bodye tekrar başlıycam fakat bi kaç şey sormak istiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve herzeleid tarafından 23 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. herzeleid

herzeleid Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 18 yaşındayım 1.80 boyundayım 75 kiloyum... geçen sene kasım ayında arkadaşımın ısrarı üzerine bodye başladık... 1 ay salonda body yaptım... 1 ayın sonunda bazı nedenlerden dolayı salondan ayrıldım ve evde çalışmaya başladım... 2 tane 5 er kiloluk dambıl aldım... bu senenin haziran ayına kadar evde çalıştım... program hazırladım ve o programa göre düzenli olarak çalıştım... haziran ayının sonuna doğru vücudum gayet güzel şekil aldı... omuzlarım pazularım oluştu... göğsüm çıktı felan... sonra haziran ayında havaların çok sıcak olmasından ve tatil için başka şehirlere gitmemden ötürü bodye ara verdim... yani haziran ayının başından beri hiç çalışmadım... tabi dolayısıyla formdan da düştüm... tekrar başlamayı düşünüyorum... fakat şimdi ben size şunu sormak istiyorum... aranızda body hocaları varsa onlardan cevap alabilirsem daha iyi olur... direk hareketlere mi başlasam yoksa cardio mu yapsam... evde koşu bandı var... yani demek istediğim önce iskeleti güçlendirip sonra kas yapmak daha faydalı olmaz mı... bunu nasıl yapabilirim... acelem yok en sağlıklısı hangisiyse o şekilde yapmak istiyorum... sizden öneri bekliyorum nasıl hareket etmeliyim ne yapmalıyım...

işi bilen birileri bana yardım ederse çok iyi olur... şimdiden teşekkürler...

2. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    hoca değilim ama okuduklarımdan birşeyler aktarayım, sanırım direkt başlamanın bir faydası olmaz ama mesela önceden bir hareketi 4x15 yapıyorsan 2x15 yada 3x15 ile başla zaten çok fazla zaman girmemiş araya fazla problem olacağını sanmıyorum.

3. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bilenlerden pek yorum gelmemiş ama sana bişey söylicem "Bir binanın temeli ne kadar sağlam olursa , depreme o kadar dayanıklı olur." Yani İskeletin sağlam olursa dayanıklılığın artar kas gelişiminde bi fayda olacağını sanmıyorum.Kaslar dokulardan oluştuğu için kemikle pek alakası olmıyacağını düşünüyorum.:)

4. herzeleid

herzeleid Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocalarımdan cevap bekliyorum.

5. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    441
    Ödül Puanları:
    73
    cardio genelde vucutta ki yağı eritmek için yapılır kondisyon kazanma amaçlı da yapılabilir. vucudunun durumunu en iyi sen bilirsin formdan düştüm derken yağlandım mı demek istedin yoksa sadece kaslarım hacim mi kaybetti demek istedin? yağlandıysan cardio yapman gerekir bi süre.

6. herzeleid

herzeleid Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anlaşılan hocalar salona gitmeyenlere cevap vermiyorlar...

7. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    441
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşım sen önce üstte yazılanları oku. okudugundan birşey anlamıyorsan kusura bakma ama sana en kral hocada gelse yardımcı olamaz.

8. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    j.claude.er sana gerekli bilgiyi vermiş .
    yağ oranın yükselmiş ise kardiyo ile başla . yok kilom iyi yağ oranım normal diyorsan direk olarak bir program uygula.
    fotoğraf koymamışsın sadece boy ve kilo yazmışsın . keşke bir foto koysaydın ya da ölçülerini yazsaydın . kol , göğüs , bel çevresi v.b

bu arada 5 er kg lık dumbel ile yapacağın çalışma sana en fazla 2 bilemedin 3 hafta fayda sağlayacaktır. evde çalışmayı düşünüyorsan ağırlıkları arttırmalısın . sürekli aynı ağırlıkla bir gelişme sağlayamazsın.

koşu ile iskeleti güçlendireceğini düşünüyorsan yanılıyorsun.iskeltin hep aynı büyüklükte ya da genişlikte kalacak.seni dayanıklı yapacak olan şey iskeletinin etrafını saran kasların olacak.

bir de son olarak yorum yapan kişinin hoca olup olmadığını nasıl anlıyorsun ??

Sayfayı Paylaş