Boksör Yeme Planı

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve grimalkin tarafından 28 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. grimalkin

grimalkin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar.Yaşım 17 18den gün aldım.Kilom 62 boyum 1.83 gibi birşey.Boks kursuna yazıldım ve bu işi ciddi anlamda seviyorum.Sizden istediğim şey bir yeme listesi.Ama öyle maddi durum orta seviyede olduğu için et olarak sadece tavuk göğsü tüketebiliyorum veya ton balığı bunu göz önünde bulundurursanız sevinirim :) Okulum hafta içi hergün 8.30 da başlayıp 14.45 te bitiyor.Boks antrenmanlarım pazartesi çarşamba ve cuma günleri saat 20.00 ' dan 22.00 a kadar.Sanırım bütün gerekli bilgileri verdim.Sizden ricam eğer ki müsaitseniz bana bir beslenme listesi hazırlamanız.Şimdiden teşekkürler iyi forumlar

2. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum konuyla alakali degil ama bende kickboks yazilmak istiyorum annem dayak yiceksin burnun kirilcak gozun siscek dediği için gondermiyor ve ben korkuyorum boyle seyler varmi gercekten? Geri donersen sevinirim.

3. SweentLy

SweentLy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Düzgün bi spor salonunda başlarsan öyle şeylerin olması çok zor. İleride müsabakalara çıkarsan orada burnun kırılabilir anca.

4. bymaste

bymaste Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    alakası yok ben gençlik sporun kick boks kursuna gidiyorum 4 aydır hem vucüt olarak hemde atiklik olarak ilerleme var

5. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Kirilma patlama yok yani oylemi dostum?

6. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kardeşim yemek planı istersen özelden yaz bana
    ayrınca profesyonel bir kulüpte sporunuzu yapar ilerlerseniz hem iyi öğrenir hemde çok iyi bir fiziğe sahip olursunuz bu işi yapıyorsanız canınız tatlı ise biraz acı çekersiniz ama zamanla gerçekten alışırsınız yumruk yemek size zevk verecek zamanla ama sinirlerinize hakim olmayı bilmelisiniz
    Muay Thai-Kickbox ve düz boks(şuanda yaptığım) yapan bir insan dışarıdaki insanlardan 1 adım öndedir cesaretinizi toplayın ve severek boks yapın.

7. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum nerhaba ben kickboks cok seviyorum ve sevket bicerin salona baslamak istiyorum baslar baslamaz morarik kirilma vb olurmu? Annem laf edecek eger olursa ve hic kavga etmedimcciddi bakimdan dusunursek alisirmiyim zamanla yumruklara ve ellerim sertlesirmi? Vurdugunu deviriyo denilicek kadar olurmuyum?

8. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kardeşim ben dediğin hocayı biraz araştırdım profesyonel biri galiba eğer o adamın yanında başlar devam edersen hiç bir problem olmaz
    profesyonel hocalar yeni başlayan gençleri ve çocukları önce kişisel 1-1 yada toplu fark etmez teknikleri öğreterek gider düz boks olsa 3-4 ayda tüm teknikleri öğrenir kendi başına uygularsın kick boxda öyle olmuyor işin içine tekme bazı diz teknikleri girince bu öğrenme süreleri artabilir normal bir durum
    Korkmana hiç gerek yok ilk 6-7 ay kolay kolay birşey olmaz sana sadece esneme hareketleri yaparken biraz zorlanırsın ve canın acır onun haricinde yüzünde ya da vücudunun farklı bir yerinde bir sıkıntı olmaz hocan profesyonel olduğu için bunları rahatça yazıyorum farklı biri olsa yazmazdım
    zamanla kas kütlen artacak kolların ve vücudun gelişecek fitness yapmanı önermem kick box yaparak geliştir kaslarını
    2 sene içinde tek yumruk ve tekmeyle adam bile indirirsin ama sokakta uygulama sadece kendini koru.

Herkesin canı tatlıdır bunu unutma düzenli çalış,antrenmanlarını kaçırma,öğrendiklerini iyi uygulamaya çalış salonda yumruk tekme yemeye zamanla alışırsın şimdiden başarılar.:):)

9. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Cok tesekkur ederim yarin sabah görüşmeye gidiyorum bugin gidemedim akbil cok tuticak ne yazikki yumruklarim sertlesirmi kavgada adamin elini tutar bosluguna vurip suratina vurup indirirmiyim?

10. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Peki dostum cok tesekkur ederim yarin okul çıkisi gidicem gel dedi hoca 2 otobus degiscem ama olcak o kadar kendimi savunmak için gidiyorum asla birilerine satasip sokakta olau cikarmak icin gitmiyorum biri laf attiginda karsi çıkamıyorum ve biri el kol yapınca geri tepiyorum irkiliyorum bu gecermi kickboks yazilinca?
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Aralık 2015 ---

11. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bende öyleydim ama geçti sonradan korkardım kavga etmekten
    aklına kavgadan korktuğun gelmesin sil o düşünceyi o zaman kendine olan güven artacak öğrendiklerinide çok iyi uygulayacaksın
    sana şekil yapanlar bağıranlardan korkma onların asıl hedefi senin korkak olup olmadığını anlamak ve ona göre hareket etmek sen sakin ol ve tam çenesine sağlam bir kroşe veya tekme indir bak bakalım o velet sana bida musallat olcak mı? bence gördüğü yerde yolunu değiştirecek :)

12. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Kardes saatler uymadi sevket bicer gidemedim :( ramazan beyazkaya gitcen olursa yada kerem hoca var ona bu arada kroseler yumruklar yavas benim hizlanip sertlesirmi kickboks da

13. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Dostum sen oraya kick boks öğrenmeye gidiyorsun. Sokak kavgası yapmaya değil belki alıştırmaya yaparken 1-2 kroşe yersin o da morartma kırılma vs. şeyler yapmaz. Mümkün oldukça salondaki arkadaşların tanıdık olmasın tanıdık çok olduğu yerde çok cıvıyor ortam

14. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Eyvallah saatler uyarsa ramazan beyazkaya gidicem :) ezmezler dimi orda?

15. Nuwaze

Nuwaze Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    ben 1.5 yıldır boks yapıyorum şu ana kadar burna aldığım sert darbe sayısı on parmağı geçmez, ama ister istemez bu tarz sorunlar yaşanıyor.Eğer hocan iyiyse hiç bir şey olmaz,rahat ol çok dudağım falan kanamıştır.Bu tarz sporlarda ister istemez oluyor.

16. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Peki ise yararmi kickboks boyle kavgada o vururken alttan kacip bosluga yumruk atip sonrada suratina vurup adami indirirmiyim yere? Ellerin sertlesirmi hizlanirmi vuruslarim?

17. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    İyi bir antenörle çalışıyorsan zaten antrenörünün sana bu bilgileri vermesi gerekirdi...

Hazırcı olmayın...

18. esdaesda

esdaesda Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Konu dışı birşey yazmak istiyorum hayır yani korkaksan bu sporun sana bir faydası olmaz . Ne alaka yok kroşe vururum çenesine yok tekme atarım. Sokak dövüşü çok farklı bir mevzudur. 2 tane hareket öğrendin diye sokakta kavga edersen nakavt olursun :). Benim olduğum yerde olsan gel ücretsiz şekilde boks eğitimi verelim artı belgeni de verelim. Ezmeyle alakası yok işin ben azar yediğim günlerde oldu salondan kovulduğum günlerde oldu torba başında vuracak taakatim kalmadığı günde oldu. Sen küçük şeyleri düşünürsen hiç birşey yapamazsın. Boks için yine de yetenek lazım 2 aydır eğittiğimiz adam daha gard alamıyor kız gibi tutuyo yumruklarını. Bu işi öğrenmek için ringe de çıkacaksın dayakta yiyeceksin ki neyi nerde yapmayı öğreneceksin. Boks'a gelipte kız gibi davranmcan gerektiği yerde sert gerektiği yerde esnek olacaksın.

19. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum bunlari biliyoruz.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Aralık 2015 ---
    Dostum bunlari biliyoruz.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Aralık 2015 ---
    Şevket bicerin saatleri uymadi gidemedim ramazan beyazkaya yeni ofisinde yapcak idmanlari o yuzden 20 gun sonra konuşalım dedi gidemedim daha

20. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Hayır babacım, Sen ağırlığını koru işine bak kimse ile samimi olmaya çalışma. Yumrukların serileşir,Daha sağlam vurursun. Yürüyüşün değişir

Sayfayı Paylaş