Bodywolf Define olmak istiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BodyWolf tarafından 27 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BodyWolf

BodyWolf Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaslar merhaba spora baslayali 1 yil oldu.Ilk basladigim zaman cok yagliydim 78 kg dan 67 ye kadar dustum nasil beslenmem gerektigini bilmedigim icin kasta kaybettim.Beslenmemi duzene sokarak 75 kg ya kadar ciktim.Yediklerime dikkat ediyoru ama neyi ne kadar yedigimi bilmiyorum tartmiyorum yani.Mayis gibi define olmak istiyorum ama tekrar kas kaybetmekten korkuyorum onerilerinizi yazarsaniz sevinirim. CYMERA_20160226_162137.jpg

2. BeastBuff

BeastBuff Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Selam BodyWolf, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Öncelikle şuraya girerek günlük kalorini hesaplaman gerekiyor; http://www.freedieting.com/tools/calorie_calculator.htm (İngilizce seviyeni bilmiyorum ancak yardımcı olabilirim)

Ardından tekrar yazarsan birşeyler oturtabiliriz :)

3. BodyWolf

BodyWolf Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam cok teşekkürler yardimci oldugun icin .Gunluk kalori ihtiyacim 2340 cikti.

4. BeastBuff

BeastBuff Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Sonunda yazmak için buraya fırsat buldum :)

Karbonhidrat / Protein / Yağ
    263g / 175g / 65g
    Alman gerekiyor. Burada yazan değerleri günlük öğün sayına göre oranlayıp mideye indirmen lazım. Önemli olan gün bittiğinde bu değerleri korumuş olman :) İstersen proteini 200'e çıkarıp yağı 50g'a da indirebilirsin. Ama tamamen tercih meselesi. Bu şekilde beslenerek bir hafta devam et. Eğer kilonu koruyorsan kalorilerini azaltmamız gerekecek. Eğer kilo kaybediyorsan doğru yoldasın demektir.

Bunun yanı sıra kardiyolarını düzene sokman gerekiyor. Spordan sonra bir yarım saat kadar kardiyoya zaman ayırmaya çalış. Yukarıda verdiğim oranlarda yediğin sürece kas kaybın olmaz merak etme :)

5. BodyWolf

BodyWolf Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam gercekten cok teşekkürler zaman ayirip yardimci oldugun icin:)

Sayfayı Paylaş