BOKSÖR OLMAK

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Airoud tarafından 19 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. TopaLNinja

TopaLNinja Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Boxa gidipte millete atarlanmak adamlık değil toplu ortamlarda mahalle kavgası Team fight vs veya teke tek kaçmak adam deil kaldiki benim limitim 3 kişiye kadar saldırıyom sonrası zorluyo xD yani dışarda mumkun oldugunca kavga etmiycen bende 2.dan kickboxcuyum her onume geleni dovseydim ohoo bi gün sıkarlar kafana al basına bela sokarlar bıcagı gotune tamam hayatın kaydı yada senn onu sakatla gebert tmm

2. Ata0743

Ata0743 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kütahya
    peki sokakta kavga etmek için yapılabilecek spor hangisidir ben muay thai yapmayı düşünüyorum 1-2 yıl sonra mma e geçmeyi düşünüyorum sizin görüşleriniz nelerdir?

3. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Senin yorumun ilgimi çekti, bir boksör olarak merak ettiğim bir soru var: Sence 165 boyunda 65 kilo çok sağlam bir boksörün karşısına çok güçlü 190 boyunda adeleli kaslı bir adam çıksa sence 190 boyundaki adam mı karşıdakini indirir? Eğer öyle olduğunu düşünüyorsan çok yanılıyorsun bence. Kavgada devreye giren çok farklı değişkenler var: Korku, dayanıklılık, tecrübe, kuvvet, güç, nefes, teknik, darbe yeri gibi...

4. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    lafı biraz çarptırmıssın dostum ben normal şartlarda kast etmiştim sen lafı biraz farklı bi boyuta taşımıssın konumuz bu değil laf oraya gelirse sokakta hiç bir şey belli olmaz emin ol hayatında spor yapmamış 50 kiloluk bir adam bile 100 kilo birini tek yumrukta yıkabiliyor biraz sokak dövüsleri videolarına bakarsan demek istedigimi anlarsın yani boks cok farklıdır zaten boksör olan kavga etmesin sokakta falan ağır cezaları vardır ama boksör diyede illa dövcek diye bir şey yok asağı yukarı sokakta herkes ortalama bi derecede yumruk katar seni herkesden farklılaştıran yumruk yediginde ayakda kalabilmendir yani cok güclü birine karsı normal gücteki biri saglam bi yumruk cıkartırsa cok guclu yıkılabilir yani sorunun cevabı belirsiz kardeşim

5. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Ağır cezalar vardır kısmına kadar katılıyorum devamı için söyleyeceklerim var: Herkes ortalama derecede yumruk atar ama boksör nereye nasıl ne şiddette yumruk atacağını bilir, sen 1 yıl boks yapmış biriyle sokaktaki normal bir adamın aynı yıpratıcılıkta mı yumruk attığını düşünüyorsun? O zaman çok yanılıyorsun; çünkü 195'lik 100 kilo normal bir adamdan defalarca yumruk yedim etki bile etmedi hatta 30 saniye sonra nakavt ettim, öte yandan 165 lik 70 kilo boksör kafamda kask olmasına rağmen gözümü morartabildi. İkinci söylediğine gelince dayanıklılık ringte işe yarar sokakta dayanıklılıktan bahsedilmez 10 dakika süren kavga mı oluyor sokakta? Sokak dövüşleriyle karıştırmayalım bu işleri onlar yılmadan dövüşüyorlar ama sen sokakta 30 tane kombine yumruk yersen zaten iş biter ya kaçarsın ya da nakavt olursun. Sokakta da 45 sn'den uzun dövüş kolay kolay olmaz bunun için de boksörün dayanıklı olması gerekmez. Ayrıca ortalama bir boksör hiç durmadan 1 dakika kombineye girebilir ama sokakta adam bunu asla yapamaz. Şu konuda ise haklısın tam belli değil kimin kazanacağı ama bir şartla? İkisi de ayaktaysa yani boksör yere düşmediyse, bir yere takılmadıysa yumruklarını kullanabiliyorsa sonuç asla belirsiz değil her türlü indirir, ama yere düştüyse altta kaldıysa kalkamıyorsa engel bazı şeyler olmuşsa dövüş anında o zaman haklısın bir boksör de dayak yiyebilir; fakat tekrarlıyorum yumruk atabilecek şart, mesafe ve durumdaysa ve bunu gerçekleştirmeye başladıysa asla ama asla bir boksör sokakta dayak yemez eğer yiyorsa karşısındaki daha iyi bir boksördür.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Ağustos 2014 ---
    Dediğin mantıklı ama ben olsam boks + MMA yapardım, eğer boks kursu yoksa yakınlarda dediğin de oldukça makul bir seçenek 2 yıl Muay Thai + MMA

6. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    dostum sen yıkılmadıysan o senin karsındakinin güçlü olmamasıdır bak söyle diyim bundan 3 yıl once bir kavgam oldu karşımda milli boksördü ben o zamanlar spor yapmıyordum 60 kilo civarındaydım cocuk bana yumruk attı ve burnum kırıldı kanlar akmaya basladı ben bı tane yumruk salladım cocuk yere dustu ve kalkamadı ben 174 boy 60 kılo belkı daha azım cocuk 75 kılo ustu 182 83 boylarındaydı yanı sokakta dovusler ne kadar iyi yumruk salladıgına bakıyor bu ayrıca söyle diyim bu sene bi cocukla tanıstım 0 spor yapmıs bır ınsan 2.05 140 kilo hayatı boyunca bı kere spor yapmamıs 185 boy 80 kilo millii sporcu arkadasımla dövüştüler ve sonucda milli olan bi tane yumruk sallayamadı yani uzun adamın yanına yaklaşmak zaten çok zordur yani senden büyük bir insanı yere yatıramıyorsan dövüşü kazanma ihtimalin yok gibi bişey yani karşındanki yağ tulumu gibi degilse senden bı 25 30 santim uzunsa sen aldıgın 1 yıllık boks egitimiyle onu dövecek düzeye gelemessin gelirim diyen yalan söyler yani 170 boy 70 kilo adamın 2 metre 100 kilo bi adamla dövüşünde sansı %10 dur 1 yıllık boks egitimi ile güç eşittir boy kilo kemik yapısı ondan sonra spor devreye gırer senın dedıgıne gore 190 90 kilo agır sıklet adamla 170 70 kilo atıyorum orta skilet adamı ile dovusturelim ikiside boksor sence 170 olanın alma sansı varmı

7. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Son söylediğine cevap vereyim: İkisi de boksörse tabiki yok. Şimdi konumuza dönecek olursak; karşındaki milli boksör sana bir şey olmasından korktuğu, lisansı olduğu için tek yumruk atmış ve seni bırakmış, sen de ona vurmuşsun ve şansına nakavt bölgesine denk getirmişsin ve indirmişsin. (Nakavt bölgesine vurursanız kim olursa olsun iner.) Bu onu dövdüğünü göstermez. Normal şartlarda ise boksörü boksör yapan gelişine gerilip bir tane yumruk atması değildir, zaten boksör gerilmez. Boksörü boksör yapan kombinasyonudur sana bir tane değil de kombinasyon yapmış olsa şansın olmazdı. 205 cm'lik örneğine gelince dövüştüğü milli sporcu arkadaşın dövüş sporlarıyla mı ilgileniyordu? Eğer boksörse bu dediğin imkansız, senin mantığına göre hep uzun boksörlerin kazanması gerek o zaman. Mike Tyson 180'lik haliyle içeri girer aparkat ve kroşelerle rakibini tarardı, milli sporcu dediğin arkadaşın muhtemelen boksör değil, yoksa istediği kadar uzun olsun eskivlerle içeri girer ve aparkat veya kroşelerle işini bitirirdi. Ayrıca kısa boylu olan daha avantajlıdır yumruklardan kaçabilir bunu da hatırlatmak isterim, uzunlar ise eskivde zorlanır. Boy uzunluğu çevrene çember çizip sol direkle kendini korumak için avantajdır ama sokakta boy uzunluğu avantaj değildir, yere yatırılması da surata vurulması da daha kolaydır.

Sayfayı Paylaş