Boks vs Muay thai ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve ogul1835 tarafından 31 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ogul1835

ogul1835 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar Boks mu Muay thai mi detaylı ve sebepleriyle söylermisiniz ?

2. Semih0606

Semih0606 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Muay thai cunku boksa gore daha cok vurus sekli var ve muay thai de bacak da kullanilir.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. ogul1835

ogul1835 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    ama boksörün yumrukları hiçbir dövüş dalında yok doğrumu ?

4. gokdenizergiden

gokdenizergiden Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    neden olmasın? boksör sadece yumruk kullandığı için ona yoğunlaşır ve diğer sporlardan daha çok yumruk çalışır fakat boksör kadar çalışırsan senin de öyle yumrukların olabilir.

5. ogul1835

ogul1835 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım teşekkür ederim peki benim korkum var muay thai antrenmanı ağır oluyo hevesim kaçar diye korkuyorum

6. Semih0606

Semih0606 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bro genellikle butun dovus ve savunma sporlari cesaret ve dayaniklilik ister muay thai de onlardan birisi senin yapman gereken biraz sabir.Ilk hafta tabidike hic hareket etmeyen insana 2 km kosturursan zor gelir ama insan bunyesi herseye zamanla alisir ve muay yhai antremanlarina gider gitmez ringe atmazlar zaten antremanlarin agir olmasinada alisirsin
    (Boks yapiyorum)

7. ogul1835

ogul1835 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Peki sakatlanmalar fazla oluyomu muay thai da ? (sen boksumu muay thai mi öneriyosun?)

8. Semih0606

Semih0606 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bro bence boks en temel dovus sanati boksa baslamadan once ben mma e gidicektim ama temelik yavas yavas duzenli otursun diye boksu sectim yani senin kararin.

9. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Hangi sporu yapmak istiyorsanız, ondan başlayın.
    Boksta yumnruk atmayı iyi öğreneyim, sonra kick boksa ya da MMA ya geçerim derseniz, zaman kaybı olur.
    Ne kick boksta, ne de MMA da; bokstaki gibi gard alınmaz. Çünkü onlarda tekme de vardır, hatta MMA de olduğu gibi rakibi yere indirmede devreye girer.
    Yumruk atma desen, zaten her şekil öğrenilir. Zaman kaybetmeyin. Neyi istiyorsanız, ondan başlayın.

10. Semih0606

Semih0606 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Tabikide dogru ama benim suan zaman kaybi gibi bi dusuncem olmadigi icin boksu sectim.

11. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Bu gibi soruları çok yanitladik keşke forumu biraz arastirsaydin bak şimdi son kez sana anlatıyorum .

ister MuayThai yap Ister Kick Box yap Ister Mma yap fark etmez ilk temel Box dur bütün sporların temeli nedir ? Ağırlık sporlaridir Kondisyona dayalı ağırlık sporlaridir .

Ilk gider gitmez sana öğretilecek nedir ? Box un temeli adimlama ile başlar sağ sol direk sağ sol krose sağ sol aparkat iskiv ler vesaire vesaire daha sonra bunlarda başarılı olur isen yaptigin sporun temel hareketlerine gecersin anladın mi ? Ve Muay Thai yapan yumruk kullanır mecburuz napacaz 7 24 dirseklemi girecez birbirimize ? Yumruğu kendimize göre uydurarak vurabilirmiyiz ? Hayır bunun tekniği bellidir bir boxor nasıl vuruyor ise bizde öyle vururuz ama boxor tekme atmayı bilir mi ? Tekngini bilir mi ? Yada dirsegin ? Tekmeyi nerede nasıl vurulur ? Anladinmi su sporlarında birbirine carpistirmaktan vazgecin artik onemli olan spor degil sporcu olay sende biter sen yaptigin işi severek yap illaki karsiligini mükafatını alirsin
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Ağustos 2016 ---
    Gelelim sakatlanma ölme işine bu sorulara cok gulerim herzaman. Dunyanin en tehlikeli sporu nedir biliyormusun ? Inanmazsin bak FUTBOL dunyada en cok ölüm sakatligin olduğu spordur sen dovusmeye başlayınca sana orada Allah Allah nidaları ile kılıç kalkan saldirmiyorlar ilk amaç nedir dovusurken ? Savunma önce savunmayı ogrenirsin tabi ayna karşısında gölge boxunu iyi yaptigin zaman olur bunlar dedikya önce adimlama boxun temelleri falan ha ondan sonra lapalar falan neyse önce savunmayı ogrenirsin bir 3 ay geçer arkadaşının karşısına gecersin zaten oradaki insanlar ile illaki arkadaş olacaksın kimse sana öldüresiye saldirmaz karşında senin ile dovusecek kişi seninle başlamış sana yakın senin kalibinda birisi olur zaten anladinmi ? Sakatlanmaman içinde gerekli techizatlari takarsin.

Gelelim ağırlığa antrenmanlar elbette ağır olacak tabiki terleyeceksin o nefes kesilecek yoksa nasıl dovusmeyi düşünüyorsun? Kondisyonun olmadıktan sonra istediğin kadar sporcu ol sokakta sıradan insandan ne farkın var oda 1 dakikada 5 yumruk sallar yorulur sende anladinmi bu işlerde hiz lazım teknik güç istek azim lâzım sende yoksa boşuna başlama derim tamam kardeşim ? Olayı uzun uzadıya anlattım varsa başka kafana takılan sor

Son düzenleme: 7 Ağustos 2016
    ogul1835 ve abseto bunu beğendi.
  12. ogul1835

ogul1835 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Ağustos 2016 ---
    eyvallah çok sağol biraz geçti oldu ama sıkıntı yok boksa başladım ve gayet güzel başarı elde ettim ilk günden aynayı bitirdim hocanın dediğine göre yetenekliymişim herneyse özel ders alıyorum white club diye bi yer izmirin en kaliteli yeri herkese teşekkürler saolun :) .

13. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Emin misin İzmir'in en kalite yeri olduguna:)

14. emrecagdas

emrecagdas Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    boks her şeyin temeli. Amatör sporculardan örnek vermem gerekirse Savaş Bekar boksta şampiyonluklar kazandıktan sonra wushuya (combat) geçti ve oradanda kafes dövüşlerine dahi girdi ve şuan profesyonel bir sporcu, çinde taylandda amerikada milli takımı temsil ediyor. Ve kendi ağzıyla söylediği şey ne biliyormusun?. ''Boksunu geliştirip tecrübelenen bi sporcu tüm dövüş sporlarında önde başlar''

15. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    sen bu geri zekaliya bakma kardeşim bildigin gibi devam et her sporcu kendi sporunu over sen kendi bildiğini yap

16. ogul1835

ogul1835 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    bu benim fikrim kötü bi düşüncen eleştirin varsa veya daha iyi biildiğin yer varsa söylede bizde bilelim ;)

Sayfayı Paylaş