boks ağırlık antrenmanı

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve vücutcuu tarafından 7 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    merhaba abilerim ben 14 yaşındayım bugün doğum günüm hatta :) 2 aydır boks yapıyorum bu hafta idmanlara gitmeyeceğim hastayım.pazartesi çarşamba cuma günleri boks idmanım var.salı ve perşembe günleride hacim ve güç artışı için antrenman yapmak istiyorum sizce uygun mudur? mayıs ayında başlamayı düşünüyorum güç antrenmanına.şuanda kondisyonum çok yüksek değil 1-2 ay sonra başlayacağım.cevabınızı bekliyorum.

2. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    lütfen birisi cevap verebilir mi?

3. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    tüm vücudu çalıştırmak istiyorum ama kas grupları nasıl böleceğimi bilmiyorum.salı ünü 3 bölge perşembe günü 3 bölge şeklinde çalışacağım.vg antrenman programım var zaten aylar önceden hazırlamıştım ama boksla beraber olurmu bilmiyorum ya bu forumda cevap yazma diye bir şey yok mu yardım bekliyorum.uykuma beslenmeme dinlenmeme elimden geldiğince dikkat etmeye çalışacağım sporu seviyorum ne olur yardım etseniz 5 gün idmandan zarar gelmez günde 10 saat uyusam vücut kendini toplar zaten.

göğüs
    bench press
    incline bench press
    flyes
    pullover
    biceps
    barbell curls
    hammer curls
    cons. curl (bu hareketi arnold ayakta yapıyor oturarak yapmayla bir farkı varmı?)
    incline dumbell curl
    sırt
    one arm dumbell rowing
    bent over barbell row
    bent over two arm long bar row
    chin up ( ağırlıklı olabilir)
    arka kol
    french press
    triceps kickback
    barbell triceps extension
    close grip push up (buda ağırlıklı olabilir)
    bacak
    squat
    lunges
    stiff legged deadlifts
    calf raise
    omuz
    shoulder press
    lateral raise
    front barbell raise
    shrug

ayriyetten kardiyo yapmama gerek yok zaten 3 gün boks idmanı yapıyorum boks idmanıda bir çeşit kardiyo sayılır.çok ağırlık az tekrar olarak yapabilirim antrenmanı piramit set olabilir.ağırlığı artırarakmı gitmeliyim yoksa sabit ağırlıkmı buda aklıma takılıyor neyse bu program doğrumu daha onu bile bilmiyorum cevap yazan yok ki.birde horizontal pull up diye bir hareket var onumu eklesem acaba sırtın tamamını çalıştırıyor.close grip push up vechin up yerine koyabileceğim hareketler varmı? ayrıca stiff legged deaflifts mi yoksa normal deaflift mi yapmalıyım bacakta?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:48 ----------

http://www.eurostargym.com/sporprogramlari.asp

bende bunun gibi bir program istiyordum zaten iyimi sizce haftada iki gün çalışacağım

4. candoe

candoe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bence normal vücut geliştirenlerenden farklı çalışmalısın örneğin boks da en çok önemli olan bölgeleri ayrıca çalıştırman daha faydalı olacaktır ( omuz, bacak,karın gibi ) sanırım kolları fazla çalıştırmak yavaşlamasına sebep olabilir o yüzden çok dikkat etmelisin.

vücutcuu bunu beğendi.
  5. lewstherin

lewstherin Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    2.5 sene boks yaptım 1.5 sene kickbox 3 senede muaythai yaptım ve bana göre dövüş sporlarında dayanıklığa dayalı antraman yapmalısın ve süper set antramanlar veya çok tekrarlı antramanlar yapmalısınki yumruklarını atarken kol kasın kasılıp şişmesin çok sayıda yumruk atabil.

vücutcuu bunu beğendi.
  6. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Bence istasyon çalışmasıyla başla kondisyon ve gücünü maksimum seviyeye çıkarmanda yardımcı olur mesela şöyle deneyebilirsin : 3dk ip atla - 3dk çekebildiğin kadar mekik - 3dk ip atla - 10 şınav çek ...vs örnek bir istasyon çalışması yaptım kendine göre hazırlarsın sende . iyice kuvvetlendiğinde ise bölgesel çalışırsın

vücutcuu bunu beğendi.
  7. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    abilerim yardımcı olurmusunuz lütfen 2 günlük antrenman programı lazım bana.salı perşembe günleri yapacağım.

8. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    şu şekilde düşünüyorum çok mı ağır olur ilerisi için tabi şuanda 3 gün boks idmanı yetiyor.

pazartesi çarşamba ve cuma günleri boks idmanı
    salı perşembe ve cumartesi günleri ağırlık çalışması
    pazar off day

bu şekilde çalışabilir miyim ileride?

beslenmeme uykuma çok dikkat etmem gerekecek biliyorum.

9. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

şimdiden böyle çalışabilirsin ama ağırlık çalışmalarını fazla zorlama thums:

vücutcuu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş