BodyVe Cardio

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve karti04 tarafından 7 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. karti04

karti04 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar 16 yaşındayım 167cm 72kiloyum.Daha önce bir spor salonuna gidiyordum 82kiloydum sadece cardio çalışması yapıyordum birazda kendi çabamla 1.5ayda 7 kilo vermiştim.Ancak salondan memnun kalmayıp başka bir salona kayıt oldum ve şuanda 72kiloyum.Hergün gidiyorum programım şu şekilde;

15Dakika Yürüme Bandı (ilk 10dakka level 6 da yürüyorum son beş dakka 9 da koşuyorum)
    15Dakika Bisiklet

GÖĞÜS:
    Bench Press(Dumbbell) 3x12 (5kg)
    Pec Fly 3x12 (10kg)

OMUZ:
    Sıde Lateral Raıses 3x10 (5kg)
    Bent Over Lateral Raıses 3x10 (5kg)

SIRT KANAT:
    Lat Puldown Pulley 3x12 (15kg)
    Barfix(Malesef çekemiyorum sadece asılı kalıyorum) 2x20saniye
    Hyper Extantıon 3x15 (30kg)

BİCEPS:
    Standıng Dumbbell Curl 3x12 (5kg)

TRICEPS:
    One Dumbbell Trıceps Press 3x12 (5kg)

BACAK:
    Leg Extansıon 3x12 (10kg)
    Leg Curl 3x12 (10kg)

BEL:
    Twıstıng(BUTTON) 2x2dk

MİDE:
    Leg Raıses 3x15
    Yatarak Diz Çekiş 3x15

Programım burada sona eriyor.Hergün aynen uyguluyorum sizce programım iyimi eksik ve ya yanlış bişe varmı amacım kilo vermek 60kilo olmak istiyorum.Zayıflamakla beraber fit bi vicuda sahip olmak istiyorum programımı bu ölçüde degerlendirirseniz çok sevinirm şimdiden teşekkürler...

2. acc123

acc123 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Balıkesir
    bu program en fazla 1 ay goturur

bence sen sonle yap atıyorum haftada 3 gun gidiyorsun 1gun kardiyo 2 gun vg yap cunku kardiyo yaptıgın zaman vucut bobreklerden salgılanan bi salgı ile yag yakımı saglar eger ikisini bir yaparsan seni,n kas oranında azalma olur

EN onemlisi ise 2 gun aynı programı uygulama 1 gunu gogus + triceps + bilek calıs

Diger gun sırt + biceps + karın calıs hadi sana basarılar kardesim umarım beni ciddiye almıssındır :)bench_Obench_Obench_O

3. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Bacakta çalışmanı öneririm. Az ağırlık çok tekrar şeklinde. Hem yağ yakımına katkıda bulunur, hem de gh salgısını tetikler.

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bende ekliyim madem.

Patlayıcı güç çalışmaları yap. Koparma silkme gibi. Tekniğini öğren hafif kilolarla başla. Gerisi gelecektir.

Fullsquat ve Deadlift programında mutlaka olsun.

5. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kardioyu Antremandan Sonra yap :)

6. karti04

karti04 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

bunu hocaya sormuştum ama o hayır böle bişeye gerek yok hepsini çalışıcan demişti.Şuanda hafif ağırlıklarla sadece vicudu çalıştırıyorum amac zayıflamak zayıfladktan sonrada kas yapmak için agırlıkları artırıcam

7. karti04

karti04 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar lütfen yardım edin amacım kilo vermek ve fit bir vicuda sahip olmak.kilo olarak ben 60 düşünüyorum sizcede 60 kiloya düşmem doğru olurmu.Dogruysa bunun için yapmam gereken çalışmalar hakkında bilgi verin lütfen.Programım yukarda olduğu gibi.

8. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Sen kilo verince zaten vücudundaki yağ ve su gidicek. Ama hoş bi görünüm olmayabilir. Zayıf olmak hoşuma gitmez benim açıkçası. Ama cardio ile birlikte Az ağırlık Çok tekrar şeklinde ağırlık idmanı yaparsan yağ yakarken kaybedeceğin az miktarda kasın önüne geçmiş olursun, ileri de işin daha kolay olur.

9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Zayıflıktan ziyade kas kütlesi gözüktüğü sürece sorun yoktur.

eğer kaslarınızı göremiyorsanız sorun vardır.

kardio sihirli bir değnekmiş gibi görülüyor.

bilakis salonlardaki kardionun bile işe yaramaz oldugunu dusunuyorum.

Oksijenin olmadığı bir ortamda VOX amaçlanan idmanlardan verimli sonuc alınamaz.

Kalın giyinin ve bol soğuk havada kardio yapın.

10. karti04

karti04 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim ancak konuya şöle açıklık getirmek istiyorum.
    16Yaşındayım 17ye girmek üzereyim.
    Boyum:166cm
    Kilom:72
    Gögüslerimde ve göbeğimde yağ oranı fazla sarkmalar var.Bu yüzden zayıflamak istiyorum ancak zayıflamak derken ince bi deri bi kemik olmak istemiyorum.Göbeğimdeki ve gögüslerimdeki yağlardan kurtulmak ve kaslarımın gözle görülebilir duruma gelmesini istiyorum.Bunun için 60kiloya düşmem yeterli olurmu yoksa gerek yokmu?Birde boyum sıkıntı uzamasını istiyorum barfix yap diyor hoca ancak şuanda çekemediğim için sadece 20saniye filan asılı kalıyorum.Bu iki soruma bilgi verebilirseniz çok sevirim teşekkürler.

11. Arizayim

Arizayim Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    dostum benzer problemlerim vardı bu spora başladığımda. 98 kiloydum, cok kararsızdım ne yapacagım konusunda. Sana tavsiyem o kadar kilo kaybetme aniden. Sporu uzun soluklu düşünmüyorsan zaten başlama, çünkü yalnızca kilo vererek istediğin şekilde görünmeyeceksin. Sana 2 önerim olacak ;

1.si eğer bu spora devam edeceksen, normal bir antreman programı bul yeni başlayanlara göre, sitede bir çok defa paylaşıldı araştırmanı öneririm. Bunu uygulamaya başla , haftada 3 gün büyük kas gruplarını ayrı ayrı çalıştır ve 2 gün mutlaka ama mutlaka kardiyo yap. Bunu dışarıda, oksijenin bol oldugu acık havada yaparsan daha faydalı olacaktır böyle bir imkanın yoksa, salonda 30-50 dk arası bisiklet, koşu bandı vs yapabilirsin. Uzun süreye yayılır yağlarının kaybolması fakat bu sürede omuzların, göüslerin ve sırtın şekle gireceği için şu an battığı kadar gözüne batmayacaktır ;) bu arada beslenme düzeninden abur cubur, bol yağlı yiyecekler ve kızartma türü şeyleri çıkar. Alabildiğin kadar protein ve desteklemek için karbonhidrat al.

2. tavsiyem ise; protein diyeti ile birlikte ( yani karbonhidrat ve yağı minumuma indirerek) az ağırlık ve çok tekrar yaparak vücuduna kısa sürede şekil verebilirsin. Hem kilo kaybedersin hemde kas kaybını minumuma indirirsin. Yani fit görünürsün ve yağların erir. Bu biraz da nasıl görünmek istediğinle ilgili. Yok ben şişicem sonra kas yapıcam diyosan 1. yide yapabilirsin. Tabi bu yazdıgım kadar kolay değil hiç bir şey. Çok iyi bir araştırmacı ve çok sabırlı bir insan olmalısın. Kolay gelsin kardeşim

karti04 bunu beğendi.
  12. can12

can12 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    dostum eve barfix demiri al bence bende barfiksle başladım bu işe yavaş yavaş 1 tane sonra arttıra arttıra yapmaya calıs zaten kilo verdikçe çektiğin barfiks sayısı artıcaktır ne de olsa kendi kilonu çekiyosun barfikste tabi diğer antremanını es geçip sadece barfiks yap demiyorum :)

Sayfayı Paylaş