BOKS MAÇI!!!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SEHZADE tarafından 13 Şubat 2005 başlatılmıştır.

1. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar dün akşamki Sinan Şamilsam'la Lavrens'in maçını seyrettinizmi?Bence çok süper bir maçtı.Boksla uğraşan arkadaşlarımız bilirler maçta rakibinin yarım kilonun bile fazla olası çok büyük fark deniliyor hele 12 raundluk bir maçta keza daha da önemli bir faktördür.Sinan kardeşimizi bu başarısıyla kutluyorum seneye altın kemeri alması için bugünden hem sabırsızlıkla bekliyorum hemde kazanması için dua ediyorum.

Artık her uluslararası müsabakalarda TÜRK BAYRAĞI'NI görmek istiyorum bir Türk vatandaşı olarak.

2. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    ewet yaa süper maçdı bende izledim karşımızdaki lavuk çok iyi bir boksördü vallah helall sinanna

3. Roid Rage

Roid Rage Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Nowhere
    Evet Sinanin sol direk sag direk kombineleri ve sag uppercut lari cok saglam. Insallah Dunya sampiyonu olur.

4. Guest

Guest Guest

Evet mac gayet güzeldi ama bu maci abartmamak lazim. Adam zaten 40 yasindaydi ve yenmesi mümkün degildi. Gencken daha basarili grafikler cizmisti orasi dogru ama rakibi yaslandi ve yenmesi mümkün degildi.

Sinanin O maci yenmesi büyük basari sayilmaz. Asil bundan sonraki rakipleri güclü olacaktir ve gercek maclar bundan sonra baslayacaktir.

Ben o günkü macta sinanin Nakavtla(KO) yenmesini isterdim ama olmadi. Biraz refleks olayi eksik sinanda ama buda agir siklette normal.

Sinanin muhtemelen karsilasacagi rakipleri sunlar olabilir.

1. Da Varryl Williamson(Amerikali) (21galibiyet 3 maglubiyet)(yas 36)
    2. Mike Tyson (Amerikali) (50 galibiyet ve 5 maglubiyet) (yas 38)
    3. Andrey Golota(Polanyali) (38 galibiyet ve 5 maglubiyet(1beraber) (yas 37)
    4. Calvin Brock(Amerikali) (24 galibiyet 0 maglubiyet) (yas30)
    5. Monte Barret(amerikali) (31 galibiyet ve 3 maglubiyet)(yas33)
    6. Hasim Rahman(Amerikali) (40G 5M ve 1 Beraberlik) (yas32)

Bunun disinda sampiyonluk maclarida yapabilir ama öncelikle bu saydigimiz sahislarla bir mac yapabilir. bunu boks komitesi belirtecektir.

Sampiyonluk maclari yaparsa o zaman su rakiplerle karsilasabilir.
    1.Vitali Klitschko
    2. Chris Bryd
    3. John Ruiz
    4. Lamon Brewster

Sinanin Dünya klasmanindaki Grafigi su sekildedir.
    Oynadigi 25 macta 23 galibiyet ve 2 maglubiyet aldi. Galibiyetlerin 15-16 tanesini nakavtla sonuclandirdi.

Dünya klasmaninda 16. sirada. Bir diger agir siklet dögüscümüz Cengiz Koc ise dünya siralamasinda 37. sirada.

Ilk 20 boksculari kisaca söyle siralayalim.

1. Vitali Klitschko (ukrayna) (almanyada antreman yapiyor ve orada yasiyor)
    2. Chris Bryd (Amerika)
    3. Joe Mesi (Amerika)
    4. John Ruiz (Amerika)
    5. James Toney (Amerika)
    6. Wladimir Klitschko (Ukrayna(vitali nin kardesi)
    7. Nikolay Valuev(Rusya) (almanyada yasiyor)
    8. Samuel Peter (Nijerya)
    9. Riddick Bowe (Amerika)
    10. Monte Barret (Amerika)
    11. Juan Carlos Gomez (Kuba) (Almanyada yasiyor)
    12. Hasim Rahman (Amerika)
    13. Jamel Mc Cline (Amerika)
    14. Calvin Brock (Amerika)
    15. Lamon Brewster (Amerika)
    16. SINAN SAMIL SAM (TÜRKIYE) (Almanyada yasiyor)
    17. Audley Harrison(Ingiltere)
    18. Lance Whitaker(Amerika)
    19. Mike Tyson (Amerika)
    20. Henry Akinwande (Nijerya)

5. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Doğrudur;Lavrens 65 doğumlu olduğuna göre 40 yaşında.Fakat bunun yanında tecrübeli boksör ve kilosuda Sinan Şamilsam'dan fazlaydı.Maçta yaşına rağmen iyi bir kondüksyon sergiledi ve Sinan bu maçta sarsıcı bir yumrukta yemedi.Doğrusunu isterseniz ilk raunddan beri ben çok endişelenmiştim ama Sinan çok istikrarlı ve kararlı maçı bitirdi.Tabiki nockoutla bitirseydi daha sevindirici olurdu ama yinede bana göre iyi bir maçtı.

6. Guest

Guest Guest

Rakibi bu maca gayet iyi hazirlandi. Cünkü sinani yenseydi o zaman diger profesyonel bokscularla yani sampiyon boksculara yakin dögüscülerle karsilasacakti. O yüzden bu maca sinandan daha iyi hazirlandi. Ama Ne kadar iyi hazirlansa eski formu yerinde degildi ve kayip etmesi kesindi. Yinede kötü bir mac sergilemedi. Bu konuda haklisin.

Mesela Mike tysonun kulagini isirdigi adam Evander Holyfield 42-43 yaslarinda. Ama adam hala büyük bokscularla dögüsüyor- Adamin para derdi yok ama hala boks yapmasi bana göre aptalca bir fikir ve kendisini kücük düsürüyor. bana kalirsa boksu 37 yasindan sonra birakmak gerekir. Evander son yaptigi 5 macda 4 maglubiyet aldi. Genc oldugu zamanlarda o rakiplerini cok basit bir sekilde rahat yenerdi. Ama onun yaptigi aptallik.

benim takdir ettigim boksculardan biriside Lennox Lewis. Aslen jamaica li ve ingilterede yasiyor ve ingiltere adina dögüsüyor. Adam dünyada ne kadar iyi ve saglam bokscu varsa hepsinle mac yapti ve yendi.
    1. Vitali Klitschko
    2. Mike tyson
    3. David Tua
    4. Michael Grant
    5. Evander Holyfield
    6. Francis Botha
    7. Hasim Rahman

ve daha bircok ünlü bokscularla dögüstü ve hepsini nakavtla yendi(david tua ve evander holyfield haric). Adam herkesi yendikten sonra hic bir saglam bokscu kalmayinca ve yasida 37 civarlarina gelince boksu birakti . halbuki daha 2 sene devam edebilirdi ve saglamdi ama oda biliyorduki 1-2 sene sonra reflekslerinde yavaslama ve belkide kuvvete eskisi gibi artis olmayacagini sezebilyiordu. Cok akillica yapti ve boksu birakti.

7. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Sinan 31 yaşında boksör.Peki Sinan'ın ağır sikletteki ivme grafiği nasıl?Seneye altın kemeri alabilecek durumu varmı?Sinan bir Türk evladı olduğu için her halukarda ona en ufak bir toz konmasını istemeyiz ama buda gerçekleri örtmez.Sizce bundan sonraki maçlardaki durumu ne olur?

8. Guest

Guest Guest

Sinan cok hirsli ve disiplinli bir boksör. Benim haddime degil onu anlatmak elbette ama kendisini tanidigim kadariyla bu isi basarabilecek gücte. Fakat simdi tam hazir degil. Simdi dögüsmeye kalkarsa kayip eder.
    Reflekslerinde biraz degisim olmasi lazim.
    Mesela daha önce Juan Carlos gomeze karsi dögüstü ve hizlilikdan kayip etti maci. Ama her nedense Juan carlos gomezin gözü sismis ve sinanin surati saglamdi. Sinan kolay kolay nakavt olacak adam degil. Maci kayip da etse yinede kolay kolay nakavt olmaz.

Gündemden 4 tane ünlü boksör kayboldu. Meydan simdi yenilere kaldi.

Bakalim bu sene nasil bir grafik ortaya cikacak. Sinana destegimizi sonuna kadar veriyoruz.

9. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Gönlümüz artık her yerde Türk'ün muhteşem gücünü herkesin görmesini istiyor.İnşallah Sinan altın kemeri alır ve bir numara olur.

10. Guest

Guest Guest

Insallah.

bu arada diger bökserlerimizi unutmayalim.

Oktay Urkal (avrupa sampiyonu)
    cengiz Koc (agir siklette 21 mac yapti ve hic yenilmedi)

11. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Tabiki haklısın.Onların hepsi bizim.Hepsi için aynı temennilerdeyiz.

Sayfayı Paylaş