Boks İçin İşe Yarayan Kas Grupları.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve heawenhunter tarafından 14 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. heawenhunter

heawenhunter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Boks İçin İşe Yarayan Kas Grupları. Nelerdir ? Dayanıklılık Çeviklik Ve Güç Sağlayan Kas Gruplarını Yazar Mısınız Ve Bunları Evde Aletsiz 1 Adet Dambıl (Artırılabilir Max 15 Kg) İle Yapabileceğim Hareketler Olmalıdır.

2. Byoquzhann

Byoquzhann Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Tekirdağ
    Merhaba. Böyle bir soru sorduğuna göre yenisin.Bence senin yapman gerekenler şunlar ; ön ve arka kol için şınav, barfiks, mekik, ip atlama ve gölge boksu.. Bunlardan en önemlileri gölge boksudur.. ip atlamak ve mekik ardından gelir.

heawenhunter bunu beğendi.
  3. heawenhunter

heawenhunter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    1-2 Ay Sonra Tekrar Başlayacağım Kendimi Çok İyi Hazırlatmam Lazım Salonda Gölge Boksu vs. Yapacağımızı Biliyorum Sadece Beni Hantallaştırmayacak Çevik Ve Güç Veren Hareketler Arıyordum Teşekkürler Tavsiyen İçin :)

4. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Bacakların, merkez bölgen ve patlayıcın çok aktif bir rol alır çeviklik ve güç için. Sırt omuz kol bunları saymıyorum bile zaten önemli oldukları için. 2 ay sonra tekrar başlayacaksan 2 ay boyu hergün aynı hareketleri veyahut aynı hareketlerin türevlerini yaparsan ( istisnasız hergün ) 2 ay sonra boksa başladığında faydasını görürsün. Ancak sana şunu belirteyim; ne kadar güçlendiğini ne kadar çevik olduğunu tekniklerin oturmadan anlayamazsın. O yüzden pes etmeden aynı hareketlere devam et. Devam ettikçe daha da arttır. Sayıyı arttır, turu arttır. Bir süre sonra sana yetmemeye başlayacak. Vücut fazlasını isteyecek. İşte o zaman istasyonlara başla body deki süper set gibi. Misal; 2 tur dragon walking 20 squat 5 basamaklı pyramid push up 20 lunge ( sag sol toplam ) 20 tane diamond push up squat jump. ya da 1 dk plank 20 tane chin up 1.30 dakka side plank ( sağ 1.30 sol 1.30 totalde 3 dk ) ardından 10 chin up türevlerini yaratabilirsin. Spor yapacaksın ve güzel bir spor yapacaksın. Araştırmacı olmanda fayda var.

heawenhunter bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş