gösterir.Bir boksörden daha sağlam yumruk atabilen kick bokscular vardır veya çıkabilir.Diğer bi konu 2 haftadır kick boksa gidiyorsun ve maça çıkıyorsun?Senin şu anda bırak maça çıkmayı torba bile çalışmaman lazım.Aklıma takıldı.

MScylla, rockybalboa7, Swager ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. yunuscan

yunuscan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben 2 sporu da yaptım yani kick boksda tekme çalışıyosun ama bi o kadarda yumruk çalışıyosun burda hangı sporu yapan daha kuvvetlıyse o daha ıyı vuruu

9. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kim antremanının hakkını verirse o daha iyidir herzaman...

MScylla ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  10. cemgül

cemgül Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    öyle amatör maç falan değil arkadaşlar denemlik 2 3 çocukla maça çıkarcak ve bizim kulüpde benim boyumda benim gibi vücudu olan birileri yok hepsi benden iri yarı bişey onun için sordum geçen öylesine bi maç yapalım dedik çocuk az kala çenemi kırcaktı

11. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    tabikide güç ön planda.bunu biliyorsun ve son mesajda kendin söylüyorsun senden iyi yarı olduklarını.bu mesajının üzerine kararırın net olması lazım bence.

12. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yanlış anlamayın ama konunuz saçma , mücadele sporlarına yeteneği olan ve hızlı kavrıyan sporcu yaptığı işi her zaman iyi yapar.Ama 2 hafta kickboks yapanmı iyi yumruk atar boksör mü demek biraz mantık almayan birşey.Boks eğitiminde daha fazla yumruk ağırlığı verilir eğitim alan kişinin daha doğru teknikle daha sert atma olasılığı daha yüksektir ama burda kişiden kişiye değişicektir doğru tekniği öğrenemiyenler vesaire.

13. sniper

sniper Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşım bak sana şöyle diyeyim altı yıldır boks sporu yapıyorum ve şunu diyeyim, yıllarca kick box yapan elemanlara daha hızlı ve güçlü yumruk atmasını öğretiyoruz bizim antreman günlerimizde.

14. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    yanlış anlamada burda demek istediğin kickboksa göre daha üstün yumruk eğitimi verdiğiniz ama ikiside aynı teknikleri öğreniyor zaten kendinin daha hızlı ve güçlü yumruk atmasını öğrettiğini söyliyerek bence burda bencillik ve üstün gösterme çabası içinde bir görüntü çiziyorsunuz.Eminim ki ikisi arasındada fark olmuycak ama öyle söylemişsin yıllarca kickboks yapan adamdan güçlü felan hatalı sözcükler en iyi antrenör doğru kişiye doğru eğitim verirse çok değişik şeyler olabilir ordaki en iyi antrenörden kastım sizdende iyi antrenörler vardır...

15. cemgül

cemgül Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    SiR_Arawn arkadaşım anlattın için teşekür ederim ama kıck boksdan ayrılamayı düşünüyorum bu kulüpde bişey öretmiyolar 2 saat boyunca esneme haraketleri ve şunu yapın diyolar sağ sol aparkat fornkick ayrıldımda başka bi kıck boksamı gidip yoksa sadece boksamı onun için sordum yumruk tekniğini öretmesi için yada yumruk antrenmanları

16. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    cemgül güreş veya judo düşünmeni şiddetle tavsite ederim.30 yaşına bile gelsen çoğu boks kick boks klubü seni kabul eder ancak yaşın 18e yaklaşınca güreş ve judo öğrenmek çok ama çok zor.bu sporları yapmak her yaşta nasip olmaz değerlendir ve eğer aklında kendini koruyabilmek varsa inan güreş ve judoda çok işine yarayacak sporlar olur.

Sayfayı Paylaş