Boks güç hız teknik

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve swcos tarafından 4 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Boks da güç için neler yapılabilir? çok onemli

Gölge boksu hızlandırır dediler her gün en az 3 raund yapıyorum hızlanma olmadılar başka ne yapabilirim?

Aynada harekerlerimin yanlış veya doğru olduğunu anlyamiyorum ne önerirsiniz

Birde maçlarda sert bir yumruk yiyince motivasyon dusuyor bu yüzden performansda çok dusuyor ne yapabilirim?

2. sporcuşirin

sporcuşirin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Ankara
    Bende 2 yıla yakın kıck boks yaptım. Tekme yada sert bir yumruk darbesi yediğim zaman motivasyonum düşüyordu. Ama hırslan hırslanırsan motivasyonun düşmez.

3. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Kum torbasını ve darbe yastığını yumrukla baya geliştirir dumbellarla boks yapabilirsin yumruk şınav yapabilirsin

4. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Crossfit ve patlayıcı kuvvet diye bir şey duydum.

Sanırım güç dayanıklılık ve hız arttiriyormus doğru mudur?

5. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Tavsiyem bir hocayla çalışman. eğer salona gideceksen güç için 5x5 sistrminde çalış gitmeyeceksen rakiyi seyret :) bu işler hocayla olur illa salon şart değil işi bilen bi abi de olur ama internetten olmaz hataları düzeltmek daha zordur birinden doğru öğren

6. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Salondayim zaten hocamız ilgileniyor ama ben daha fazla öğrenmek ve yapabileceğim en iyisini yapmak istiyorum bunun için evdede çalışıyorum salondada.

Gölge boksu diyorlar sitedr gölge boksu her gün yaparım ama hızlanma olmuyor.

5x5 sistemi nedir onu anlamadım
    Crossfit konusunda aklım takildi

7. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Crossfit, destek amaçlı yapılabilen tamamlayıcı aktivite (yani istersen yapabilirsin, yapmak zorunda değilsin)
    Patlayıcı kuvvet ise , kısa sürede üretebildiğin güçle ilgili. Çok fazla metodu var onu geliştirmenin. Örneğin şu videodakiler sana fayda sağlar.
    https://www.t-nation.com/training/10-movements-for-explosive-power
    (crossfit ve patlayıcı kuvvet yakın ilişkilidir aslınıda.Birini yapınca, kısmen diğerinin sahasına da girmiş oluyorsun)

Ağır bir kum torbasında çalışmaya devam et. Yumrukların her zaman en kısa mesafeden ve gereken açı ile hedefe ulaşmalı. Daha hızlı ve sert yumruklar için elastik direnç bantlarından faydalanabilirsin.
    Beslenmene ve uykuna da dikkat edersen, zaman içinde çok yükselirsin.

Son düzenleme: 14 Aralık 2016
  8. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    5x5 için youtube a bakın hız bir haftada artmaz ped çalısmada çok seri hale gelin önce 2 kilo dunbbel ile gölge boksunu nefessiz kalmayacak şekilde ilerletin. Komple kondisyonu yükseltin hızlanma sonra başlar. Alt yapı geliştikçe olur hızlanma sınır sisteminin gelişmesi iledir. Kasgücü tek başına olmaz. Siz anremanarı aksatmayın grup dersi haricinde iyi ped tutacak biriyle birebir kombine çalışın artık yıldırım gibi akmaya başlasın gerisi zamanla gelir.
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Aralık 2016 ---
    5x5 için youtube a bakın hız bir haftada artmaz ped çalısmada çok seri hale gelin önce 2 kilo dunbbel ile gölge boksunu nefessiz kalmayacak şekilde ilerletin. Komple kondisyonu yükseltin hızlanma sonra başlar. Alt yapı geliştikçe olur hızlanma sınır sisteminin gelişmesi iledir. Kasgücü tek başına olmaz. Siz anremanarı aksatmayın grup dersi haricinde iyi ped tutacak biriyle birebir kombine çalışın artık yıldırım gibi akmaya başlasın gerisi zamanla gelir.

9. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Hızlanma için sınır sistemi ile ilgili demissin

Peki sınır sistemi gelişmesi benim elimde olan bir şey mi? Bunun yolları var mıdır?

Sayfayı Paylaş