Bodye yeni basladım dogru yolda mıyım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Yas tarafından 29 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Yas

Yas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yaklasık olarak 1.5 once bodye baslayıp bırakmıstım ve simdi yeniden basladım Boyum 1.78 kilom 71 biraz kilo alıp hacimlenmek istiyorum.Tecrubeli arkadasların ve abilerin tavsiyelerini bekliyorum.Bugun 3. gunumdu bi gunde her bolgeyi calısıyorum.Beslenmem de sabahları 2 haslanmıs yumurta lor peyniri pekmez oglen okulda oldugum icin genelde tavuk okuldan sonra pilav ya da makarna arada et patates yogurt corba spordan sonra tavuk gogsu pilav ya da makarna corba bezelye ya da nohut .Sizce daha cok verim icin her gun gitmeli miyim yoksa 1 gun gidip bi gun dinlenmeli miyim ve dogru yolda mı ilerliyorum abilerimin tavsiyelerini ve goruslerini bekliyorum

2. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Hergün gitmek cok buyuk bir hata olur,bir gun arayla git.veya pzt carsamba cuma git haftasonu dinlen sana kalmis. Ilk ay hafif calis cok zorlama kendini.

3. Yas

Yas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Sagolun baska tavsiyesi olan

4. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    şuan her kas grubunu çalıştırman üzerindeki hamlıgı atmak için her gün gitmende sakınca yok ama esas programa geçtiginde haftanın 3 günü yeterli olcaktır hacim için maksimum agırlık az tekrar yapmalısın ve setler arasında 1 dk dinlenmelisin hareketleride yaparken yavaş ol kas agırlıgı hissetsin tabi antremandan daha önemli şeyler var beslenme dinlenme uyku gibi kaliteli karbon hidrattt hacimin püf noktası esmer pirinç,yulaf,bulgur,patates,nohut,fasulye,mercimek

5. Yas

Yas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Sagolun peki ne kadar sure sonra gercek programa gecmeliyim

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Şu anda ne program yapıyorsun bilmiyorum ama bence yapacağın en iyi şey temel hareketlerin formlarını oturtmaya çalışmak olur. Türkiye'de işler pek öyle olmuyor biliyorum ama boş demirle de olsa bench press, squat, deadlift, barbell row, military press gibi temel hareketleri öğrenirsen daha hızlı ilerlersin. Hocan iyiyse bunları sor, bunların olduğu bir program versin. İyi değilse senin öğrenme azmine kalmış durum. Youtube'dan veya salonda düzgün yapanlardan bunları öğrenebilirsin. Eğer ingilizce okuyabiliyorsan internette kaynak haddinden fazla var. Türkçe kaynaklar çok yetersiz ne yazık ki.

Ha, çok da uğraşamam, biraz vücudu toparlayayoım yeter bana dersen hocanın verdiği programlardan devam edebilirsin.

7. Yas

Yas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Sagolun Su an yeni basladıgım icin genelde makinede calısıyorum bench press barbell curl hammer curl calısıyorum ilerleyen gunlerde hareketleri artıracagım genel olarak hareketlerin formlarını biliyorum zaten 1 ay sonra kendi programımı cıkaracagım

8. Yas

Yas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Güncel

Sayfayı Paylaş