Boks ile ilgili

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve swcos tarafından 22 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    İyi forumlar

1. Yumruğumu nasıl hızlandırabilirim.
    2. Hareketlerimi ve tekniğimi nasil duzeltirim.
    3. Aynada hareketlerimi nasıl yapacam anlamıyorum bana nasıl faydası olur.

4. Herkes gibi en iyisi olmak istiyoruz nasıl çalışmak lazım.

Hizlanmam kaç ay sürer.

2. YigitMT

YigitMT Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yumruğunu gölge boksu yaparak hızlandırırsın ayna karşısına geçeceksin eline yarım yada bir kiloluk dumble alıp oynayarak direkler kroşeler atacaksın ayna karşında yapmanın sebebi hatalarını gör diye mesela yumruk atarken ayaklarını döndürüyormusun vücudunu çeviriyormusun bunlara dikkat etmen için. Kaç ay sürer diye bir şey yok yani ne kadar ekmek o kadar köfte ne kadar çok çalıştın o kadar çok hızlanırsın o kadar çok ilerlersin

3. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    İşte hatami göremiyorum

4. YigitMT

YigitMT Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Video alabilirsin kendini gölge boksu yaparken nerelerde hata yaptığına bak mesela üst vücudunu döndürmüyorsan ona dikkat et yada omuzundan çıkarmıyorsan yumruğunu falan

5. oguzhanarikan

oguzhanarikan Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kardeşim merhaba öncelikle yumruk larını ve tekniğini geliştirmen için sürekli gölge boksu yapman gerekicek her antreman ısınmadan sonra 3 raunt 2 şer dakikadan gölge boksu yapmanı öneririm ben boks a ilk başladığımda okulda evde ayna karşısın da hep teknik uygulayıp kendime bakıyodum deli gibi ve her antremanımı video aldım boks kolay bir spor değildir her spor gibi hemen gelişmeyi bekleme istikrarlı ve düzgün çalışmalısın antremanlarını aksatmamalısın hocan seni lapa çalıştırmalı tekniğini geliştirmen için . sana bağlı ama 3-5 ayda ancak tekniği kavrar torba lapada tekniğini geliştirirsin 1 seneye zımba gibi boksör olursun :)

6. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Peki dediklerin hız için yararlı olur mu

7. VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY

VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    DIŞ TİCARET
    Yer:
    İZMİR
    1- yumruk için özel çalışma ::: Bir Deri Kemer al , bunu evde barfiks gibi yüksek bir yere tak , Kemer aşağı doğru uzayacaktır , Omuz hizanın altındaki kısmı kes ,

bu kemeri yumruklayacaksın , çok etkilidir , Karate milli takımı gizli tekniği , amacın hızla yumruğu atıp , Kemer seni yakalamadan çekmek, iyi yumruk attığında kemerin Şakladığını göreceksin , Kısa süre de yumruğun çok hızlı olur ,
    Ben bu şekilde çalıştığımda yumruğum Foto flaşı gibi olmuştu , rakibin kafası geri gidiyor , burnu kanıyor , kendisine ne vurduğunu bile önce anlamıyor ,
    Ayrıca hızlı yumruk rakibin moralini bozar , sinir eder, moralman çökertirsin
    =====Eline dambıl alıp yumruk atma , bu aksine yumruğunu ağırlaştırır ====,
    birde bir arkadaş bulabilirsen karşısında hazır bekleyeceksin O sana aniden elindeki darbe yastığı açacak , 1 yumruk atacaksın , sonra 20 saniye gibi bekleyecek , yine elini kaldırıp
    hedef gösterecek , bu refleksini , hızını baya artırır, Göz-El kordinasyonunu mükkemel hale getirir
    2. Hareketlerimi ve tekniğimi nasil duzeltirim./// Bol pratik ve çalışma , kolay yolu yok ,akılcı çalışma , daha iyi sporculara sorucan tavsiye alıcan
    3. Aynada hareketlerimi nasıl yapacam anlamıyorum bana nasıl faydası olur. /// kamera kullan daha iyi
    4. Herkes gibi en iyisi olmak istiyoruz nasıl çalışmak lazım/// bunun için 24 saatini buna ayarlıyacan , yemek , dinlenme , antreman , hatta satranç gibi zeka çalıştıran şeylerde çalışman lazım ,
    ama şunu şiddetle tavsiye ederim , 2 antreman , Sabah işten önce 1 saat , antreman erken kalkman lazım , bunu koşu , kondisyon olarak da yapabilirsin , ikinci anteman akşama ,
    bunu pazartesi ,salı yapıcan // çarşamba dinlenme // perşembe cumartesi antreman // pazar dinlenme ,
    böylece baya iyi olursun saygılar

neverbackdown. bunu beğendi.
  8. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Cok tesekkur ederim söylediklerinin hepsini deniyecegim.

Sayfayı Paylaş