Body'ye yeni başladım hocanın yaptırdıkları mantıklı mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Burak39kzly tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Burak39kzly

Burak39kzly Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar body'ye başlayalı 3 gün oldu.Hoca ilk gün sadece kardiyo yaptırdı.2.gün 6-7 alette 10-15 kilo aralığında 4x10 set yaptırdı.dolayısıyla kaslarımda aşırı ağrılar oluştu.Kasları dinlendirmeden arka arkaya günlerde çalıştırmanın kaslara zararı yok mu? 3.günde aynılarını yaptırdı.Hocaya ne zaman program hazırlayacağını sordum 3-4 gün böyle devam edelim program hazırlasam hareketleri yapamassın dedi.okuldaki başka bir salona giden arkadaşım kaslarını yırtmış kası gruplara bölmüş bir daha çalıştığında çok ağrı yapmasın diye dedi. bunlar ne kadar mantıklı çelişkide kaldım.Bana bunları açıklarsanız sevinirim.

2. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    2 gün idman yapıp 1 gün dinlenmek en iyisidir.Kaslar çalışırken değil dinlenirken gelişir.Hocanın söylediği doğru baslangıçta serbest ağırlıkla hareketleri yanlış yaparsın ama yapmadanda öğrenemezsin dimi:D Kaslarda küçük yırtıklar oluştuğunu normal olduğunu okumuştum ama kası gruplara bölmek nedir onu anlamadım.

3. Burak39kzly

Burak39kzly Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yani hocanın dediklerine uymalı mıyım ? en geç ne zaman program çıkarması gerekiyor.Ve sanırsam hocanın hareketleri yapamassın demesinin nedeni yeterli kas gücüne sahip olmadığımı düşünmesi

4. tute

tute Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    ısınma programıdır o. 1 hafta ısındıktan sonra yeni program verir.

Sayfayı Paylaş