bodynin gelişime etkisi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gencbodyci tarafından 16 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gencbodyci

gencbodyci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    16 yaşındayım 1.82 boy 72 kilo 6 aydır body yapıyorm sporu da cok seviyorum fakat bu yaslarda baslamanın gelişimi olumsuz etkileyecegini söylüyorlar internette arastırdım her sitede çelişkili ifadeler var bu işin uzmanları olarak sizlere soruyorm bu yasta body yapmam bana ilerde bi sorun yaratır mı ve büyümeme olumsuz bi etkisi olur mu? (bodyi ilerde bırakmayı düsünmüyorum sürekli yapacagım bi spor) bu arada 72 kilo olmama ve sürekli karın hareketleri calısmama rağmen karın kası yapamıyorm ve cokkk az bi göbk olustu galiba dengesiz beslenmemden göbeği yok etmem içn ne yapmam gerekir kilo vermek istemiyorm sadece göbek eritmek?? cevap yazan herkese simdiden tesekkürler...

2. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Aramıza hoşgeldiniz.Vücut geliştirme hakkında halkımız hala çok bilinçli olmadığı için yanlış bilgiler sizi çelişkiye sokmuş olabilir.Forumumuzda aslında cevabını aradıgınız bir çok konu mevcut arama bölümünden veya konuyla alakalı diğer bölümlerden rahatlıkla bulabilirsiniz.Ama söylemeden geçemicem.Vücut geliştirmeyi spor olarak yapıyorsak bize neden zararı olsun ?
    Doğru bir şekilde yaptığınızda çok okuyarak çok araştırarak kendinizi geliştirdiğiniz takdirde zarardan ziyade fazlasıyla yararını göreceksiniz.
    Kendimden örnek verecek olursam sizin yaşınızda vücut geliştirmeye başlamadığım için pişmanım bile diyebilirim.Çünkü vücut geliştirme bir çok konuda size yol gösterecek .Düzenli uyku düzenli beslenme gibi konular ve bunun dışında vücudun dinçliği sağlamlığı gibi fazla fazla yararlarını göreceksiniz.
    Boyunuz ve kilonuz gayet orantılı ancak sadece göbegimdeki yağları yakmak istiyorum gibi birşey söyleyemezsiniz çünkü bölgesel yağ yakımı söz konusu değildir.
    Forumda bu konuyla ilgili bir çok başlık var biraz araştırmanız iyi olacaktır.
    İyi sporlar.

3. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Her şeyin fazlası zarardır Sporun bile.Bende 17yaşındayım boyum ve kilom sana çok yakın.
    Bende Benzer çok konu gördüm.Omurgaya yüklenen Hareketler Boy uzamasın etkileyebileceği için önerilmiyor.Abartmadan Yapılabilir diye düşünüyorum ve uyguluyorum ben.Zaten Çoğu kişinin Dediği Bir şey var.14-17Yaş arası Body cilerde Çok bir gelişme Olmaz(Genellemedir istisnai durumlarda vardır)Yani hacim Bazında Bu yaşlarda en iyi Alt yapı oluşturulur.Zaten alt yapı olmadan Hiç bir şey olmaz 30yaşındada başlasan Kural böyle.
    Baklavalar konusuna gelince zaten kendi cevabını kendin vermişsin sadece birinin teyit etmesini istiyorsun.Dengeli beslenip dengeli Yaşamak ile alakalı.Ve ne kadar zayıf olan ol Yağ oranınla alakalı Bir yağ Ölçüm analizi Yaptırmalısın.Kimisinin genetiğinde oluyor kişi 1kilo alsa bile o 1 Kilo direk göbekte oluyor.Kimisindede Orantılı Şekilde Vucüda dağılıyor.
    Aynı şekilde Merkez bölgesi egzersizlerini forumda bulabilirsin.Ben genelde Yağlarımdan Kurtulmak için Cardio Yu tercih ediyorum Düzenli şınav ve plank egzersizleri yapıyorum.Faydasını da oldukça görüyorum.

4. gencbodyci

gencbodyci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    dediklerinizi yapmaya calıscam tesekkürler..

5. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    bu önyargı neden hiç anlamıyorum ben 15 yaşındayım 3. ayımın içerisindeyim ondan öncede evde birşeyler yaparak faydasını görmüştüm ve hiçbir zaman bu 15-19 yaş arası kişilerin bu sporu yapmaması gerektiğini düşünmüyorum tam tersi bu sporda hayatınız düzene giriyor sağlılı yaşıyorsunuz ben spora başlamadan önce evde hep ailemle kavga ederdim ya da küçük şeylere bile sinirlenirdim ama şimdi bunlar olmuyor ha vucuduma zararı oldu mu hiç olmadı tam tersi boyum 3.5-4 cm civarı uzadı ama gelin görünki herkez bu yaşlarda boy kısalığı yapar der evet haklılık payları var ama ondan kaçınmakta mümükün yani herşeyi bilerek yapıyorsak yararı olur demektir. Bu arada nasıl bir beslenme uyguladığınızı söylerseniz belki yardımımız dokunabilir.

Sayfayı Paylaş