Boks ile Body&Fitness uygun mudur ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve gorkem12 tarafından 28 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. gorkem12

gorkem12 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet arkadaşlar ben 3 ay boks sporuyla ılgılendım ondan once kalisteniks olarak calısıyordum (Barfiks mekik şınav) evde çalışıyorum body falan okul sebebıyle boksa ara verdım 4 ay falan sımdı hem boks hem body aynı anda olurmu yumruk atamazsın falan dıyolar cevaplarsanız sevınırım bırısını secmek zorunda kalmak ıstemıyorum.

Son düzenleme: 28 Mayıs 2014
  2. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Olur boru gibi olur.Ama eğer boksör olmak istiyorsan body yi fazla abartmıcaksın ve esneklik idmanlarını yapıcaksın.

gorkem12 bunu beğendi.
  3. mortimer

mortimer Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    13
    Çok zor bir durum ben iki spora da aşığım birini yapmayınca bir yanım eksik kalıyor ama ikisini bir arada yapmak gerçekten de çok zor ben denedim ama sosyal çevrem ve okulum sekteye uğradı kişisel tavsiyem boks idmanlarının sonunda ağırlık çalışman

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gorkem12 bunu beğendi.
  4. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    iki sporuda aynı seviyede yapmak imkansız devasa kas yapıp artı birde iyi bir boksör olmak hayaldir ne güç yeter ne imkan ne zaman yeter boksa yardımcı olacak barfiks mekik şınav yada temel hareketler dips squat barbell curl vs gibi yapabilirsin hem merak etme kaslı bir görünüm olur ama devasa kası unut ancak şöyle bir sorun var öğrencisin iki sporu yapıpta derslerinde başarılı olacağını sanmam onun için şimdilik hangisi ağır basıyor ise seç birini

neverbackdown. bunu beğendi.
  5. Center Of Muscle

Center Of Muscle Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    fazla yağ ve fazla kas hareket etmeni kısıtlar o yüzden vg yi fazla abartma

6. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Fazla kas demek daha fazla oksijen harcamak demek oda maçta çabuk yorulmak demek + kas kütlesinden kollar yorulmak demek. Fakat şöyle bir şey var senin fotoğrafında fit vücudun var yani aşırı bi kas kütlesi olmaz. NOT: Yanlış anlaşılmasın bulk gibi olmaz vücut tipin endo değil.

Bu arada baya kaslı ve dünya starları olan kişiler var.
    Örneğin ; Alistair Overeem

7. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    ikisi birbirine çok zıt sporlar nasıl birlikte gider diyenleri anlamıyorum bu sporda çok çok kaslı olanlarda vücut geliştirmeyi bizim uyguladığımız gibi yapmıyorlar yani alistair overeem yada badr hair body yapmıyo sandıgımız gibi body antreman videolarını izlersen programlarına bakarsan bıraz daha farklı oldugunu gorursun body maxsımum agırlık kaldırma işidir ki büyüyebilesin boxta ise tam tersi yapabileceğin ağırlıgı en yüksek tekrar sayısında yapıp dayaknılılık kondısyon + serileşme ve güç kazanımı içindir body biraz daha hantal sporu gibi yani yanlış anlaşılmasın yanlış bir kelimi oldu tam karşılıgı degil ama bu böyle sadece sikletlerine kavuşmak için yapıyorlar body zamanlarını zaten dönemleri var boxta onemli olan teknik oturmak badr hari alistair mike tyson muhammed ali hepsi zayıflardı genclıklerınde teknikleri ne zmaan oturdgu sonra siklet degistirdiler yani bunları bi kilo alma donemi oluyo alıyorlar sonra yagsızlasıp o kiloyu koruyorlar yani ikisini sandıgınız gibi bir arada yapmıyorlar yanlış anlaşılmasın ama zaten bench press barbel olsun boxunda içinde olan şeyler ama tam olarak body building kadar yapılmıyor kısaca ikisi bir arada yürümez dostum sen once teknigini oturt sonra box yaparken bodye agırlık verıp bıraz 2. plana atıcaksın boxu kılonu alıp onu koruyup oyle boxa devam edıceksın ıkısı ıle bır arada kılo alman sıradan bırı ıcın cok cok zor yani tabi ben ikisnide yaparım dıyorsan seçim senin

8. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Haklısın da bir yerde yanlış düşünüyorsun adam müsabık olmayacak büyük ihtimalle yani ikisini de hobi olarak yapabilir.

9. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    yani bir arkadaş genç bir noktadan sonra musabık olmak isteyecektir fitness tarzı istiyor heralde zaten boxta parçalar vücudunu baya yani tabi musabık olmasa ikisni yürütebilir ama vücudtunu boşuna o kadar yorar yani body ile belli bir hacimden sonra onu korumak daha iyidir boxtan tabi boxu daha çok seviyorsa box yapar ama musabık olmuyacaksa teknikini ögrenip sonra body yapabilir hem boxtan hevesini almıs hemde daha hacımli ve güzel bir vücutu olur tabi ona kalmış bir şey

Sayfayı Paylaş