Body'nin Hayatınıza Getirileri?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve JukyoR tarafından 28 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Body'nin Hayatınıza Ne gibi Getirileri oldu

1. Kızlara daha özgüvenle yaklaşıyorum(karşı cinsle ilişkilerim arttı)

13,4%
  2. Yolda Yürüyüşüm,duruşum karizmam değişti

42,5%
  3. Hyata daha kondisyonlu ve dinçte başlamamı sağladı

32,9%
  4. Sadece Spor.

11,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 83 üye.
  1. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    aynı lafı babam diyor.

"lan oğlum sana inşaatta iş bulayım orada kaldır çimento torbalarını orda da yaparsın kas hem bu kadar para vermez üstüne alırsın" diyor arada :)

2. Sivasli58

Sivasli58 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    geçen gün bi mağazaya girdim biraz alışveriş yapmak için etrafa göz atıyordum.bisiklet yaka göğüs kaslarımı göstericek bi tshirt giymiştim neyse bi kaç birşey beğendim kasaya geldiğimde kasiyer kızın ben şifreyi girerken bana alıcı gözle bakması ve sanki iç geçirir gibi olması paha biçilemez bi zevk verdi bana kendine güvenen biriyim normalde ama böyle olması bu durumu dahada artırdı.

Ssas ve Shredded bunu beğendi.
  3. mahser07

mahser07 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Önüne geleni salona gönderirsin sen , çalışınca :)

4. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Her şeyi yiyebilme kabiliyeti,mideyi deyim yerindeyse çuval gibi kullanma sanatı :D

Muafız bunu beğendi.
  5. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    hayatıma getirilerini sıralarsam

1-Sporsuz günlerim geçmiyor kendimi kötü hissediyorum
    2-Para biriktirmeyen birisiydim para biriktirir oldum ve supplement ve yemeklere parayı harcıyorum
    3-alkol gibi alışkanlıklardan arındım
    4-sosyal yaşantım 0 oldu(hayatıma kötüde olsa kattı yani)
    5-Ailem ile iyi anlaşamaz oldum(para yetişmemesi ve yapılacak işleri devamlı spora göre ayarlamam)
    6-Çocukluğumun sporuydu ve şimdi bunu gerçekleştirebiliyor olmam bana mutluluk veriyor.

Sağlıklı bir yaşam sürmek istediğimiz için bazen fedakarlıklar bazende gerekeni yapmamız gerekiyor :)

6. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    disiplin
    özgüven
    güç
    sağlık
    mutluluk
    zindelik
    ego
    zararlı alışkanlıklardan uzak durma
    kızlar :D
    son olarak ta tabiki Kas ^^

BeBeT0 bunu beğendi.
  7. MARCELLO

MARCELLO Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sporun hayatınıza kattığı en önemli şey ENDORFİN BAĞIMLILIĞI'dır...

Endojen bir morfin türevi olan Endorfin sadece profosyonel olarak düzenli bir biçimde spor ile uğraşan kişilerde, daha az bir oranda ise dini ibadetlerde ve meditasyon tarzı faaliyetler sonucu salgılanır..Bu hormon antioksidan etkilidir..Hem fiziksel hemde psikolojik yararları vardır..Belli bir süre bu hormona maruz kalma sonucunda zamanla bu hormona karşı bağımlılık gelişir..Bu hormon yeterince salgılanmadığı sürece mutsuz olursunuz..Yoksunluk sendromu tarzı şikayetleriniz gelişir..

O yüzden uzun yıllar Vücut Geliştirme yapmış kişilerde bu sporu yapmadıkları anda mutsuzluk ve psikiyatrik değişim olur..Ama bu sporu yaptıkları zaman da mutlu olurlar..

Kısacası bu spor, bir kere başlayıp bırakmak için değil ömürboyu yapmak için geçerli olan bir spordur..Bir çeşit obsesyondur yani..

columbu, mustafa088, muti5757 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  8. T-BoMB

T-BoMB Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Marangoz
    Yer:
    İstanbul
    Vg benim için bir zevk ve deşarj kaynağı.. Severek yapıyorum ve goruntuden daha ziyade fit seri ve hantallasmadan guclendiğimi gormek beni çok mutlu ediyor

9. By CrAzY

By CrAzY Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Özgüven ve genel anlamda güç

10. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Çoğunluk sosyallikten bahsetmiş bende tam tersi asosyal idim daha da asosyal oldum. :) Öğünün zamanını geçirip, yemem gerekenlerin dışında birşey yememek için evden çıkmıyorum.

11. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    geçtiğimiz yazın başında evde başladım o zaman hiçbi aletim yoktu sadece 5 kg dambılım vardı fakat ben yine azim ederek bişeyler başardım kanat falan 0 dı hiç gözükmüyordu ben kendim evde kovaya dambıl su vs. şeyler koyarak kilo arttırarak sırt falan çalıştm. bacak yapcağım zaman elime 2 dambılımı ve 25 kg kardeşimi sırtıma alarak falan squat yapıyordum ve birşeyler başardığıma inanıyorum. şimdi barım 30 kg plaka setim var fakat yaz daki kadar düzenli çalışamıyorum hem yiyecek hemde maddi anlamda. Şimdi aynanın karşısında kanatlarımı açtığım zaman belli oluyor ve diyorumki iyiki bu spora tanımışım. böyle tişörtten falan kaslar gözükmesede kolum falan kalınlaştı babamın sırf kas oldun demesi aynada vücudumun güzel gözükmesi falan özgüven veriyor insana. bu sporu durumum olduğu sürece hayatımın sonuna kadar devam ettirmek istiyorum. 4 ay önce 15 şınavı belki çok zor çekerken geçen gün 30 çektiğimde, 1 dips yapamazken şu an en az 4-6 tane yapmam çok sevindiriyor beni. Sizlere spor hayatınızda başarılar...

bu arada bu spora başladığım 4 ay içerisinde kolayı bıraktım cipsi yemeyi bıraktım fanta gazoz vs hiç birini içmiyorm her gece en az 600 ml süt içmeye başladım. beslenmemi düzelttim. kısacası bu spor bana çok şey getirdi diyebilirim.

Son düzenleme: 15 Ekim 2013
  12. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    mezomorfların dünyasına hoş geldin:D:D

danirello bunu beğendi.
  13. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    body'nin hayatima getirileri cok saymakla bitmez.

14. danirello

danirello Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Özgüvenimi ve yaşam kalitemi arttırdı. İnanmayacaksınız ama bu spor benim egomu düşürdü, egoist/narsist ne derseniz, öyle bir insan olmamı engelledi.
    Daha saymak gerekirse, zaten yaptığım ama düzene oturtmadığım hobilerimi ortaya çıkardı, yemek yapmak, resim yapmak, müzik dinlemek-yapmak, kitap okumak ve ders çalışmak. Bunları gün içinde saatlere yaymamı sağladı.
    Tek eksi yönü, okul dışında arkadaşlarıma vakit ayırmamı engelledi bu spor, haftada bir gün dışında her gün doluyum.

15. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Benim için spordan öte hayat tarzı oldu .Hayatımdan memnunum .Piskolojik olarakta faydasını gördüm.

16. okan90

okan90 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Zeytinburnu
    Bu spor bana huzur veriyor :) özgüvenim arttı ayrica insanların beni farketmesini sağladı diyebilirim. Vucudumu sevmeye başladım. İlerleyen günlerde daha iyi olacak inşallah

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. testoster10

testoster10 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Başladığım günden bu güne kadar hayatımı baştan sona değiştirdi aklımda besyo okumak hiç yoktu kendimi 7 ay sonra besyo yetenek sınavında buldum ve kazandım şu an besyo öğrencisiyim, etrafımdaki insanların görünüşümden etkilenmesi kadar kendimi her aynaya baktığımda etkilemek çok hoşuma gidiyor. ve bazı arkadaşların bahsettiği gibi o antrenmandan sonraki endorfinden kaynaklanan mutluluk ve rahatlama hissi paha biçilemez ama şöylede küçük bi sorun yaratıyor bu his antrenman yapmadığım günler kendimi biraz garip hissediyorum daha önce hiç bir şeye sigara gibi bağımlı olmadım bağımlılığın nasıl birşey olduğunu bilmezdim ama şu anda bu spora bağımlı olduğumu düşünüyorum psikolojik sorunlarım mı var acaba diye düşünüyorum bazen :D hangimizin yok ki ? :D libido konusuna gelirsek zaten yüksekti şu andaki halimi siz düşünün..(alt kattaki komşumuzun kızıyla tanışsam iyi olucak denk gelemedik bi türlü) he bide forumda ki kız arkadaşlara tabi varsa slm cnm nbr? :) bu yazının sonu izdivaç programında biter :D :D :D neyse şaka bi yana kısaca şu sözle özetliyim kendi bedenimde ve düşüncelerimde çağ atladım bu spor sayesinde.

18. confusioon

confusioon Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    4.ayıma girdim ve spora başladıgımdan beri sigara içmiyorum.10 kez civarı sigara bırakmaya yeltenen biri için şuana kadar en etkili şey bu oldu benim için. Ama şuanlık özgüven artışı vs. gibi etkisi yok vücudun oturması lazım biraz daha :D

19. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    "Sabır" kelimesinin anlamını öğrendim.

okan90 bunu beğendi.
  20. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaş çok güzel düşünceyi paylaşmış hakikaten'de öyle bu sporu yaptığımda hiç ummadık yere mutlu hissediyorum kendimi hiç bir sebeb yokken mutluluk veriyor bana fakat iş zamanlarında mecbur bıraktığım için kendimi daha stresli daha yorgun ve hastalığa açık hale geliyorum halsizlik sürekli gelen uyku vücutta ağırlaşmalar bu sporu eğer uzun zamanlar yapmışsanız bir anda bırakmanız bile çok büyük hastalıklara büyük rahatsızlıklara sebeb olabilir onun için dengeli ve hafif antrenmanlar ile günleri düşürerek bırakabilirsiniz.
    ADELE VE KUVVET isimli bir kitaptan ilgi duyduğum bir yazıyı paylaşmak istiyorum.
    Bir vücutçu arkadaşım bir motosiklet kazası geçirmişti. Motosikletteki arkadaşı beyin travması geçirirken onun sadece bacağı kırıldı. Bu vücutçu arkadaşım sadece vücudunun üst bölümlerini geliştirmiş, bacak adelelerini tamamen ihmal etmişti. Kazada sadece bacağının kırılmış olması ne büyük tesadüf değilmi ? gelişmiş adeleleri üst vücudunu korumuş, adeleleri zayıf olan bacaklarından biri ise kırılmıştı diye düşünmüştüm. Bacakları da gelişmiş olsaydı büyük ihtimalle kazayı yarasız , beresiz atlatacaktı. Amerikada vücut geliştirme şampiyonlarından Matt Manden hal'e yolda yürürken araba çarpar. Doktorlar bu kazayı ölmeden atlatabilmiş olmasını tek nedene bağlarlar: Gelişmiş adeleleri yastık vazifesi yapmış, onu korumuşlardır.

Son düzenleme: 21 Aralık 2013
    okan90 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş