Boksörün Yemek Programı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Leon-Arda97 tarafından 18 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Leon-Arda97

Leon-Arda97 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar

Ben 16 yaşımda 1.5 aylık boksörüm. Boyum 1.78 Kilom 88 . Gerçekten iyi bir boksör olabilmek için sağlam kondisyona ihtiyacım var. Ve bu sağlam kondisyon benim şuanki, vucut şeklimle kesinlikle olmaz. Vücut tipi olarak endomorf bir insanım ama gerçek anlamda endomorf ne yersem kilo alırım senede dikkat etmezsem 10-20 kilo alıyorum. Boks salonunda yaptıgımız antremanlar dışında ev için 10 kg 2 adet dumbell aldım. 10-40 kg ye kadar ayarlanabilen bilek sıkacağı aldım. Göğüs yayı aldım. Boks ekipmanlarım var eldiven, bandaj , ip falan. Sonra bisiklet sürdüğüm dönemler içinde terleme şortu almıştım. 96 kgyken yaklaşık 6 ay önce zayıflamaya karar verdim hergün 1.5 2.5 saat bisiklet sürüyordum oyüzden terleme şortu almıştım. 96 dan 83 e kadar düştüm. Nasıl düşütğümü ben bile bilmiyorum. sonra bıraktım yavaş yavaş alıyorum kiloları eskisi gibi olmak istemiyorum. Benim tek isteğim güzel, pratik ve kolay bir beslenme programı. Çünkü okulda çok fazla seçenek olmuyor önümde. Şimdi ben kafadan bir program hazırladım sizce bu nasıl beni zayıflatırmı hergün bisiklet sürücem 1 gün arayla evdeki ağırlıklarımla çalışıcağım. Faydasını görürmüyüm. Buyrun programım.:

Sabah 06:30

2 bardak ya da 1 büyük bardak sıcağımsı ılık su.

Sabah 07:00

1 tam yumurta 2 yumurtanında yalnızca beyazıyla pişmiş 50 gr yulaf ezmesi yanında domates çok azcık peynir 1-2 tanede zeytin.

Ara öğün 09:00

Herhangi bir meyve . Mesela okulda portkal mandalina muz elma gibi meyveleri çok tercih ediyorum. bunlardan birisi.

Ana Yemek 12.00(Öğle arası başladığı için 1 saat geç başlıyorum ana yemeğe)

Okulda pis pis yağlı tavuk dürüm falan satıyorlar onları almıyorum oyüzden. Ya çok tahıllı sandviç arasına göbek salata, domates ve tost makinesinde pişmiş yağsız tussuz tavuk göğsü ya da bir kap alırım onun için salata yaparım içinede tavuk göğsü parçaları koyarım.

Ara öğün ( 14:00 )

10-15 adet kuruyemiş. Fındık olabilir fıstık badem gibi .. ( çünkü spor vaktim yaklaşıyor enerjiye ihtiyacım olucak)

Ana yemek ( 16.00 - 17.30 ) ( okul çıkış saatlerimiz deiştiği için bu saatte değişebilir )

Boks günlerimde bir kase yoğurt içine 50 gr daha yulaf ezmesi 1 adet muzu doğrayıp bol suyla vücuduma karbonhidratın emilimini sağlamak istiyorum. Sporun olmadığı günler. Evde ne tür yemek varsa 1 tabak aşırıya kaçmadan onu yemeyi düşünüyorum.

ve Boks 19.00'da başlıyor. 1 bucuk saat sürüyor. 8 bucukda yola koyulunca 9 - 9.10 geçe falan evde oluyorum. bir ılık duş alıp bilgisayarımın başına oturuyorum. yatmadan önce kaslarım gelişmesi içinde 1 parça tavuk göğsünü 50 gr kadar yemeyi düşünüyorum yine tost makinesinde yağsız tuzsuz şekilde pişirilmiş . Bu arada gün içerisinde toplam 4-5 litre arası su içiyorum. Organik ve inorganik bileşikler vücuda su sayesinde hızlıca karışabiliyor.

NOt: Hocalarım, arkadaşlarım, abilerim, ablalarım sizce bu program bir boksör için uygunmudur. ben 80+ siklette oluyorum 80 + olunca karşınıza 100 kilo herifde çıkabiliyor. Hemde kondisyonları tam bir şekilde. Ben onların karşısında pek bişley yapamam. Hocam 75 kiloya düşmen gerekiyor dedi. 75 kiloya nasıl düşebilirim bu program yardım eder mi bana işe yarar mı.? Birde bu programın besin değerleri ne kadar acaba kaç gr protein kaç gr karbonhidrat var. bana lütfen yardım edin. Ben boksda ciddi düşünüyorum. Vücudumu düzene sokmak istiyorum iyice hamallaşttım. Sağlıksız beslenince bi yorgunluk oluyor bende çok kötüyüm pazartesine kadar lütfen yardım edin pazartesi uygulamaya geçicem 88 kilomu 74 e düşürücem.

Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum. Umarım sorunumu anlamışsınızdır. Yani umarım doğru anlatabilmişimdir. :)) İsterseniz vücut resimlerimide koyabilirim.

şimdiden teşekkürlerr...

2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş