Body'ye başlamak istiyorum. Yaş 16, ve bazı sorularım..

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Eileithhyia tarafından 3 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Eileithhyia

Eileithhyia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba değerli abilerim.
    Yaşım 16. Okulumda üst sınıflardan bir arkadaş ile tanıştım.
    Vücudu çok iyi ve 3 yılı aşkın body yaptığını söylüyor.
    Etkilendim ve çalışma ihtiyacı duydum. Ancak kafamda bazı soru ve sorunlar var.

Boyum 1.75
    Kilom 78 ila 80 arasında değişkenlik gösteriyor.
    Daha önce sporla hiç alakam yoktu beden dersleri ve ara sıra halısaha maçları dışında. Yani kas değil büyük bir bölümü yağ.

Spor salonuna gitme gibi bir durumum şuan için yok. Hem ailem para vermemi istemiyor hem de bulunduğum bölgede salon açılmadı.
    Evde bulunan aletlerim: Dumblle'lar (5'er kiloluk), bilekleri geliştirmek için yay, ağırlıklar ve son olarak da omuz yayı.

İlk olarak kilo vermem mi gerekiyor? Yoksa başlamamda bir sakınca yok mu?
    Ayrıca body ile ilgili hiçbir bilgim yok (terimler vs.). Bana uygun bir program yapar mısınız?
    Teşekkür ediyor, yardımlarınızı bekliyorum.

2. bedo9891

bedo9891 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    kilo vermekten ziyade yağ yakmaya yönelik bir çalışma beslenme programı çıkar program olarak ne yazsak yanlış çıkar en iyisi profosyonel biriyle konuşman başlamanda bir sakınca yk

Eileithhyia bunu beğendi.
  3. Eileithhyia

Eileithhyia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam yani ben direk başlamak istiyorum.
    Kilolar kasların belirginleşmesinde bir sorun yaratır mı? Benim için önemli olan bu?
    Eğer kilolar vücudun şekil almasını engelleyecekse ilk olarak kilo vermeye bakacağım.
    Teşekkürler.

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.
    Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş