Bodyph yağ yakım günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve bodyph tarafından 8 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bodyph

bodyph Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar
    Uzun zamandır forumu pasif okuyucu olarak takip etmekteyim. Fakat son zamanlarda aldığım kilolardan ötürü sizlerin de bilgi ve desteğiyle kendimi kampa sokma kararı aldım :)
    Kendimden bahsetmem gerekirse 10 yaşımdan beri basketbolla uğraşmaktaydım.Şınav mekik ve dumbılla çalıştım liseden 20 yaşıma kadar.Fakat geçirdiğim bel rahatsızlıgından sonra kendimi yüzmeye verdim ve 4km'ye kadar yüzebiliyorum şuanda (24 yaşındayım). Genel olarak bir işe başladıgımda sınırları zorlamayı seviyorum.O yüzden bu programda da kendimi sonuna kadar zorlamak istiyorum.
    Dediğim gibi bir süredir forumları okuyorum ve yağ yakımı ile ilgili bir çok program ve supplement bilgisi edindim.
    Şuanda p90x mi insanity mi takip edeceğim konusunda kararsızım.İnsanity suanda torrente inmekte :) ayrıca havalar biraz duzelince hiit yapıcam dağda bayırda :) yağ yakımı icin insanity bir adım önde gibi yorumlar okudum ama daha inceleme şansım olmadı.görüşlerinizi bekliyorum

supplement olarak
    ilk aşamada animal cut düşünsem de forumdaki yorumlardan CLa + L carnitin ikilisinin daha iyi oldugu yonunde yorumlar gördüm gibi.
    hepsini birarada almanın bir getirisi veya tehlikesi olur mu bilmiyorum.
    Yağları verirken kas kaybı da yaşamak istemediğimden protein takviyesi almam doğru olur gibi geldi. Amino asid olarak alınması kafama yattı gibi. BCAA düşünüyorum hatta yorumlarda yağ yakımı icin iyi oldugu fln da söyleniyordu ama yazdıgım herşey de hic bir tecrübem yok herkesin yorumu ve fikrine açığım.

ölcülerim
    boy:178
    kilo:87 hedef:ilk fazda 77
    bel:101
    gogus :102 (jinekomasti var değincem az sora :)
    biceps:36 (yağlı tabi)

ilk aşamada 77 kiloya düşüp jinekomasti ameliyatını yaptırmayı düşünüyorum. kasım ayında ameliyat gunune kadar geldim fakat doktor degismesi gün degismesi vs problemleri yüzünden vazgectim(bagcılar devlet has.).yani yağdan öte doku fln var psikolojik bir durum degil.

aklımdan gecen süre 15subattan 22mart kadar 10 kilo vermek. Her türlü fikir ve destege açıgım :) şimdiden birçok arkadaşın hikayesi bana ilham kaynagı oldu :)

program ve supplementlara karar verdikten sonra daha detaylı konusabiliriz.cunku max. sonucu alabilmek icin ne zaman kardiyo yapıp ne zaman supplement alacagım konusunda yeterli bilgim yok.
    şimdiden teşekkür ediyorum

2. bodyph

bodyph Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevap gelmedi ama cla ve karnitine kullanmaya karar verdim. marka konusunda kararsızım
    ayrıca amino veya protein konusunda yağ yakımı icin ne kullanmak gerekli ? bu konuda şunu kullan derseniz alıp insanity ile başlıcam programa

3. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ZeusS_ ve bodyph bunu beğendi.
  4. bodyph

bodyph Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cla ve carnitinei multipower sipariş ettim.
    tek sıkıntı protein amino kaldı.napsam bilemedim. daha çok blog havasında gidiyorum olsun yine de gaz veriyor :) hele bi başlasam

5. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenme konusunda, p90x in kitapçığında kendi beslenme sistemini kullanailrsin.Karatay diyetini tavsiye etmem, zaten karatay beslenmesiyle p90x antremanlarını çıkaramazsın.

Özellikle chest&back günü çok zorlu bir antrenman yapıyorsun.Yürüyecek hal bırakmıyor insanda ve sürekli süper set çalıştığından sırılsıklam oluyorsun.p90x den önce 3 ay p90 yapmanı öneririm.

Supplement kullanmana gerek yok, placebo etkisi yapar sadece.İlerki dönelerde p90x için creatin ve protein tozu kullanılabilir.

bodyph bunu beğendi.
  6. bodyph

bodyph Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    P90x'in antremanlarını deneme amaçlı uyguladım ve şuandaki antremansız halimle çıkarmam zaten çok zor gibi 2 gün ağrısı oldu. O yüzden onumuzdeki hafta salı çarsamba fln insanity programına başlıyorum. Daha çok kardiyo üzerine dayalı bir program. Ilk 60 gün onu yaparak form kazanmayı planlıyorum. Sonra p90x yapabilirim eğer kilo açısından istediğim düzeye gelebilirsem.
    Proteini de protein almak icin gereksiz kalori vs almaktan çekindiğim icin istiyordum ama bir yararını görmicegimi düşünüyorsunuz heralde

Son düzenleme: 10 Şubat 2012

Sayfayı Paylaş