Boksörler supplement kullanır mi ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve sakultasalkim tarafından 4 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    rica ederim patlayıcı kuvvete örnek boksör olarakda Rocky Marcianno - Joe Frazier izleyebilirsin.Antremanlarında başarılar. İyi forumlar :)

2. TozZKoparan

TozZKoparan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Boks, Fitness
    Yer:
    İstanbul, Maltepe
    Dediğin gibi olabilir söylediklerinde haklısın fakat , supplementlerin geliştirdiği kas yapısıyla bokserlerde gelişen kas yapısının farklı olduğunu biliyorum , profesyonel bi boksörün supplement yerine direk protein olan şeylerden yiğerek beslendiğini biliyorum. antrenman sonrası yemek yenicek süreye kadarda 1 meyve suyu alınarak supplement yerine onun içilmesi daha sağlıklı olabilir. fakat kişiden kişiye değişir :)

3. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    Fikrin için teşekkürler çoğu yerde haklısın. Fakat şu farktır esnek kas,esnek olmayan kas.Suplement kasın esnekliğini bozarda diyemeyeceğmiz için. İş antremana bakar diye düşünüyorum. Yani gelişim farklılığı değil kas esnek olarakda büyür. Örneğin Evander Holyfield. Mike Tyson.Muhammed Ali.Ben üzüm suyu içip eve giderdim ama suplementi içtiğimden beri daha güçlü antreman yapıyorum. :)

4. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    supplement kullanmak yerine karbonhidrat-protein ağırlıklı beslenmek daha iyi olur şimdi ama peynir altı tozundan yapılıyor diyecekler gelir ama şöylede birşey var c vitaminini vitamin hapı olarak almakmı yoksa direk portakal yiyerek almakmı daha sağlıklı ve faydalıdır ? birde boksörler body yapmaz boksörlerinde ağırlık kaldırma antremanları vardır ama bu bodyciler gibi direk kütle hacim kazanmak için değil yani boks hocalarının dediği doğru body yaparak gelişen kas ile boksörlerin gelişen kasları bir değil, burda body yapan arkadaşlara kalsa zaten body ile yapılan kaslar hertürlü daha güçlü kuvvetli hızlı olur diyecekler ama body ile yapılan kasın görüntüden başka bir işe yaradığı yok bunu daha çok mücadele sporları ile ilgili forumlarda sor burada bodyciler tarafından pek sağlıklı yorumlar alamazsın

John Philipi bunu beğendi.
  5. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    herşeyin doğalı daha faydalı tabiki. ama suplement almayıncada eve gidene kadar yada yemek yiyeceğim yere cok kayıp yaşadığımı düşünüyorum ben. O arayı kurtarsın diye supement alınabilir bence. Yoksa evet; boks yaparken boksör gibi beslenmessen hiçbirşey elde edemessin.

6. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    mike tyson'ın beslenme ve antreman programını bul internetten adam sabah saat 5 de kalkıp aç karna 6-7 km koşup geri yatağa dönüyor ve 10 gibi yeniden kalkıyor eğer birisi kas kaybedecek olsa bu mike tyson olurdu değilmi sabahın köründe aç karna 6-7 km ve biraz antreman ile. yine hocalara sor özellikle ercan gürgöze bu hocaya sor en iyi cevabı alırsın

7. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    O bir harika , onu çok seviyorum. Bu söylediğini bende biliyorum. Mike Tyson'ın gün içinde neler yediğine bak o zaman bulabilirsen, beslenme olmadan başarı olmaz. Mike Tyson dediğin adam bilmediğimiz nasıl beslenmeler uyguladı ? Bunu önce bilmek gerekiyor. Dünyanın en iyi Sporcularından birinden söz ediyoruz. Uç nokta örnek. Genetik bir harika. Ve emin ol çok iyi beslenmiştir. Sabahki koşu kısmına gelince bunu hep uygulamamıştır belli aç kalmalar büyüme hormonu tetikler. Konumuz bu değil. Konumuz boksör suplement kullanırmı bu.

8. canberkdinc1

canberkdinc1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar lutfen sacmalamayalım boksor dedıgımız ınsnlar gunde 2 veya 3 ıdman yapıyorlar bırakın supplementı streoıd tarzı guc arttırıcı seyler bile alıyolar
    sabah kosu öglen 3dk dan 12 round aksamda agırlık kondısyon bu tarz ıdman yapan ınsanlar mecburu kullanmak zorundalar yoksa ölürler
    mıke tyson dedıgınız adam kürün dibine vuruyor lutfen sacmayalaım 1 ton dan fazla vuruyor

neverbackdown. bunu beğendi.
  9. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    John Philipi' nin de dediği gibi konumuz bu. Konuya geri dönmek adına birşeyler yazayım bende. Herkesin yazdığında doğruluk payı var. Ha bende ahım şahım bir bilgiye sahip değilim :) Ancak; hangi dövüş sporunu yaparsa yapsın kişi supplement kullanabilir ki bence kullanılmalı... İlk olarak şuna değineyim uç örneklerden bahsetmeyin 1 ton vuruyormuş şu oluyormuş bu oluyormuş bu uç örnekteki insanlar sadece idman beslenme supplemet ve azim abidesi değiller aynı zamanda mükemmel genetikleri var kime buna itiraz edemez. Yani uç örneklerden konuşmak yerine bilimsel konuşmak elle tutulur somut şeyleri konuşmak daha mantıklı.

Supplement kullanmadan doğal beslenmek işe yarar mı ? Evet supplement kullanmaktan daha çok işe yarar dövüşçüler için. İdman bitiminde otobüslemi gidiyorsun aç kutuyu otur koltuga ye mılletın ıcınde. Ne yapıyorsun diyene de bas küfrü. Ben bunu vaktiyle çok yaptım. Akşam idmanım biterdi batıkentte otobüse binerdim eve gitmek için. Otobüs kalabalık; çıkartır yerdim tavuğumu salatamı ne yapıyorsun dedikleri zamanda benim yaptığım yoğun antrenmanı sen yap senide görürüm diyip sustururdum. Kimse size karışamaz birşey diyemez o hakları yok yani. O yüzden spor yapan insanların beslenme konusunda zaman bahaneleri olmamalı. Doğal beslenmek gelişim için en güzelidir.

Doğal beslenecek zaman aralığım cidden çok az supplement olmuyor mu yani? Supplement kullanırsanız kas gelişiminiz gerçekten sağlam olur. Burada gelişimden kastım sadece büyüme değil aynı zamanda esneklik dayanıklılık vs.. Kasların yıpranmaması için, onarım hızının artışı için, esnekliğinin artması için ( bu arada kas esnekliği sadece supplement ile de artmaz yanlış yer etmesın kafanızda. Yapılan antrenmanlar en buyuk etkıyı tasırlar ) dayanıklılıklarının artması için supplement gerekir. Doğal beslenmenin yanında supplement kullanmak büyük oranda gelişim sağlar. Bodyciler genelde derki ooohh bu kadar kasımız var bir de dövüşe gittik mi tekniğimiz oturdu mu tamam önümüze kimse çıkamaz... Ama malesef o iş öyle değil. Her sporun çalışma şekli antrenman şekli farklıdır. Body yapan arkadaşlar kasları şişirmeyi severler. Ancak şişkin kaslara sahip bir insan dövüş sporuna başlarsa kasları uzar. Misal ben muay thai ciyim. Calf lerim bodyciler gibi aşırı şekilli ve şişikti ancak muay thai den sonra şekilleri değişti ve kaslar uzadı. Gücüm azaldı mı ? Hayır. Son olarak birşey diyeyim. Şahsen ben öyle alınan meyvesularından yana bir insan değilimdir. Meşrubatların her türü sakıncalıdır gözümde içerikleri yüzünden. İdmandan önceki akşam hazırlayın atın buzdolabıne. İdman önceside içine buz atın. İdmandan cıktıgınızda soguklugunu korumus bi sekilde doğal meyvesuyunuzu için. En doğalı en sağlıklısıdır ;) Çok yazdım kusura bakmayın :)

10. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    eğer internetteki bilgiler doğruysa mike tyson'ın gün içinde yedikleride öyle abartılacak şeyler değil ama zamanında beslenme şekli neydi kendisine sormadan en doğru cevabı bulamayız ve ayrıca senin sorduğun sorunun tam bir cevabı yok kimisi kullanır kimisi kullanmaz boks hocalarına sorsak gereksiz derler profesyonel boksörün zaten belli bir beslenme antreman programı vardır ama bazı hocalar var öğrencilerine ilaç bile kullandırtır ki boksörün amacı zaten kas geliştirmek değil supplement biraz amaç dışında kalıyor . yukarda mike tyson kürün dibine vuruyor diyen arkadaş eğer kürün dibine vursa o kadar profesyonel maça çıkmış adam sence kanında falan hiç belli olmazmıydı birde supplement kullanmassalar ölürler mi ? az yavaş o kadarda değil birsürü sporcu tanıyorum hiçbiri supplement kullanma ihtiyacı duymuyor bazısı ilaç kullanıyor daha çok performans elde etmek için. supplement kullanmak yerine doğal beslenmeyi tercih ederim. insan vücudu öyle zayıf değilki idman yaptıktan hemen sonra protein kullanmaz isen çöksün aksine senelerdir bu sporu yapanların vücutları daha çok alışmış oluyor yemek yemeden bir insan ortalama 50-60 gün bile yaşar siz sanki idmandan sonra 1-2 saat aç kalsa adam direk çökecek eriyecek gibi konuşuyorsunuz bence gereksiz idmandan sonra en iyisi bolca su tüketmek supplemente gerek yok diyorum ben ama kişinin kendi tercihi ister kullanır ister kullanmaz

11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    supplement den kasıt sadece "protein ve amino asit cinsleri" ise tabi bunları kullanmadan da bosk yapılır ...ancak , beslenme yetesizliği olan kişilerde kullanılmasında sakınca yok...ancak , kreatine diikkkat...

yorgunluk genelde , karbonhidrat yetersizliği , elektrolitik denge bozukluklarından kaynaklanır ...antrenmandan önce glikemik indeks e bakılarak alınacak "kompleks karbonhidtarlar ve basit serumlarla bu iş hallolur...

tabi ki , vitamin özellikle "b ve c" önemli ...

boks , performans sporları içinde belki de en az "supplement , doping vb" gerektiren bir durum içerir ...neticede , uygun bir yumruk adamı ko eder ve sonuç alma ihtimali bir ateltizm ve halterden supllemntsiz , dopingsiz çok daha yüksektir...

John Philipi ve barfiksPro bunu beğendi.
  12. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    Ben tam 10 yaşımdan beri boks antrenmanı yapıyorum. Aralıksız bu güne kadar geldim.Bazen 3 hafta kadar ara verdiğim oldu nadir.Sakatlandğmda. O hariç hiç bırakmadan antreman yaptım. Herkezin söylediğinde doğruluk payı var. Ben sadece demek istedim ki. Evet arkadaşlar suplement içilir. İçiyorum uzun süredir etkisini gördüm. Daha çabuk toparlanıp kendime geliyorum (antreman sonrası) özellikle günde 2 antremanım varsa 2. antremana ciddi toparlanıp girebiliyorum. Demek istediğim tamamıyla bu. Suplement mecburdur yada değildir buna herkezin fikri farklı olur bence.

13. Bynwo

Bynwo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Konudan iki yıl geçmiş ama uzun kas bodycilerin kısa kas muhabbetine güldüm :) senin içtiğin meyve suyundan daha sağlıklı supplement bu arada supplement öyle kas yapıyorsa içinde olanlar belli yumurta proteini bcaalardada tavuğun aminoasitleri o zaman çok bilmiş arkadaşım bi daha tavuk ve yumurta yemeyesin ha :)

14. Solak Boxer

Solak Boxer Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Valhalla
    Lisansli boksorum ve whey protein amino asit creatin grenade 50.cal pre workout kullaniyorum suplenement ozel bisey degilki gunluk protein ihtiyacini giderici takviye sonucta ne alakasi var yani

15. BadStrangr

BadStrangr Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    aynen solak boxer

Sayfayı Paylaş