Boks Ve Sokak

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve blazer888 tarafından 18 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. blazer888

blazer888 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    aga sokakta işe yarar değil mi

2. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Evet sokakta herkesde bodyci boksörmü canım Allah Allah

3. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim öncelikle merhaba boks geçmiş olarak tüm sporların nerede ise en eskisidir sadece kollarin ve seriligin üstün geldiği bu spor sokakta aşırı tehlikeli olabilir kardeşim sokakta adam senin uzerine koşarak bir ahmak gibi gelirken senin en ufak bir hareketin onu hastanelik etmeye yetecektir asla ama asla sokakta dovusme sokaktaki adam gard almaktan anlamaz sadece vurmayı düşünür sen gelen yumruk karşısında 1 inci 2. 3. Hareketinin ne olacagini bildiginden kavga cok basit olacaktir spor yapmis biri o kadar zaman spor yapan biri kimseye satasmaz zaten ayrica kavgayı sen başlatma hiç bir zaman bir insana sataşma eyvallah de yoluna bak yürekli ol en önemlisi yürek
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Nisan 2016 ---
    Heyecan yapamazsın kendinden ust sikletletlerle dovuseceksin sokaktaki vuracak bumu benim canimi yakacak deyip dovusursun o bakıma takma o mevzuları ayrıca tekrar söylüyorum sokakta kavga etme

4. blazer888

blazer888 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    aga yürek kısmı çok farklı mesela kavga edince bir hormon salgılanıyor oda kavga ede ede vucüt alışır bunun için ringlerde dövüşmek lazım

5. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    ringlerdeki sistemle sokaktaki kurallar farklı korkuyu yenince o sıkıntılar kalkıyor tabi boks yapmak korkuyu yenmeye yetiyor mu işte öğrenmek istediğimiz taraf orası
    Hormon hormon diyoruz da ring de niye hormon salgılancakki şahsen ben hiç ne olur diye düşünmem bile zaten bıçak çıkartacak değil 15 kişinin vurma ihtimalide yok maç çıkışı intikam alıcak diye birşey de yok . ring de dövüşen önceden ring e çıkıp dövüşçeğini zaten biliyor. ayrıca ring de kişi dayak yemekten çok biraz anı yakalamayı ,rakibi kontrol altına almayı düşünür . olsa olsa en fazla dünya şampiyonluğu arenalarında biraz panik yapar . ama sokakta bunlar yok haksız mıyım

abseto bunu beğendi.
  6. blazer888

blazer888 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    en azından bilinçlı olursun idmanlı olursun nereye vuracağını bilirsin

abseto bunu beğendi.
  7. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    maça çıktım deyip korkuyu yenemedim diyenler var o anlar eğer korku varsa nereye vurcağını bilemiyorsun o andan biran önce kurtulmak isteniyorsun böylece bilinç te idmanında bir önemi olmuyor onun dışında evet

8. blazer888

blazer888 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hacı maça çıka çıka alışır bence bünye ilk çıkınca herhalde heyecan olur ama 10.çıkmada 1.ye göre daha az heyecan olur

9. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    maçta zaten ben kazanıyım diye düşüncesi olan biri heyecan normaldir ama bu kafasına boksör baleti takanların çıktığı maçlara bakıyorum tuhaf görünüyorlar birde bunlar en az 5 6 senelik acaba sokakta kavgalık bir durumları olunca nasıl bir his geliyor onlara çok merak ediyorum yani ne zaman o görüntüleri görsem beni boksa motive etcek birşey kalmıyor zaten hocalar felan öyle sokağı düşünenlerle ilgilenmez . bazen diyorum bunlar sadece gösterişten ibaret mi

10. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Beyler :) dayak yedikçe atasini öğrenir ne korkacak lan dayak yiye yiye bikacak sonunda diyecek ki yeter nereye kadar böyle saldiriya geçecektir dovusup içindeki korkuyu yenemeyen ha ? Ya bırakın bunlari beyler cocugunda hevesini kirmayin 6 ay düzenli gitsin değişimi görür ister istemez dovusecek adam onun işi o ne yapacak rakip vururken izleyecekmi pisacakmi ? Reflexler çalışacak rakibinin her yani açık ise sağlam 1 tane vurup onu şaşırtmak isteyecektir uzatmayin mevzuyu
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Nisan 2016 ---
    Korku her erkekte olur aşırı derece cesaret aşırı derece korku insanı yenilgiye mahkum kılar 2 side olmalı insanda boşverin adamın hevesini kirmayin gitsin sinirlerini kontrol edip korku ve cesareti bir arada tutmayı öğrensin
    Bakın ben gözüm karardıktan sonra sinir boyumu astiktan sonra istemediği kadar adam toplasın fark etmez topladığı adamlarla gelip beni öldurmezse ben ayağa kalkarsam ona yapacaklarimi o bile dusunemez ben haklı olduktan sonrası önemli degil zaten bu elemanda damarina basilmadikca dovusmeyecektir

SOKAKTA YARAMIYOR

Hadi ya babacan ben 1 kez dovustum dirsek vurdum adamın dudaktan buruna doğru surtturerek zaten 1 kere vurduktan sonrada kavga bitti ne yaramayacak lan tabi yarar ama sen kullanmayı bileceksin

Son düzenleme: 21 Nisan 2016
    abseto bunu beğendi.
  11. fulltimeonline

fulltimeonline Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Şuanda komada deilde sadece mahkemeliksem bunu 1 sene çok sıkı antreman ve 3 senedir ara ara boks kick boks la ilgilenmeme borcluyum. Boksa başladıktan sonra 3-4 yıl geçti sanırım hiç bir şekilde sokakta kavgaya karismadim zaten kendinden emin olduğundan bulasmiyorsun ama geçende çıkan bir park kavgasında boyum 178 ve kilom 63 miyop tipliyim kavga ettiğim kişi 190 boylarindaydi di ki üstüne 4-5 kişi daha bana girismisti. Her ne kadar filmlerde ki gibi vurdugumuzu bayiltmasakta suratıma tek bir çizik almadan 10 dakika bitmek bilmeyen bir yumruklaşma nin içinden ciktim. Ve benim vurmaktan eklerim patlamisken dövüşü başlatan kişi hala üstüme yürüyordu normal şartlarda dövüş bilmesek yanında 4-5 kişi olmasa yinede orda benim ağzı burnu kirardi. Ve o gard almak bana ilk başlarda ne kadar komik gelmişti sokakta böyle dursan dalga olur diye fakat o gard sayesinde sadece omzuma ve sırtıma darbe aldım ki oda zaten yıllardır antremanları sertleşmiş kemikler morarmadi bile

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

abseto bunu beğendi.
  12. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Babacan bende onu demek istiyorum ışte güzel aciklamissin

13. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    yorumları fazla okuyamadım şuan pek vaktim yok ama bir kaçkere ringe çıkmak hiç yaşamamak tan iyidir ama her zaman söylüyorum her sporda gereksiz sistemlerle vakit sömürüsü yapılmasın .

14. blazer888

blazer888 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    eyw baboş aynen

15. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    ben vurmaya korkup donup kalırkende dayak yemiş gibi hissediyorum değişmiyor

16. blazer888

blazer888 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    aga oda senin bünyene bağlı bir şey

17. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    kaç kez dayak yedin ? Dayak derken 1-2 tokat tekme değil sağlam şöyle ağzın yüzün kaç kez dağıldı ?

18. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    ya ha yedim ha yemedim ne hissedilceği az çok içime siniyor .

19. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    O zaman kendini, komple eğit.
    Ben ne yalan söyleyeyim ilk zamanları sokakta yediğim dayaktan sonra, sokak için öğrenmeye başlamıştım dövüşmeyi. Judo, powerlifting, kick boks ,karate gibi sporlarla nerede ise eş zamanlı uğraştım. Tabi hepsinden parça parça da olsa öğreniyorsun.
    Komple döğüşçü oluyorsun. 2-3 yılllık eğitimle, profesyonel birisine bile kafa tutabilirsin. Çünkü o tek bir alanda(örneğin boksta ya da güreşte iyi iken), sen kendini komple yetiştirmiş olacaksın.

Ha ben bu sporlara kendi çapımda yoğunlaştıktan sonra zaten üniversite idi, işi idi ,spor idi derken sokakta kavga etmeyi bırak, insanlarla muhabbet edecek zamanın bile olmuyor. Zaten kavga etmekte istemiyorsun. Ama komple döğüşmeyi bilmek öz güven kazandırır sana.

Bunlara zaman ayıramam diyorsan, iyi bir kafes döğüşü eğitim veren yer bul. Müsabakalara katılmak zorunda değil, yerde ve ayakta döğüşmesini öğrenirsin. Korkularını zamanla yenersin

20. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Türkiyede kafes dövüşü hikaye yani diğer arkadaşlarında dediği gibi o mma ya çıkanlar 5 sene boks 5 sene judo almış sonrasında mma da yatırma , boğma , hareket eğitimleri alıyorlar .
    devamını akşam yazarım

Sayfayı Paylaş