Bodye erken yaşta başlayanlar için program. (14 yaş ve üstü)

Konusu 'Vücut Geliştirme Egzersiz Hareketleri' forumundadır ve FleXoR tarafından 25 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 50 üye.
  1. ucgen

ucgen Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    TEKNİSYEN
    Yer:
    BURSA
    az çalış çok beslen büyü. çok çalış az beslen küçül.

2. umiTurko

umiTurko Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kemiklere baskı yapan hareketler nelerdir?

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    enseye presstir çok ağır kilolarla yapıldığı zaman gelişme çağında boy uzamasından çok sakatlık çıkartabilir ki zaten çoğu pro bodycilerin bile sakatlık yaşadığını düşünürsek kesinlikle gelişme çağındaki insanlar hardcore vg yapamamalı hele ki imkanları kısıtlıysa ama fitness sporu yapılabilir

4. namik_black

namik_black Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    teşekkürler

5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Press ve incline press olmadan göğüs gelişmiyor benim , Bunlarıda koysak olurmu ?

birde hafif girmek gerekiyor ama göğüste 7.5 kg presste hiçbirşey hissetmiyor insan :D 12.5 veya 15 kg çokmu ağır olur. Bunlardada fazla baskı hissetmiyorum ağırlıkmı önemli acaba yoksa baskı hissedilmesimi?

6. Bodyzzers

Bodyzzers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli/Gebze
    Hocam Sitenizi Çok begendim.Bende başlayacagım ama basketbolla birlikte yürümetyi düşünüyorum.Evde veya bahçede yapılacak egzersiz hareketlerinizi nerden bulabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

7. Gabortan

Gabortan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    kesinlikle leg extension yapilmamali lateral raise dambil yerine makinelerle yapilmali lat pull down yerine barfiks kesinlikle daha faydali olur hem gelisim hemde kas acisindan ayrica sakin genclere bodyweight calismadan zarar gelmez demeyin shoulder pike press dips sinav aletsiz yan omuz hareketi agirliksiz squat lunge calf raise hepsi kemikleri sertleştirir bir program vericek olursam pullover 3*12 Butterfly fly 3*12 dambil fly 3 * 12 dambil fly close 3*12 decline dumbell fly3 * 12 kesinlikle incline dumbell fly yapmayin sirta agirlikla barfiks 6-8-10-12 lat put down 3*12 machine lateral raise 3*12machine biceps curl triceps pushdown 3*12 standart bir el yayı 3*25 max *3 mekik leg curl gluteus kickback max*3 supermen hareketi 3*25 pazartesi göğüs sirt sali kardio çarşamba omuz biceps tirceps bilek perşembe bos cuma acik havada kosu haftasonu dinlenme bu arada en kötü sinav cekefim demeyin sinav humerus kemiğinin gelisimini engeller! !!!!!!!!!!!!!!

8. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bu programla hiç bir yere varılmaz.Bende senin gibi düşünüyordum ancak bi kere butterfly ile dambıl fly aynı şey. Sen 4 tane fly yazmışsın arada press yok.Tamam pressler pek tavsiye edilmez ancak aşırı ağır olmadıkça dambıl press , bench press te bir sorun olucağını hiç sanmıyorum.Hadi deadlift , squat desen neyse fakat şınav bile zararlı diyorsun o zaman zaten bu kadar takılan adam gitsin basketbol oynasın bu sporla uğraşmasın. Dediklerim tabiki minimum 15-16 yaşındakiler için. Zaten bu yaştan önce vücut geliştirme yapılmaz. Neresi gelişicek yapsa bile gidip çocukluğunu yaşamalı insan.

9. Gabortan

Gabortan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Oncelikle
    öncelikle merhaba 14-24 yas arasi erkek lerde buyumu hormonu aktif bir şekilde calisir bu sebele bu yasta kas yapmak kemikleri tutar zaten max 24 ten sonra kasla kemikleri tutacak bench press sinav incline bench press gibi hareket ler humerus kemiğinin gelisimini engeller yani once omuz kemiklerin maxa ulassin sonra belli bir yastan sonra kontrollu bir sekilde calis shoulder pike press yap omuz kemiklerini kapat ne kazanirsin body birakinca omuz dusucek ama kemik icin durum boyle değil bu program kardio birlikte yapildiginda canarvar kaslar vermiyecek ama gercekten karin ve vucudu atletik kollari yasitlarina gore pazulu ve kondiayonu yuksek gencler elde etmwye yonelik bu program sayesinde kemikler sertlesmeyecek aksine uzamaya yarayacak ote yandan biyume hormonu artacak bu hareketlerin hic biri kwmikleri sertlestirmez nasil sisman biri kalp krizi gecermesin diye hemen kosturulmuyorsa bu da uzma cagindaki genclerin hem uzamasina hemde yasitlarina gore daha kasli ve guclu bireyler elde etmeye yonelik iyi sporlar

10. kasılamayanadam

kasılamayanadam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Flexor Hocam bende sizin evde vucut gelistirme hareketlerinizi yapiyorum yas 17 boy 170 kg 55 bacak antrenmanini yapiyorumda bacaklarim yagli ne kilo alsam kalcama etkiliyor ne yapmami onerirsiniz kilo olarakta kilolu degilim ama tek kalcamda yag (evde kondisyon bisikletim var ama kullanmiyorum zayiflattigi icin) var bide bacak antrenmani boya etki edermi cok sağolun bilgilendirirseniz mutesekkir olurum sadece canimi sikan kalca yaglari

Sayfayı Paylaş