boks+body

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve alper015 tarafından 27 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. alper015

alper015 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar body yapalı 11-12 ay oldu boksada başladım oda 1 hafta oldu şuan düşündüğüm şey boks antremanlarından sonra body çalışmak boks antremanı 1.5 saat oluyor çok efor harcıyoruz ama yine gücüm kalıyor boksdan sonra body çalışmanın bi zararı olurmu sizce aç kalma açısından felan cevaplarınıza ihtiyacım var acil :S

2. kadirmol80

kadirmol80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Antrenmanların ne kadar yorucu olduğunu tahmin edebiliyorum bence aynı gün yapma yani en son çare... Yani bodydeki eski performansını tutturman biraz zor olabilir ve belirli bi zamandan sonra bıkabilirsin... Box salonunda güç antrenmanları yapılmıyormu alet yokmu orada ?

3. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Kortizol zaten maks. seviyede olmuş oluyor. Birde ağırlık altına girmenin hiç bir getirisi olmadığı gibi, yıkıma yol açmaktan başka bir işe yaramaz.

j.claude.er bunu beğendi.
  4. kadirmol80

kadirmol80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen öyle kardeşim doğru söyledin.;)

5. alper015

alper015 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    valla haklısınız boksdan sonra ağırlık çalışıyim dedim içim dışıma çıktı performansım çok kötü oldu güç antremanları çok az yapıyoz salon zaten 2 katlı 1 katta boks muay thai kick boks tarzı şeyler yapılıyor 2 katta bir sürü alet var koşu bandı bench kelebek cart curt hoca ayrıyetten çalışabilirsiniz diyo bizim boks haftada 5 gün pazartesi çarşamba cuma boks salı perşembe cumartesi body düşünüyorum

6. taylan55

taylan55 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    benim hocamın dediğine göre body yapıyorsan muay thai,boks,kickboks,..... gibi sporları apman kas gelişimini engellermiş. sanırım kasların dinlenmeye ihtiyacı olduğu için

7. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    body ve boks bi arada yürütülecek sporlar degil
    profosyonel boksörlerin bile tam olarak body yaptıkları söylenemez.
    yaptıkları boksya yardımcı agırlık programlarıyla çalışmak. yani cok ayrıntıya girmeden temel hareketlerle çalışıyorlar.
    amatör boks yapanlar ise yaptıkları işe en fazla yardımcı olacak program vucut agırlıklarıyla + temel agırlık antrenmanlarıyla çalışmak olabilir.
    haftada 3 gün boks ise 2 gün agırlık çalışılabilir.
    bundan fazlasının performansı olumsuz etkileyecegini söyliyebilirim.

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    eğer amacınız "boks ta " ilerlemek, derece yapmak ise , body -vg idmanları önünde handikap oluşturacaktır...

ancal ,amaç "spor olsun, hobi olsun "ise tabi ki bu ikisini yapabilirsiniz...mümkünse "vg "yi önce , boksu sonra yapın...)

Sayfayı Paylaş