BODYFORUMTR ile 10 cm bel incelmesi :))

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve nizamicedit tarafından 20 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar..Bu gün gayet sevinçliyim sebebi 1. ayın sonunda 10 cm belimin incelmesi.. Kimlerin sayesinde derseniz gerek bf nin yardım sever üyeleri gerek ise hoşgörülü adminler.. Bu süreçte bir çok abilerimizin,bir çok adminimizin başını ağrıttım.ilk olarak onlardan özür dilerim
    Konuya geçiyorum

Lisede okuduğum için her zaman tavuk-protein ağırlıklı beslenme gibi bir lüksüm yoktu..

( İLK HAFTA )
    Sabah= 2 veya 3 yumurta beyazı - kibrit kutusu kadar peynir ve süt
    Ara: Elma
    Öğlen: Tantuni-Ayran vazgeçilmezi..
    Ara: Bir çubuk kraker
    Akşam: Çorba-Bulgur pilavı
    ve bol limonlu az yağlı bol yeşillikli salata

( 2. HAFTA )
    Sabah= 2 veya 3 yumurta beyazı - kibrit kutusu kadar peynir - 1 domates ve 1 salatalık + kahve
    Ara: 1 Mandalina
    Öğlen: Tekrardan tantuni-ayran vazgeçilmezi
    Ara:Bir çubuk kraker veya bir tane en küçük boyutta çikolata
    Akşam: Çorba-Bezelye-Ev yoğurdu ve ne kadar sevmesemde karnıbahar..

( 3. HAFTA )
    Sabah = 2 veya 3 yumurta - kibrit kutusu kadar peynir - 1 domates ve 1 salatalık - süt
    Ara: 1 tane çubuk kraker
    Öğlen: Yine tantuni-ayran
    Ara: Yok
    Akşam:
    bol limonlu az yağlı bol yeşillikli salata-Tavuk-Ev yoğurdu

( 4. HAFTA )
    Sabah= 2 veya 3 yumurta - kibrit kutusu kadar peynir - 1 domates ve 1 salatalık - kahve veya sıkılmış elma-portakal suyu
    Öğlen: Yine ve yine tantuni-ayran
    Akşam: Çorba-Bulgur pilavı-Ev yoğurdu ve bol limonlu az yağlı bol yeşillikli salata

----
    KARDİO ÇALIŞMAM

Öncelikle antrenmandan önce birşey yemezdim
    Kardio: 30 Dakika Hiit Cardio ( 1 dakika 6.5 te 3 dakika 10 da )
    Bisiklet: 15 Dakika
    Eliptik Bisiklet= 5 Dakika

Cardio bittikten sonra barfiks - göğüs press ve dumbell çalışırdım..
    Genelde bu programda barfikse çok önem verirdim..

Son olarakta bütün vücut antrenmanım bittikten sonra 10 Dakika ( 1 dakika 6.5 te 3 dakika 10 da ) olmak üzere sonlandırırdım..

Şu ana kadar hiç bir gıda takviyesi almadım ama yarın L-Carnitine Sıvı almayı planlıyorum..

---

YARDIM EDEN KİM VARSA GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM..

TEŞEKKÜRLER BODYFORUMTR !

2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    1 ayda 10cm bel neredeyse imkansız. Sanırım ilk ölçü karnın şişken ikincisini boşken almışssın.
    Yine kilo vermişssindir 10cm cidden çok fazla 1 ay için.

3. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    hocam belkide haklısınızdır ama ilk ölçüm yapıldığında sabah yapılmıştı ve hiç bir şey yememiştim su dahi içmedim ve bu sabahta aynı şekilde hiç birşey yemeden ölçüm yaptırdım

4. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    tebrikler yazını görünce dün yaptıgım kaçamak aklıma geldi gece gece 4 börek yedim yemez olaydım :D bu iş ilk olarak azim işi

5. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim hocam - 1 ay önceye kadar yanaklarımın genetik olarak şişkin olduğunu sanırdım ta ki şu son güne kadar - evet dediğim gibi bu forum sayesinde bu başarıyı elde ettim sıra eight pack te :))

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:41 ----------

haftada 1 kez kaçamak iyidir iyi :)) fakat fazla yağlı olmamasına dikkat etmek lazım - aradada vücudu şoke etmek güzeldir :DD düzenli hiit cardio ve kendiniz kalori hesaplayarak yaptığınız bir diyetle mükemmel sonuçlar elde edebiliyorsunuz unutmayın sadece pro-karbo ile bir yere varamayız azda olsa yağada ihtiyacı var vücudun ama doğal yağ olmasına dikkat etmek lazımm

6. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    gercekten tebrık ederım hocam rajev su konuda haklı olabılır hanı bırısınde sıssındır öburunde ınıktır karnın dıye 10 cm zor cıdden ancak ımkansız degıl. sımdı kac kg den ka kg ye ındırgını yazmadıgın ıcın ınsanlara garıp gelmıstır yoksa benım vucudumda 10 cm göbek asasgı yukarı 12 kg ıle bırlıkte gıdıyordu. ılk basladıgım ay 14 kg verdım 11.5 cm belım ıncelmıstı. basarılarının devamını dılerım bu sekılde ılerle. ancak kızma ama öğlen yedıgın tantunu ayran yerıne evınden okula yemek kabı ıle tavuk domates göturup bır dılım ekmekle bırde soda içsen cok daha ıyı sonuclar alırsın bu nacızane görusumdur tabı okula göturme sansın felan varmı bılmedıgım ıcın :(

7. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    önerileriniz için teşekkür ediyorum ustam şuanda bütün fazlalıkları yaktık sıra eight packte azimliyim :))))) okula götürme gibi bir şansım yok fakat yemek yememe gibi bir şansım var amacıma ulaşmak için ne olursa olsun yapacağıma inanıyorum ama forumda edindiğim bilgilere göre yemek yememek aksine kilo aldırırmış o yüzden bir soda ve bir dilim kek yesem yararlı olurmu?

8. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    3 saat derler ancak ben 2.5 saaten fazla ac kalınmaması taraftarıyım bu benım görusumdur. kabul eden de etmeyende olabılır:) hıc bırsey yememen tantunu yemekten daha kötu bence. gelelım kek konususa bence asıl kılo yapan sey yag degıl basıt sekerdır. dıyette bır hafta yagı tamamen kesen kısı 1 kg verırken sekerı tamamen kesen kısı kesın 1 kg den daha cok verır. o yuzden basıt ıslenmıs sekerı tamenen kesmen gerekıyor. o yuzden kek ı unut derım ben sana evden göturme sansın yoksa okulda da söle tavuk lıgth ekmek yogurt gıbı bır sansın yoksa tantunı ayrana devam etmelısın . ayran ıc bence ama ılla kalorıyı azaltayım daha cok dıyorsan ayra yerıne sade soda ıyı olur gıbı cok dusuk kalorıler alma ben gunde 500 kaorı dıyetı bıle yaptım kas kaybı cok yasarsın.

9. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    anladım ustam o zaman öğlenleri bir soda veya ayran yanında 2 tane kraker yetermi?

10. speedygonzales

speedygonzales Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

bu konuyu bende merak ediyorum ama kraker dediğiniz şu tuzlu olanlar mı hangileri acaba ?

11. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Tuzlu tabii ama içindeki şeker oranını falan araştırmak lazım basit şeker varsa onuda tüketemeyeceğiz

12. speedygonzales

speedygonzales Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

hocam peki bu mavi yeşil lightlar var yarından itibaren kraker işine ve ton balığı işine başlıcam ama krakerde mavi yeşil light'ı önerir misin

13. stadler

stadler Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    tantuni okulda fln satılıyor herhaldi hergün yiyeye :) o sana kilo aldırabilir hergün aynı şeyler

14. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle tebrikler kardeşim :) Diyet programlarımızda fazla bir fark yok ancak bir soru soracağım,öncelikle kardiyo calısmasını haftada kaç gün yapıyordun?Ayrıca 1dk 6.5 sonra 3dk 10,sonra yine 1 dk 6.5 şeklinde 30 dkyı doldurana kadarmı çalıştın,hiit cardiyoyu tam olarak bilmediğim için soruyorum,şimdiden cevaplar için teşekkürler :) Ayrıca 1. ve 4. hafta dışında pilav göremedim,karbonhidrat ı nasıl alıyorsun,ekmek de yemediğini farzediyorum,yazmadığın için :D

Son düzenleme: 22 Ekim 2012
  15. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    10cm büyük başarı gerçekten azimle çalışmaya devam :)

nizamicedit bunu beğendi.
  16. stadler

stadler Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    tantuni ayran diyo :) ekmek arasıdır kesin

17. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    hocam şimdi benim programım şöyle 1 dakika 6.5 ta yürüyorum ondan sonra 3 dakika 10 da hafif tempo kosuyorum - bu şekilde toplam 4-5 set falan yapıyordum. ayrıca pek fazla yağ oranım yoktu can sıkıntısına diyetisyene gidip yağ oranı vs vs ölçtürmüştüm su oranım çok iyi kas oranım çok iyi yağ ise yaşıma ve boyuma göre normal olduğunu söyledi fakat six pack gözükmüyordu ki hala gözükmüyor bakalım 1-2 ay içinde göreceğime eminim :))- ekmek yemiyorum pilav yerinede bulgur pilavını tercih ediyorumm

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:14 ----------

haklısınız :)) yani yaşım gereğince azda olsa yağ almam lazım : ))))

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:17 ----------

72 kilodan 69 kiloya düştüm bu aslında sırf yağ dan kaybedip kas kütlesi kazanmasaydım kilom 65 64 falan olurdu - fakat bu besinlerle hem yağ oranımı azalttım - hemde kas kütlemi arttırdım?

18. ozan3535

ozan3535 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Helal Olsun Açıkcası Ben 7 Ayda inceltim 10 cm ama ben kilo wermeye calısmıyordum Tebrik ederim. :)

19. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Cok teskkur ederim hocam :D hersey sixpack ugruna :D

20. maxx57

maxx57 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    öncelikle tebrik ederim ancak bilimsel verileri de göz ardı etmemek gerekir.
    bir insan haftada 500gr-1kg. arası yağ yakabilir, haftada en iyi beslenme ve antrenman ile 0.5 kg.kas kazanabilir.
    yağ yakma safhasında kg. başına 2gr. karbo,2 gr protein ve 0.5 gr. yağ alınması gerekir.
    Alınan karbolar kompleks olmak zorundadır ve zamanlaması çok önemlidir.
    Bölgesel zayıflama diye birşey olmadığı için vücut yağ yakacağı bölgeyi kendisi belirlemektedir. Göbek bölgesinin de cm. cinsinde incelmesi kişiden kişiye göre büyük farklılıklar gösterir.
    Bu yüzden periyodik yapılan yağ-kas ölçümleri gerçek sonuca bizi ulaştırabilir.

Sayfayı Paylaş