Bodyforumtr Forumlugu kalmamış

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve jan1 tarafından 21 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili tero ;

Bence biraz papatya çayı için sinirlere gerçekten iyi geliyor , bu kadar asabi olmaya gerek yok ,

Ben eğitimini almama rağmen örneğin kinesiyoloji konusunda R10 a oldukça güvenirim , mesela ben egzersizleri kabaca bilirim ama R10 o egzersiz nereye etki eder en ufak ayrıntısına kadar da bilir ,

Kişinin o konuda bilgili olması her zaman dış görünüşe yansıyacak diye bir kural yok ,

r10 ilk geldiği zaman ile şua n arasında devasa farklar olan bir üye şöyle söylim geldiğinde klasik bir yeni başlayan iken şu an benim bile bazı konularda danıştığım birisi olmuştur ,

Uzman olmak yada o konuda bilgili olmak dış görünüşe yansımaz her zaman dediğim gibi , kanser konusunda uzman kişiler sigara içer , şeker yemeyin sakın diyen kişiler her gün tatlı yer , kolestrol kötüdür diyen doktor öğle arasında bol tereyağlı iskender yer , ama bunlar onları o konudaki bilgilerinden bir şey eksiltmez yada yanlış yaptıkları için bilgisiz olmazlar ,

Bence biraz daha sakin olun , ve saygılı olmaya çalışın , bu tarz birini bulmuşken ben olsam tartışmak yerine bir kaç bir şey öğrenmeye çalışırdım , çünkü ayalrca okuyup öğrenceğiniz bir ufacık bilgiyi belkide R10 size saniyeler içinde verecektir ...

Saygılarımla , Danny Boy ...

hasanateş, fsmy ve Azi bunu beğendi.
  2. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Hoşgeldin R10..

Tero ,ben insanların kendileri için "ben iyiyim" demelerini değil , başkalarının o insan için "sen iyisin" demelerini daha doğru buldum hep.Çünkü sürekli kendini öven , kendisini bulunduğu ortamdan ayrı görenlerle pek fazla anlaşamam.

Fakat R10 özellikle antrenman sistemleri konusunda gerçekten çok bilgili.Ve kendisini "uzman" olarak nitelendirmesi bence az bile.Hatta forumun neredeyse taptığı Danny Boy var ya ; işte onun bile programınını R10 hazırlıyor ;)

Azi, hasanateş ve Danny Boy bunu beğendi.
  3. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    demek 10 ayda kinesiyoloji uzmanı olunuyomuş :D vaybe senelerdir ben boşuna okumuşum o kadar kitabı 10 ayda ustalara program yazma seviyesine geliniyomuş. bi tapmadınız kalmıştı onuda ilan ettin tam oldu. o ustaya 10 aylık biri program yazmışsa ben o usta dediğinizede usta demem.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bulk-definasyon-konular-zerine-d-t42134.html

10 ay önce bu konuyu açan adamdan ben program almam. alanada karışmam isteyen alsın

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Sevgili tero ;

Hani bir reklam vardı sanırım reklamdı tam hatırlıyamadım son mesajla birlikte aklıma geldi , bence bu inatlaşmanın sonunda ban ban çıkıcak ban çıkıcak ban ban gelicek ban gelicek :D

Bu arada okuduğunuz kitapların tam listesini özelden atar mısınız ? Arada okumadıklarım var ise okumak isterim , ve bence bu kadar güvene gerek yok , özellikle de karşındaki kişinin bilgi seviyesini bilmiyorken , hadi R10 ile inatlaşıyorsun anladım da benim ne alakam var ?

Yok eğer benim ile ilgili bir sorun var ise buraya aldığınız eğitimleri-ekstra dersleri-akademik manada var ise derecelerinizi yazmanızı rica edeceğim ve ben bu kadar yüksek olduğunu diüşünen birini mutlaka tanırım , umarım bu konuşmanın sonu diğer konuşmalar gibi bir anda kesilmez ,

Dediğim gibi benim ile ilgili sorun var ise öncelikle çalıştığınız kurumları-aldığınız eğitimleri buraya yada eğer özel ise özelden bana atmanızı rica edeceğim , ben işlerimden dolayı her konuyu buraya yazamam fakat buradaki profilim tam ve eksiksizdir , aldığım eğitimler ve devam ettiklerim tam olarak yazmaktadır ...

hasanateş ve Azi bunu beğendi.
  5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığı ve paylaşılan eleştirileri merakla izliyorum..eleştri birilerinin forum için kafa yorduğunu gösterir..forum ilerde ya da gerideyse bunda bizim de üyelerinde pay çıkarması gereken noktalar var..fakat başlık kişisel atışmalara dönüyor..önce kibarca uyarıyorum..lütfen karşılıklı tartışmalara girmeyelim..
    varsa forumla ilgili fikri olan, iyi ya da kötü paylaşsın...

themertyildiz, Azi ve tero bunu beğendi.
  6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Sevgili diez ;

Benim tavrım asla tartışmak yada atışmak amaçlı değil , sadece akademik manada pek de yeri olmayan kişilerin forumu ve forumdaki bir kaç üyeyi kırması ve yapıcı olmayan eleştirilerde bulunmasını kaldıramıyorum kendim adına ,

tero arkadaşımız kendisi bu konularda uzman olduğunu belirtti bende demek ki akademik bir kişilik olabilir tanışmak isterim dedim ,

Forum gidişatı ise bence şu an için gayet iyi eskiden beri olan ve her üyeyi biraz sinirlendiren biraz da güldüren yeni üye başlıkları çoğaldı yaz ile birlikte ,

Bence yeni üyeler için var ise imkan mesela sadece sabit konuları okuyabilsinler mesela 10 gün kadar ,

Yada başka bir olay ise anabolik forum için bence mesaj sınırı konmalı yani 10 mesajı olan üyede tabii ki de bilgili olabilir fakat bence belli bir sınırı aşması onu tanımamız açısından mantıklı olur ,

Sevgili tero ;

Akademik olarak tanışmak isterim sizin ile çünkü burada kime mesaj yazdığımı bilmek isterim , belki de saygısızlık yapıyorum bilemem , zaten özelde de bana mesaj atabilirsiniz , siz mesaj attıktan ve tanıttıktan sonra bende kendimi tanıtacağım size , tabii ki de gizli kalması koşulu ile ...

Saygılarımla , Danny Boy ....

Son düzenleme: 3 Temmuz 2012
    rockybalboa7, Azi, ---RamSes--- ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bence her forumda her insan tipi olacağı için illaki eksisi artısı olacaktır.bazen yöneticiler kişisel bazda hatalar yapıyor olabilirler.
    eskiden olanlar işi biliyorduda yeniler acemimi?
    veya yeni başlayanların sordukları sorular eskiden tecrübeli gibimi soru soruyorlardıda şimdiki sorular sizi rahatsız etti?
    bence kişinin göstergesi kendisidir
    aynası iştir kişinin lafa bakılmaz googldan bişeler bulan kopy paste yapıyor
    asıl olan bu işi bilerek bilgi verebilmek
    kendindede uygulayabiliyorsan ne ala memleket
    şahsen ben burda aradığım biçok sorunun cevabıını bulabileceğime inanıyorum
    başka hiçbir sitede bukadar bilgi paylaşımı açık değil
    yorum yok
    salt bilgi veriliyor ama yorum katılmıyor
    burası mükemmel
    yeni başlayan biri forumu dikkatlice okusun sorularının %90nından fazlasının cevabını bulacaktır.
    kim ne derse desin bence burası süper bir forum
    eskiden nasıldı bilmem ama şimdi bu siteyi hergün ziyaret etmezsem içimde eksiklik hissediyorum
    ALLAH BU SİTEYİ HİZMETİMİZE SUNAN, BİLGİ PAYLAŞIMINI BİZLERDEN EKSİK ETMEYEN YORUMCU OLSUNYÖNETİCİ OLSUN HERKESTEN RAZI OLSUN

hasanateş bunu beğendi.
  8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bir konu hakkında çok bilgi sahibi olmanın yaşla alakası yoktur tabiki 60 yaşındaki araştırmacı olmayan bir adam 20 yaşındaki araştırmacı olan adamdan daha az bilgilidir bu bir gerçek yahu çok görüyorum özellikle yaşlı insanlarda her hangi bir konu hakkında hayatı boyunca araştırma yapmamış sorsanız her şeyi bilirler bilginizle köşeye sıkıştırınca ben kaç yaşında adamım sen daha çocuksun derler seneler geçtikçe insan durduğu yerde bir şeyler öğrenmez araştırarak gezerek görerek öğrenir bunu bir türlü anlatamadık uzmanlık konusunda ise vg sporu bilimle içiçe spordur yıllar geçtikçe yeni yeni şeyler öğreniyoruz profesyoneller bile gün geliyor yanıldığını anlıyor burada insanlara uzman değilde vg konusunda çok bilgili desek doğru olur bence

9. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili diez çok doğru söylüyorsun, atışma halinde olmamak gerekli buraya kadar tamam ama karşımdaki tutup *sende nihat doğan kompleksi var* ya da *etin ne budun ne* dediğinde de relax vaziyette bilgi paylaşımına devam edebilmem ne derece mümkün? inanın normalde olduğumdan 3 kat sakin kalmaya çalışıyorum forumda dolaşırken ama adam yine de damarıma damarıma basıyor. tabii ki sinirlenmek doğru değil ama internet ortamındayız diye de makaraya alınacağım diye bir şey yok arkadaş yani adamın teki kalkıp bana diyecek ki *bir senede mi uzman oldun* ben de ona *lütfen üsturuplu davranın* mı diyeceğim? adam benimle ilgili zerre kadar bir şey bilmeden sallayıp duruyor bana sonrasında da atışmamaya dikkat eden ben oluyorum. öyle bir anlatıyor ki durumumu sanki ben ağırlık çalışmaya bu siteye kayıt olduğum an itibariyle başlamışım, sanki bu siteye kayır olana kadar 0 mışım da ondan sonra bir anda kendimi uzman addetmişim. kabul ediyorum şu ana kadar çok fazla insanla tartıştım siteye girdiğimden beri ama inan bak çoğu da bir üyenin bana sataşması sebebiyle oldu. esas kudurduğum nokta da bütün bunların internet ortamında, herkesin arkasına saklandığı bir kimliğin olduğu bir yerde olması. yani benim bilgi düzeyimi bilmeden (tekrar ediyorum uzmanlık anlamında değil sadece kelime manasını kast ediyorum), eğitim düzeyimi bilmeden, ailemi arkadaş çevremi spor çevremi iş çevremi bilmeden sıkıp duruyor ve bu da bana inan çok koyuyor. ben buraya girdiğim için kimseden para filan almıyorum, hayrına da girmiyorum bu siteye, amacım tamamen rahatlamak ve bir şeyler paylaşmak. sonrasında adamın teki çıkıp bana *uzmanın diyorsun uzman değilsin halbuki* diye bıdı bıdı yapıyor. yeter artık insaf ama yani. kaldı ki bir şeyi de adam akıllı eleştiremez hale geldik. adam dediklerimi cımbızla seçip birleştiriyor. ben ilk mesajımda dedim ki kaliteli yazar sayısında artış olmamış ki bunu deme hakkına sonuna kadar sahibim çünkü bu benim kişisel görüşüm. sonrasında dedim ki koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler sözü vuku bulmuş, ki bunu demekte yine benim hakkım çünkü kimseyi beğenmek zorunda değilim ve beğenmiyorum da. bunun üstüne de *bir süredir yoktum* demiştim, adam buradan şunu çıkarıyor *R10 kendisi yokken kaliteli yazarların azaldığını düşünüyor demekki o kaliteli biz değiliz*. hakikaten artık sinir katsayım tavana vurdu çünkü böyle art niyetli insanlarla gerek eğitim hayatımda gerek iş hayatımda gerek günlük hayatta o kadar çok karşılaşıyorum ve bu tip insanlara o kadar sert tepki veriyorum. üstüne üstlük bir de böyle beni hiç tanımayan etmeyen birisi benimle *nihat doğansın sen yeaaa* diye makara yapınca vallahi de billahi de tansiyonum çıkıyor. tamam gerçek hayattaki kadar asabi olmayacağız burada ama el insaf be. kafa dağıtmak için girdiğim şu forumda o kadar asabileştiğim oluyor ki bazen düşünüyorum neden buraya girdiğimi. ben böyle insanların nazını neden çekeyim ki? bu tip art niyetli insanlar yüzünden forumun kalitesi düşüyor bakın. adam yukarıda diyor ki *bilgi dediğin nedir ki google'a yaz çıksın*... öyle şeyler söylemek istiyorum ki ama forum ortamındayız ve buranın kuralları var o yüzden kendimi zor tutuyorum. yukarıdekilerden bağımsız olarak söylüyorum bakın kimse üstüne alınıp bıdı bıdı etmesin, boş insanlar şuradaki avatarların arkasına gizlenip millete sataştığı sürece forumun kalitesi filan yükselmez açık söylüyorum. ben şimdi bu kadar laf işittikten sonra neden foruma yazayım ki? yeter artık yeter yeminlen nefret ediyorum şöyle art niyetli insanlardan. tartışmamakta elimde değil çünkü ben büyüklerimden böyle gördüm, bir lafın altında kalmak bana acayip koyar, bu yüzden de tartışmayı uzatıyor görünümündeysem de çok özür dilerim ama ben sadece hakkımı savunduğumu düşünüyorum çünkü dediğim gibi art niyetli insanlardan tiksiniyorum artık. internet ortamına güvenipte bana sallanmasından nefret ediyorum.

mesajım kırıcı olduysa şimdiden özür diliyorum, çok sitem ettim farkındayım. dinleyenlere teşekkür ederim...

hasanateş, Azi, rockybalboa7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın diez uyarınız üzere konuya yazmayı bıraktım bazı üyeler hala benim üzerime yazmaya devam ediyor gereğini yapın lütfen.

actively bunu beğendi.
  11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    arkadaşlar hepinizin halini anlıyorum ama sanal ortamda haklılığınızı ispatlayana kadar kan gövdeyi götürür..burada kimse kimseye kendini ispatlamak zorunda değil..biz buna karşıyız..kimse de kimsenin bilgisini sınamayacak tabi..

fakat R10 senin 3 kat artan sinir kat sayısı inan ben de 6 kat forumda olduğum sırada.."sen de yetki var banla geçsin" diyorsanız yanlış düşünürsünüz..bizim de derdimiz adil olmak ve forumu haklı çoğunluk için ayakta tutmaya çalışmak..

bunu son kez söylemiş olayım zira herkes içini dökmüş..zaten kimin ne olduğunu siz rahat olun herkes bilir..
    son olarak " kişisel tartışmalara girmeyelim..mesajı silinecek ve uyarı alacak"

themertyildiz, R10, actively ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    bir üyenin mesajı bize birşeyler kattıysa o konuda haklıysa o kişinin yorumunu beğeniyoruz ve bu sayede o kişi tecrübe puanını arttırıyor.böylece foruma yeni giren kişiler kimin bilgisinden faydalanabileceği konusunda zorluk çekmiyor.ama negatif yönde oy kullanamıyoruz.ee peki kim sallıyor kimden forum rahatsız nereden bilecek yeni gelen arkadaşlar?böyle bir uygulama yapma imkanınız varsa bir düşünün derim.biraz gereksiz tabiki olmasada olur ama olursada rahatsız olunmaz herhalde thums:

selim4141 bunu beğendi.
  13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Sevgili Burkay45 ;

Aslında o özellik forumda mevcut şu an da sanırım , yani + veya - verilebiliyor :)

Swager ve Azi bunu beğendi.
  14. xinplysz

xinplysz Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    herkesin mesajini okudum konu forum uzerine ama kisiler uzerinde sapitmis gercekten cok gereksiz sadece egolarinizi tatmin etmissiniz . Forum uzerine pek fazla bisey yazamayacagim 4 aydir forumu takip edip gercekten yararli bilgiler elde ettim bir ay onceside uye olmustum yine soylemek istiyorum gercekten bu sporla baslayan arkadaslarin benim gibi forumu arastirip bircok bilgi elde edecegine inaniyorum.

15. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    özelliği ben göremedim kullanmayı tarif ederseniz sevinirim.özellikle yeni başlayan bölümünde çok büyük sallamalar oluyor hiç olmazsa o kişilere negatif puan verip yanlış bilgilere sahip olduklarını göz önünde tutalım.

Sayfayı Paylaş