boks , muay thai , kick boks

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Dogukan Tekce tarafından 13 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Dogukan Tekce

Dogukan Tekce Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar öncelikle merhaba
    Bir konum daha vardı muay thai ve boks ile ilgili .Şimdi öncelikle size bir kaç sorum olucaktı .
    Ben dövüş sporuna başlamayı düşünüyorum üçünden birine . Benim için öncelik yumruklarda
    Muay thaiye baktım genelde tekme ağırlıklı ,
    Kick bokta ise yarı tekme yarı boks sanırım.
    Boks sadece yumruk.
    Sorularım şunlar.
    1) Öncelikle benim için yumruk ağırlıklı olduğu için hangi spora başlamalıyım ? Diz dirsek pek umrumda değil.
    2) Kick Bokscunun yumruğu Boksör gibi sert ve isabetli olabilir mi ?
    3) Hangisinde daha çabuk zayıflayabilirim tabi evde de egzersiz ve diyet yapacağım .Süre 4 Ay.
    4) Boksa başlayıp kilo verebilir miyim ? Genelde boksörler kilolu olduğu için sordum .

Teşekkürler :)

2. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    1) yumruk ağırlıklı ise boksa başlamanı öneririm
    2) kick bokscularda yumruk çalışır ama boksörlerin tek silahları yumruklarıdır ve bütün antremanlarını yumruklarıyla yaparlar, boksörler yumruk konusunda daha iyidir ama iyi bir kickboksöründe yumruğu tabiki sert ve isabetli olur
    3)boks idmanları daha ağırdır, aslında hepsinde zayıflarsın öyle gözle görülür bir farkla zayıflayacağını zannetmiyorum 3 spordan herhangi birini seçtiğinde
    4) verebilirsin, beslenmene dikkat ettinmi zaten yaptığın sporla beraber kilo verirsin

Dogukan Tekce bunu beğendi.
  3. Dogukan Tekce

Dogukan Tekce Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Kick boksa başlıyorum kardeşim :)
    Yediklerime tabiki dikkat edeceğim . Cips Kola Şekeri kestim ekmeği azalttım :)

4. TozZKoparan

TozZKoparan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Boks, Fitness
    Yer:
    İstanbul, Maltepe
    şahsım olarak boks yapıyorum ve bence boks ve kick boksu ayırırken dikket et. aynı klupte eğitim aldığım kickbokscu arkadasıma gel tekme atma sparring yapalım diyorum ve ringte put kesiliyor tekme atmadan hiç bişey yapamıyor, sende yumruğa önem veren birisisin bence boksa başla. zaten boksta ayak oyunları yapaken kondüsyon çalısırken ip atlarken vs. ayaklarda gelişiyor ve yer antrenmanıda yaparak vicudun gayet fit olur. başlamadan önce gidip 2 dalında antrenmanlarını izlemektede fayda var saygılarımla :)

5. 6six.one1

6six.one1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    boksörler kiloludur diye bir şey yok sikletine bağlıdır adam ağır sikletse tabiki kilolu olması olağandır kilo vermeni saydığın üç sporda sağlayabilir ama boksörler ve kickboksörler çok disiplinli çalışırlar belli bir beslenme ve çalışma programları vardır yumruk ağırlıklıyım diyorsan boksa git ben 3 yıl boks yaptım orta sikletim 5 yıllık orta siklet kick boksörü 50 saniyede devirdim kickboksörlerin gardı tekmeden dolayı boksörlere göre daha aşağıdadır buda boksörler için velinimettir :) eğer mesafeyi açıp rakibin tekme atmasına imkan vermez ise tabi :)

6. Okan Aşkın

Okan Aşkın Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Muay thai aralarinda en iyisi bence ama yumruk ağırlikli ise istediğin boks ve boks her alanda ise yarar örnek dar alanda kick bokscu tekme atamaz kolay kolay boksöre fark etmez

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş