Boks devam etmek istiyorum

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve vücutcuu tarafından 24 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Merhabalar.Ben 98 doğumluyum.Trabzon'da yaşıyorum.Daha önce kendi çapımda biraz vücut geliştirme yapmaya çalıştım.Az da olsa faydasını gördüm.Fakat salona gitmedim.Aslında en başından beri Boksa karşı bir merakım vardı.2012 Ocak ayında Boksa başladım.Haziran ayında okulların kapanışıyla beraber havalarında bunaltıcı olmasıyla beraber Boksu yavaş yavaş bırakmaya başladım.Yavaş yavaş diyorum çünkü bu sporu çok sevenlerde bağımlılık yaratır :) neyse okullarda başlayınca bu son 2 haftaya kadar Boksu unuttum.Derslerin yoğunluğuyla.Dersler de iyi değil.Kısacası ben hayatımı Boksa göre şekillendirmek isterim.Boksörlük okumaktan daha zor bir şeydir.Forumda boksör var ise yardımcı olursa sevinirim.Şimdiden teşekkürler..

2. Yunussecgen

Yunussecgen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Önce eğitim diyip başlamayacağım bu konuya..Çünkü gereksiz oluyor.

Boks la ilgilenmek istiyorsan ilgilen derslerini aksatmanda bir zarar'ı olacağını düşünmüyorum zaten hafta'nın 5 günü okula gidersen 2 günde idman yapma şansın var..

Boks'u eğer okulun tam gün değilse günlere bölerekte yapma imkanın var..

Örneğin

Okul çıkışı 12
    Boks antremanlarına başlangıç saati 15.00
    Ders tekrarı 19.00

gibi zaman dilimlerine bölebilir veya cumartesi pazar idmanlarını gerçekleştirebilirsin yalnız cumartesi pazar idmanlarını uzun süreli yap ki hafta içi kendini zinde hisset

3. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde okuyorum.Okul giriş saatlerimiz bazı günler değişiyor.Ama çıkış saati hep 17:40 dır.Eve en yakın ve daha önce Boks yaptığım salonda 4-6 arası antrenman yapıyorlar.Yani okul saatleri nedeniyle bıraktım aslında.Vaktim olsa,şartlar uygun olsa başlarım ve hiç bırakmam.

4. Gkhn8734

Gkhn8734 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Gkhn
    Yer:
    İstanbul
    ufak bir kum torbası satın alabilir ya da kendin yapabilir evin bir köşesinde tek başına da çalışabilirsiniz. Bende boksu bıraktıktan sonra öyle yapmaya başlamıştım. Boks öyle bir spordur ki başladın mı asla bırakamazsın öyle ya da böyle hep hayatının içinde olur. Arada torbayı yumruklamak istersin.

vücutcuu bunu beğendi.
  5. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Salonda yapmak benim için daha iyi olur.

6. Yunussecgen

Yunussecgen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Saatlerine uyacak bir spor salonu bulmak çok da zor olmasa gerek.

vücutcuu bunu beğendi.
  7. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Bu yaşıma kadar 1 sene Taekwondo, 3 senede güreş yaptım daha sonra vücut geliştirmeye başladım. Geçen yazın başlarında ara verdim ve boksa başladım zaten başlar başlamaz dedim kendi kendime " bu zamana kadar ne halt etmişim ben? " :) Boksu kelimelere dökemezsin mükemmel bir spordur lakin ara vermek zorunda kaldım vücut geliştirme sebebiyle. Ama boksu tadan biri ara veremez... Bu yüzden eve kum torbası aldım her akşam yarım saat - 1 saati geçmeyecek şekilde hafif tempo çalışıyorum. Sana verebileceğim tek tavsiye, boksu bırakma bir şekilde yapmaya çalış ve okulun bittikten sonra vücut geliştirmeyi düşün derim.

vücutcuu bunu beğendi.
  8. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Teşekkürler.Zaten vücut geliştirme ve boks favori sporlarım :)

9. Rise

Rise Yeni Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dövüş Sporları Uzmanı/Eğitmen
    Yer:
    İstanbul
    4 Yıl boks yapmış biri olarak boksör olarak yaşamak ve boksla hayatını sürdürmek istiyorsan basit hocalarla değil uzman kişilerden ders alıp iyi bir boksör olman gerekli yoksa sıradan bir adam denk gelirse emin ol hayatını yanlış şekillendirmiş olursun,
    aklına takılan soru olursa Mesaj atman yeterli,

vücutcuu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş