Boks antrenmanı

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve vücutcuu tarafından 19 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Abilerim kendi yaptığım bir program var.Pazartesi çarşamba cuma ağırlık çalışması salı perşembe kardiyovasküler antrenman koşu yürüyüş ip atlama.Sonra boks idmanı en sonada karın egzersizleri yapıyorum.Sadece boks idmanı çok hafif kaldı sadece gölge boksu ve kum torbası çalışıyorum.Başka evde yapılabilecek boks için önerebileceğiniz çalışma varmı antrenmanda yapabileceğim? weightlifter

2. Telekinesis

Telekinesis Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kum torbasını çalışmana bağlı, nasıl vurduğun neler yaptığını bilmediğim için bişey diyemiyorum.
    Sağlam kondisyon gerekiyor, boks idmanı için. İstersen sana kombinasyon veririm. Fakat vuruş hızı, vuruş tarzında önemli bir nevii.

Yoksa yaptıkların boşa gider.

3. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Yumruk atmayı ve gard almayı falan temel eğitimleri yapıyorum elimden geldiğince.Bana evde aoabileceğim boks çalışmaları gerek.Kum torbası yokta abi çuvala birşeyler doldurup biryere asıcam çokta iyi oluyor body eldiveni takıp idare ediyorum elimdeki imkanlarla zamanla daha çok malzeme alıcam.Ne kombinasyonu vereceksin abi? kombinasyon ne ki?

Son düzenleme: 28 Kasım 2011
  4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    armut top da asabilirsin...daha hareketli olduğundan, ve nokta hedef açısından önemlidir...)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:39 ----------

pençikbollla karıştırma...armut top , içi kum dolu ağır bir toptur...

5. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    http://img.cimri.com/pictures/wm/300x300/190/190822_300-300.jpg

bunumu demek istemiştiniz? Aslında ben eve boks standı almayı düşünüyorum shadow boxing lastiğide alcam.D dumbell ve 1 kg lik dumbell alıcam ağırlıklı gölge boksu için birde ağır çanta olsa daha iyi olur el ayak ağırlığıda alcam inşallah.kum torbası pençikbol ip atlama gölge boksu(ağırlıklı-ağırlıksız) başka yapabileceğim birşey varmı?

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    hayır o değil...

p3nçikbola benzeyen ,fakat içi kum dolu tavana asılan kafadan biraz büyük herhangi bir top...

**koşu
    **kültürfizik
    **bi ayna (gölge boksu)
    **torba
    **armut top
    ile bayağı iyi sonuç alırsın...eğer dikkatli bir bakış açısına ,gözleme sahipsen...)

7. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Abi ev kira zaten pençikbol işi olmazda boks standı alabilirim.Kültürfizik olarak neler yapabilirim? Koşu zaten yapıyorum ip atlıyorum jogging yapıyorum kardiyovasküler çalışma haftada 2 gün yapıyorum.Gölge boksunuda biliyorum şuana kadar en çok yaptığım çalışma.Torba hiç çalışma imkanım olmadı boks standı alırsam iyi olur.

Abi benim programımım çok ağır olduğunu farkettim hem okul hemde çok ağır bir program beraber yürütemiyorum.En iyi yolu buldum ben ya vg yapıcam yada boks ikisinden birini mecbur seçmek zorundayım seçtiğimide yaptımmı tam yapacağım.Programımı biliyorsun abi sanırım 3 gün ağırlık 2 gün kardiyo boks idmanı ve mide çalışıyorum çokda ağır geliyor bana yaşımda küçük.o yüzden sadece birini yapmak yeter bana.Ya vücut geliştirme yada boks birtürlü seçemiyorum hangisini yapacağımı.İleride ev için almayı düşündüğüm spor aletleri bunlar abi

http://www.hindirim.com/Store/ProductDetails.aspx?productID=214516

http://www.hindirim.com/Store/ProductDetails.aspx?productID=213953

http://www.hindirim.com/Store/ProductDetails.aspx?productID=214169

http://www.hindirim.com/Store/ProductDetails.aspx?productID=219972
    http://www.hindirim.com/Store/ProductDetails.aspx?productID=199854

http://www.hindirim.com/Store/ProductDetails.aspx?productID=199775

http://www.hindirim.com/Store/ProductDetails.aspx?productID=173946

http://www.hindirim.com/Store/ProductDetails.aspx?productID=174034

1 kg lik dambılı gölge boksu için ayak yayınıda gölge boksu için almayı düşünüyorum.Sehpa ve ağırlıklarda bir sorun yok.Sağlık topu 4 kg yeterli sanırım.D dumbell larda yumruk atmak için.El ayak ağırlığınıda 3 kg alcam ip atlarken ayak bileğine gölge boksunda el bileğine takıcam bu çalışmayı floyd mayweather den görmüştüm.Boksla ilgili birşeyler biliyorum yani internette araştıra araştıra okuya okuya vg ve bks hakkında bilgiye sahip oldum.Ayrıca ketlebell almayıda düşünüyorum.Boks standıda aldımmı tamamdır.Böyle evde yapmayla biryere gelinmiyor işte abi en iyisi vg yi tamamen bırakıp boksa yönelmek galiba.Önerilerin nelerdir bekliyorum.
    http://www.*************/default.asp?git=3&urun=35344

Abi tajmahal marka lüks el ayak ağırlığı var almışken iyisindenmi alsam acaba yoksa delta nınki yeterlimi bu daha yumuşak ondan bunu almayı düşünüyorum ip atlarken ayak bileğini incitmez :D doğru diyorum bu daha iyi sanki.Birde shadow boxing lastiği var ondanda almayı düşünüyorum zaten varda linkini verdim ama o shadow box için değil.

Abi başka evde kullanabileceğim vg ve boksla ilgili spor aleti falan biliyorsan söylermisin? Başka neler lazım olabilir? Mesela antrenman merdiveni var ondanda düşünüyorum.Yaklaşık 500 600 tl tutar full spor aletlerini alsak.Ama birdefa alıyorsun.boks salon ücreti öyle değil her ay 50 tl.Ah be bir boksa gidebilsem varya yıkacam salonu torbaları patlatacam isteğim var abi ama annem babam pek iyi bakmıyor bu spora bende sinir oluyorum tabiki ben boksu yapmadan milleti boksa yönlendirmeye çalışıyorum.muhammet ali nin bir lafı vardı bu iş çalışmaktan önce istemekle olur diye çok doğru demiş bende istiyorum ilgimde var.Ya illada pro olacam diye birşey söz konusu değil ha olabilirmiyim pro herhalde olurum daha 14 yaşındayım yıllarım var.Önümde bir gelecek var çok iyi karar vermeliyim ne yapacağımı geleceği ileriyi görerek.Çok zor bir durumdayım.Yardımcı olun.

Son düzenleme: 2 Aralık 2011
  8. Telekinesis

Telekinesis Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kadar masraf yapıp uğraşacağına, spor salonuna gidip profesyonel eğitim alman senin açından iyi olur.
    Evde ne kadar idman yaparsan yap salon gibi asla olmaz, bence bir düşün.

j.claude.er bunu beğendi.
  9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    sana örnek program (haftada 3 gün ...ve sadece buna çalış)

**ısınma, kültür fizik
    **gölge boksu ......5 x 3 dakika
    **torba 5 x 3 dakika
    **armut top 5 raund 3 dakika"

**mide ,crunch 3 x 25 tekrar
    **dambıl pres 3 x 10 tekrar
    **dambılla aparkat 3 x 10 tekrar (her kol)
    **dambılları yana açış
    **dambıllar elde çömelme (3 x 10 tekrar)
    **spiral ,bükme yay ( 3 x 10 tekrar)
    **yumruk üzeri şınav (bilek için) 2 x 10 tekrar)
    **dambılları çene altı çekiş 2 x 10 tekrar
    **yayları,lastiği duvara ya da kapıya takıp yumruk 2 x 15 tekrar (her kol)
    **köprü kurma (boyunla , yapabildiğin kadar)

**ip atlama 2 x 3 dakika
    **esneme ,gevşeme..

----haftada 2 gün de koşu ...)

10. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Evet fena değil iyi program gibi gözüküyor.Abi bana boksta çalıştırılması gerekli olan kas gruplarını söylermisin bende ona göre bir program yapayımda bak.

İşte benim program

İp atlama( ağırlıklı-ağırlıksız)
    Gölge boksu(ağırlıklı-ağırlıksız)
    Torba
    Pençikbol

Birde gerekli kas bölgelerini çalıştırmak için ağırlık çalışması.yumruk üzeri şınavı zaten göğüste uyguluyorum.Mide egzersizleride yapıyorum.dumbell aparkat demişsin abi oda var program.

Ya senin program olmadı gibime geliyor kızma ama gerçekten iyi bir program yazsaydın tama derdim.Köprü kurmada yazmışsın abi o çok tehlikeli ama etkili bir hareket tyson yapıyordu antrenmanlarında.boynumu kırabilirim o hareketle zor zaten ben kendimi o şekle getiremem onun yerine kafaya bir şey takıyorsun ağırlıklı sonra uzanıyorsun kafa boşta oluyor yukarı itiyorsun başını buda iyidir.Ama nerden bulayım o aparatı.Abi çok özür diliyorum ama bazı şeyler eksik gibime geldi yaptığın programda boks antrenmanında sırada çok önemlidir vg de olduğu gibi.Haftada 3 gün yeterli ama neler yapacağımı ve sırasını oluşturamıyorum.bükme yay dediğin bükbük ise gerek yok ona eğer el yayı diyorsansa onuda çalışıyordum abi bunlardan haberim var zaten biliyorum ben boks antrenmanında neler yapıldığını ayriyetten bilmediğim bir çalışma varsa onları öğrenmek istiyorum sizden.Mesela ip geriyorum eskiv yaparak geçiş yapıyorum bu gibi çalışmalar lazım bana.Eve ençikbol almam çok zor onun yerine göz koordinasyonu ve hız çabukluk için rocky gibi tenis topu sektirsem olurmu.ayrıca gölge boksu ve torbaya 5x3 demişsin abi ne yaptın sen maçamı çıkartacaksın beni :D Çok ağır olur omuzlarım biter yumruklamaktan.Daha uygun
    bir program çıkartırsanız sevinirim yardımcı olduğunuz için teşekkürler saygılar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:56 ----------

Abi köprü yerine yapabileceğim egzersizi buldum head harness yani kafa kayışı :D birtanede plaka aldımmı tamamdır 4-5 kg plaka yeter sanırım boyun kasları için.İşte ben böyle çalışmaları soruyorum boksa yönelik olan.boks temel antrenmanını söyleyeyim hemen ip atlama gölge torba pençikbol lapa budur yani ayriyetten midede çalışılır en sonda birde koşu yaptınmı biter.Ama pro boksörler böyle bitirmiyor işte tüm boksörlerin kendine has antrenman tarzları vardır anlatabildimmi bende onların yaptıklarını uygulamak programıma eklemek istiyorum biliyorsanız söyleyin.Hatta bu kadar uğraşana kadar vg yi tamamen bırakıp boks salonuna yazılmak en doğrusu dimi :D Çok sağol abi ilgilediniğin için senden başkada cevap yazacak kimse yok zaten.

11. M.JaıWhıte

M.JaıWhıte Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    trabzon
    eline dambıl veya gülle alarak gölge boksu yaparsan ağırlığı bıraktığın an attığın yumruk normal yumruğunun gelişmesine neden olur düzenli olarak bu çalışmayı yaparsan yumruğunun şiddeti kat kat artar

12. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    :) ben bilmiyordum abi bunu sağol ya hiç okumamışsın galiba bu konudaki yazılarımı konuyu bir oku ondan sonra cevap ver lütfen.Böyle bilindik çalışmaları herkes biliyor zaten tüm boksörler yapıyor bu çalışmayı pro lar bile.Bana pro larında antrenmanlarında uyguladığı değişik çalışmalar lazım.

13. M.JaıWhıte

M.JaıWhıte Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    trabzon
    saygılı ol kardeş bişe sordun cevapladım yazdıklarını okumuştum ayrıcada.
    13 yaşında olduğun için fazla bir şey yazmak istemedim bu yeterli olur diye düşündüm
    alttaki yazıları oku ve http://perpaboks.com/kategori/boks-bilgileri/ adlı siteye gir burda pek çok soruna cevap bulabilirsin

1. Nefes ve koşu idmanları

Salonda genellikle ring çevresinde hafif koşu ile 15 dakika tur atın. Sonrasında nefes talimine geçin. Ayaklar hafif açık ve birbirine paralel, kollar yukarı doğru kaldırılırken derin nefes alın ve ayak uçları üzerinde yükselin. Kollar öne doğru uzatın. Yere çömelin. Ayak uçlarında doğrulurken derin nefes alın ve tekrar aynı vaziyete dönerken nefes verin.

Kollar yukarı kaldırılırken derin nefes alın. Gövde öne doğru bükülürken eller ayak uçlarına değdirin ve nefes verin. Yere çömelin. Vücudu ayak parmakları ucunda dengeleyin. Kollar yana doğru açılırken derin nefes alınıp verin.

2. Kültür fizik (Toplamda 20 dakika ve hareketler üçer dakika)

Ayaklar bitişik, eller kalçada, ayak burunları üzerinde topukları yerden keserek ve topukları üzerinde kalkarak tabanları yerden kesmek suretiyle yapılan bir idmandır.

Ayaklar birbirine paralel ve araları dört parmak açıktır. Dizleri birbirine yandan değdirmek için ayaklar içe doğru kıvrılır. Dizler birbirinden açılarak ayak dışları üzerinde bükülerek yine ayak bilekleri çalıştırılmış olur. Topuklar üzerinde yükselerek ayak taban ve burunları üzerinde bir daire çizmek. Ayak burunları üzerinde yükselin. Geri geri gidilerek hız alınır. Sağ diz karına doğru çekilerek ileri doğru fırlatılır. Aynı hareket sol ayak ile de yapılır.

Ayaklar bitişik, kollar yana açılmış olarak, sağ ayağı kalçadan yana doğru fırlatarak sağ avuç içine değdirmeye gayret edilmelidir. Ayaklar bitişik, kollar ileride tutulmuştur. Ayak burunlarında hız alınarak ayak, kalçadan ileri atılır. Sağ ayak burnu sağ avuç içine değdirilir. Bu hareket her iki ayakla da tekrar edilir

2. Kültür fizik (Toplamda 20 dakika ve hareketler üçer dakika)

Ayaklar bitişik, eller kalçada, ayak burunları üzerinde topukları yerden keserek ve topukları üzerinde kalkarak tabanları yerden kesmek suretiyle yapılan bir idmandır.

Ayaklar birbirine paralel ve araları dört parmak açıktır. Dizleri birbirine yandan değdirmek için ayaklar içe doğru kıvrılır. Dizler birbirinden açılarak ayak dışları üzerinde bükülerek yine ayak bilekleri çalıştırılmış olur. Topuklar üzerinde yükselerek ayak taban ve burunları üzerinde bir daire çizmek. Ayak burunları üzerinde yükselin. Geri geri gidilerek hız alınır. Sağ diz karına doğru çekilerek ileri doğru fırlatılır. Aynı hareket sol ayak ile de yapılır.

Ayaklar bitişik, kollar yana açılmış olarak, sağ ayağı kalçadan yana doğru fırlatarak sağ avuç içine değdirmeye gayret edilmelidir. Ayaklar bitişik, kollar ileride tutulmuştur. Ayak burunlarında hız alınarak ayak, kalçadan ileri atılır. Sağ ayak burnu sağ avuç içine değdirilir. Bu hareket her iki ayakla da tekrar edilir

4. Omuz, arka kol ve ön kol idmanı (3 raunt)

Duvara kolları değişik açıdan dayayıp, öne arka ayak hareket edilerek yapılır. Herhangi bir alet kullanılmaz. Her hareket üç dakika sürer

5. İp atlama (1 raunt)

Klasik olarak üç dakika boyunca sağ-sol, sağ, sol şeklinde yapılır, iki ayakla birden zıplayarak yapılmaz. Bazı durumlarda süre artabilir

6. Kum torbası ve Punching

(1 veya 2 raunt) Kum torbasında rakip karşınızdaymış hem siz hem de torba itilerek çalışılır Yumrukların tesiri artar. Punchingbal hızınızı yükseltir

14. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Teşekkürler ama ben bu yazıyı daha önce görmüştüm bana görmediğim bilmediğim çalışma sistemleri değişik teknik çalışmalar lazım.Bunlar bildiğimiz çalışmalar.Mesela kafa kayışı var ondan almayı düşünüyorum hand harness diye geçiyor.Boyun için ondan iyi bir alet yok diyebilirim boksörlerin çoğu kullanıyor köprü hareketinden daha risksiz yapılışı kolay.Buarada kafa kayışı yanlış anlaşılmasın :):) neyse forum kurallarına uyayım bu konuya girmeyelim hiç.Benim kastettiğim kafa kayışı sporcular için olanından.İşte bana bu gibi değişik çalışmalar gerek anlatabildimmi hareketlerde olabilir aletlerde olabilir.Başka hangi aletler gerek evde kullanabileceğim?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:00 ----------

Gölge boksu için bu yayı kullanabilirim dimi? Aslında bunu everlast marka gölge boksuna özel üretilmişi var ama çok pahalı 100 tl bu 5 tl bununlada yapılabilir bence.

http://www.hindirim.com/Store/ProductDetails.aspx?productID=173946

15. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    13 yaşındaki kardeşime bu yaşta haftanı beş günü değil sadece 3 günlük 1 saatlik komplex bir çalışma sisteminde olmasını dikkate almasını dilerim

16. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Herkes birşeyler paylaşmış yazmış sana yardımcı olabilmek için ne kadar kücük olsanda umudun kırılmasın diye, bunu biliyorum şunu biliyorum demişsin. Biliyorsunda hangi birini uyguladın daha kaç yaşındasın? Ve bu yaşta boks & bodybuilding yapıyorsun. Harcadığın enerji cok fazla yaşına göre doğru değil.

Boksu kendi kendine yaparak hiç birşey öğrenemez kavrayamazsın, sürekli yeni kombineler bulman gerekiyor yeni reflexler kazanmalısın bunun içinde prof boks hocasının calıstırması gerekli buda spor salonu demek.

Bodybuilding ağırlık kaldırmak, iki program yazmak, diyete uymaya calısmaktan ibaret değildir bunların ince detayları vardır bunları öğrenmek istiyorsan bir vücutgeliştirme antranörü eşliğinde calısıp öğrenebilirsin zamanla.

Sıfırdan herşeyi sanal ortamda öğrenmeye çalışıp evde uygulayamaya calısarak gelişim sağlıyamazsın anca ter atarsın BOŞUNA. Ve herşey filmlerde gördüğün kadar kolay değil.

-Burda senden yaşça büyük insanlar sana yardım etmeye calısıp çocuk diyip geçittirmiyor sana saygı gösteriyorsa, sende onlara saygı göstermek zorundasın.

vücutcuu, Body06, ferdityson ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Abi çok teşekkürler bir saygısızlık yaptıysam özür dilerim :( Herşeyi sanal ortamdan öğrenmeye çalışıp evde uygulamakla hiçbirşey elde edemezsin demişsin biraz haklısın galiba.

Boksu kendi kendine yaparak hiç birşey öğrenemez kavrayamazsın, sürekli yeni kombineler bulman gerekiyor yeni reflexler kazanmalısın bunun içinde prof boks hocasının calıstırması gerekli buda spor salonu demek.

Bodybuilding ağırlık kaldırmak, iki program yazmak, diyete uymaya calısmaktan ibaret değildir bunların ince detayları vardır bunları öğrenmek istiyorsan bir vücutgeliştirme antranörü eşliğinde calısıp öğrenebilirsin zamanla.

Sıfırdan herşeyi sanal ortamda öğrenmeye çalışıp evde uygulayamaya calısarak gelişim sağlıyamazsın anca ter atarsın BOŞUNA. Ve herşey filmlerde gördüğün kadar kolay değil.

Bu yazılar çok doğru vücut geliştirme neysede boksu evde olacak bir spor değil bir hoca lazım.vücut geliştirmedede ince detaylar demişsin işte ben o ince detayları öğrenemiyorum ama diyet program falan bunları rahatlıkla oluşturabiliyorum.Umudumu kırmadığınız için sağolun.Abi harcadığım enerji çok fazla biliyorum ama anca atıyorum enerjimi selçuk aydınında dediği gibi diğer sporlar tatmin etmiyor beni boks boks boks varsa yoksa boks abi :) hem hoşuma gidiyor ilgim var isteğim var bu spora gönlümü verdim diyebilirim birtürlü salonda çalışmak nasip olmadı bir gidebilsem.Abi sen biraz umudumu kırdın ama neyse :( Ben öyle kolay kolay yılmam ben bu yola başkoydum sonuna kadar varım! hırsım var azimliyim yüreğimi koycam ringlerde daha ne diyeyim.Vücut geliştirme ve boks birarada kesinlikle olmaz dayanıklı bir bünye gerek bu ikisini beraber yapmak için.Bana hiç olmaz zaten.Abi napacağımı şaşırdım boksmu yapsam vg mi yapsam okulda bir yandan ergenlik sorunları aile baskıları annem babamda pek iyi bakmıyor boks konusuna böyle sıkışık bir durumdayım.Abi gelişim sağlayamazsın lafın çok battı bana resimlerimi görmüşsündür peki o vücut doğuştanmı oldu? Sen şuana kadar aldığım en iyi cevapları verdin sağol önerilerini bekliyorum bu durumda ne yapmalıyım?

Ne yapayım abi salona gidemiyorum böyle evde birşeyler yapmaya çalışıyorum kendi çağımda uğraşıyorum.Aslında bu sporları evde değil yerinde yapmak lazım.Hangisini seçeceğime hala karar veremiyorum.boks yaparsam geleceğimide etkiler neden etkilesin diyeceksin çünkü boksla ilgili hayallerim büyük abi sonra boksa başladığıma pişman olmak istemiyorum keşke okusaydım demek istemiyorum anlatabildimmi olayı şimdi.Tek aşamadığım sorun bu.Gelecekte olabilecekleri göze alamıyorum bokstaki sakatlanmalarda cabası.Hadi onları geçtim bu sporun doğasında var zaten sonuçta birbirine vuruyorsun herhalde bir yerin kanar kırılır.Ama pişmanlık başka birşey.Diğer favori sporumda vücut geliştirme abi bu sporu herzaman yapabilirim haftada 3-4 günümü ayırırım yeter.Ya off hangisini seçsem lütfen yardımcı olun ya şimdi spordan soğuyacağım umudum kırılacak bunların olması biraz zor ama :) yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme: 3 Aralık 2011
  18. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
  19. M.JaıWhıte

M.JaıWhıte Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    trabzon
    bu gidişle gelişimini bozacaksın

20. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    güzel kardeşim sen amatör bile değilsin şu aşamada nasıl olurda profosyonellerin antrenmanlarda yaptıklarını uygulayacaksın?

boks sporunda temel eğitim en az 2-3 ay verilir. temel eğitim ne kadar iyiyse ilerisi o kadar aydınlıktır. boksa meraklıysan bunu yerinde öğreneceksin.

bi kaç arkadaşım uyarmış teşekkür ederim... ama bi çok arkadaş yanlış yönlendiriyor. burdan temel eğitimi dahi almamış bir arkadaşa şunu böyle yap bunu böyle yap demek yanlış. ne konuda istekliysen gideceksin bu işi yerinde öğreneceksin kendi kendine birşey yapmaya çalışmak zaman kaybı olur.

vücutcuu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş