Boks Yapmak Boy Uzmasina Engelmi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve umuut tarafından 14 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. umuut

umuut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar 19 yaşındayım ben ve boks yapmaya başladım artı yüzmede war ama merak ediorum bende size bir danışayım dedim boks boy uzamasına yardımcı mı olur yoksa engelmi yARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
    BİRSE SON OLARAB BEN FORUMU BAŞTAN AŞAĞIYA SÜZDÜM AMA BOY UZATMAK İÇİN PROGRAM BULAMADIM BUNADA YARDIMCI OLURSANIZ SEWİNİRİM

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bonatschi bunu beğendi.
  3. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    forumda bulamadıysan. yardımcı olalım öncelikle bolbol güneşe çıkmalı ve d vitamini almalısın balık yemeyede devam etmeli fosfor ve calsium ihyiyacını karşılamalısın. 15-20 yaş arası çürük dişin olduysa calsium ve fosfor eksiğin oluşmuştur. eğer sorumun cevabı evet ise şuanlık uzamn söz konusu değildir. erkeklerde uzama 20 yaşındn itibaren durmaktadır. fakat fizyolojik değişimler devam eder kemiklerin enine gelişmesi gibi boyun 2.5 cm arası daha uzayacaktır. mümkün mertebe yazdıklarımı incir vs. gibi besinlerden alabilirsin yada takviye istersen
    doğal takviye olarak solgar calsium magnesium çinko 22-35 arası bir supplementtir. içeriğinde 1000 mg cal. 400 magnesium 15 mg çinko bulunmaktadır. ihtiyacını büyük oranda karşılar.

boks ta uzamana engel değildir. fakat gh tetikleyen sporlar yapmanda fayda görüyorum voleybol basketbol ata binme ( yürtme daha doğrusu ) barfiks gibi ..

4. umuut

umuut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anladım teşekküer ederim benim kusenim var 21 yaşında şuan
    ve geçen sene 6 cm boy attı sanırım bu genetiksel bişii bazıları geç uzarmış ya belki bende öyle olurum dedim ve spora başladım o zaman barfikste daha çok vakit geçireyim

5. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    tabi beslenmenize önem vermelisiniz ama şahsen benim bir yakınım yada çocuğun olsa idi ona hergün 10-15 gr tereyağı yedirirdim bak boy nasıl uzarmış görülürdü.

yapılan araştırmalarımızda saf tereyağının ve zeytin yağının hormonel düzeyi özellikle yağlı tohumlar. margarin dahi. max gh. ve gelişme sağlamakta.

tüm sebzeler mineral ve vitamin deposudur tabi tereyağını bunlarala yemek daha fayda getirecektir. eminol saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Ağustos 2008
  6. umuut

umuut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hadi ya bende çoğunlukla köyden gelen tereyağı yiyorum bundan sonra biras daha fazla yiyeyim bide marulun çok faydalı olduğunu duydum

7. Genco1907

Genco1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    boy uzaması genellikle 18 yaşında bitiyor.
    birde birden uzayanlar saç sakal harışanlar ses kalınlaşmayı bırakıp incelmeye başlayanlar artık ne yapsan zor uzar.
    tereyağı arkadaşın dediği gibi aşırı boy uzatır.balık sebze lerin hepsi zaten gereksiz yere yaratılan yiyecek yokdur yani . süt ürünleri bilioısunuz boş oldunuz zaman ceviz fıstık fındık onlarda fena uzatıyor birde öğünlerde yemek yerken ilk başta çorbayu unutmyın çok etkiler

he en önemli şeyi yazmayı unutmuşum basket oynamayı bılmeyenler yada sevmeyenler oından daha etkili olan ip atlama var düzenli şekilde yaparsanız %90 sonuc alıcaksınızdır benım babm kısa kısa dedğim 172 falan bende 17 yaşında 176 falandım ya1 sene iç.inde 10 cm uzadım ama her gün 2bin ip atlıyordum sabah 1000 akşam 1000 evde hemde :D alt komşu olmadıgı için

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Ağustos 2008
  8. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Genco, verimli ve tecrube ettiğin bilgileri paylaşmandan memnun oldum. Yalnız ben uzamanın bu kadar kolay olacağını sanmıyorum. Bunu sadece ip atlamaya bağlayarak 1 yılda 10 cm uzadığını söylemen, ip atlamaya olan bakışı değiştirecek ve ilizarov tedavisinin sportif versiyonu diye anılmaya başlanacak gibime geliyor. Ben de ip atladım, barfiks çektim, esneme hareketleri yaptım; pilates bile yaptım bir parça. Yalnız tüm bu çalışmalardan vazgeçtikten sonra 2-3cm uzadım.

9. umuut

umuut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ip atlmayı hiç duymamıştım onuda deneyim o zaman bu arad aslında insan takmayınca oluyor ben çok takıyorum o yüzden uzayamıyorum heralde:S:S

10. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Valla bu boy uzamasini hem genetik olarak hemde yaptigin hareketler ve yedigin besinler etkiliyor.
    Ben 93 dogumluyum.Suan 1.84 boy var.
    Haziranın 15iinde okullar kapandıgında yanı bende 1.73 boy vardı agustos ta baktım kı 1.84 olmus.Goren arkaadaslar naptın sen dıyor sasırdım acıkcası kılo falanda vermedım. Valla yedıgıne ıstıgıne dıkkat et forumda yazıyor zaten ne yemen gerektıgı falan boyun uzar dıye dusunuyorum.

11. chapln

chapln Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki bir arkadaşım söylemişti kilonun boy üzerinde etkisi varmıdır acaba, yani kilolu insan zor uzar zayıf insan daha hızlı uzar gibi ?

12. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Boksun boy uzamasını engelleme gibi bir durumu söz konusu değil. Güvenebilirsin sözüme 6 yıllık boksör olarak. Ama onun dışında , yemek yemeyle ilgili soruya gelince. Kilolu insanın boyu daha çok uzar olayının kiloyla alakası yok ama doğru. Eğer kilolu insan daha iyi besleniyor önermesi yaparsak doğru. Ama sende iyi besleniyorsan sadece form tutuyorsan fark yok. Kiloyla değilde beslenmeyle alakalı.

Sayfayı Paylaş