Bodye yeni başladım bi bakarmısınız

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve statico tarafından 5 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. statico

statico Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Daha dün body ' e başladım ama gittiğim salon kalitesiz üniversite için istanbuldan buraya geldim . 3 tane salon var kötünün iyisini seçtim.
    Öncelikle hocanın pek body ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Önceden barfiks , şınav , mekik , squat tarzı şeyleri amatör olarak kendim yapmıştım evde yada sokakta, dün salona gittim ve hoca Lat pulldown ( enseye ) , Shoulder press ( makinede ) , butterfly , Straight Arm Pulldown , Triceps Pushdowns With Rope Attachment , Leg Extension yaptırdı bide Dumbbell Curls ( bunu makineyle yaptırdı ) , bunun ismini bulamadım ama oturup karına doğru dümdüz olarak ağırlık çektiğimiz bi makine var onuda yaptırdı.

Her hareket aynı gün çalışılmaz tarzında yazılar okumuştum ve akşam eve geldim bir kaç saat sonra uyudum sabah birden uyandım çok üşüyodum ateşim çıkmıştı bende okula gidebilmek için hap içtim Allaha şükür geçti. Bununda yorgunluktan kaynaklandığını düşünüyorum. ben bu spora çok meraklıyım ve şuan
    60 kilo
    176 boyum var

72 73 kilo olup hacimli, estetik bir vücudumun olmasını istiyorum.

Lütfen bilgili biri bana bir antreman ve yemek programı çıkarabilir mi ? ( Peynir yemiyorum ve et yerine tavuk alabilirim )
    ( Bu sporun sabır işi olduğunuda biliyorum hemen olmayacağınıda biliyorum lütfen dalga geçmeyin. )
    Yorumlarınız için teşekkürler.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Kasım 2014 ---
    son hareketi buldum Seated (Cable) Row buymuş

Son düzenleme: 5 Kasım 2014
  2. HaliDBinVeliD

HaliDBinVeliD Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    1dk da bu şehir neresi?

3. statico

statico Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    şehir izmir de şehirle ne alaka anlayamadım ? teşekkürler ersah bakıyorum hemen :)

4. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Program yanlış değil tüm vücudu çalıştiracak başlangıç programı yazmış hoca

Yemek konusunda ise bol bol yiyeceksin

Yağ cok az ye

Spordan 1 2 saat önce karbonhidratli yiyecekler ye

Spordan sonra da et tavuk eti yumurta gibi protein iceren besinler tuket

5. statico

statico Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Şöyle düzenli bir program çıkarsak nasıl birşey olur mesela yemek için ?

6. TedBundy

TedBundy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Forumun beslenme bölümünü, diğer insanların beslenme günlüklerini ve buna benzer kaynakları okusan nasıl bişey olur mesela yemek için ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

7. statico

statico Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Aslında orayada baktım ama pek detaylı değil benim gibi yapanlara burada biraz sert davranılıyo ama haklılarda tabi

8. TedBundy

TedBundy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Araştırmadan herşeyi ayağına bekleyenleredir burdaki tepkiler. Ben bu forumu yaklaşık 1 yıldır aralıksız takip ediyorum. Açılan topiclerin büyük kısmını okudum ve şuan beni 3 yıl idare edebilcek donanıma sahibim. Sen foruma bugün girip, 3-5 konu okuyup aradığımı bulamadım dersen yeteri kadar aramamışsın demektir. Yanlışta anlama bizim burda amacımız bilmeyenleri karşımıza geçirip alay etmek, eğlenmek falan değil ama burda kimse sizin personel trainerınızda değil. Ayrıca internet sadece burdan ibaret değil. "Bulk beslenme programı" diye aratırsan bulursun aradığını

9. statico

statico Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Ya anlıyorum tamam benim öncedende üyeliğim vardı ama bayadır girmiyorum nickname i unuttum oyüzden yeniden hesap açtım.
    Benim sorunum peynir yiyemiyorum bulk dönemi programlarına hep peynir koyuyolar şöyle bilgili biri bir program çıkarsa bana çok araştırdım öncedende baktım hani doğru düzgün birşey yapamıyorum
    yapsamda sanki hep eksikmiş gibi hissediyorum şöyle bilen birinden bir program istiyorum

10. TedBundy

TedBundy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Seni Jay Cutler olmaktan alı koyan tek şey o peynir zaten. Böyle saçma mazeretmi olur. "Şöyle bilgili biri" nden kendi adına özel peynirsiz program istiyosan diyetisyene gitceksin ozaman

Sayfayı Paylaş