Bodyweight training yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve insonne0 tarafından 9 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. insonne0

insonne0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaslar merhaba benim bir sorum olacak. 25 yasindayim simdiye kadar bir kac kez body building salonlarina uye oldum ve biraktim. Her seferinde bir kac ay gittigim icin bana bir faydasi olmadi. Simdilerde ise vucut agirligiyla yapılan antrenmanlara merak saldim. Ancak ornek programlar cok fazla tekrar sayisi iceriyor(40 tane sinav 50 tane squat 100tane mekik vs.) ve ben bunun kas hacmini artirmaya pek etkisinin olmayacagini daha cok enduransi artiracagini düşünüyorum. Ben de kendime bir program olusturdum ve en zor hareketleri secip bunlari bodycilerin calistigi sistemle yani az tekrar ve 3 4 set halinde yapmaya calisiyorum. Hareketler cok zor oldugu için tam olarak nizami yapamıyorum ancak benim amacim gun gectikce tekrar sayisini artirmaktansa hareketi daha nizami ve daha cok vucut agirligi kullanarak yapmak. Ornegin gogus icin 3x8 hindu push up 3x8 archer push up 3x8 tek el şınav. Dedigim gibi bunlari yarim yarim yapiyorum. Bir nevi bara agirlik ekler gibi gun gectikce daha düzgün yapmayi planliyorum. Sizce dogru mu yapıyorum yanlis mi? Yorumlarinizi bekliyorum. Simdiden tesekkurler

Sayfayı Paylaş