Bodye erken yaşta başlayanlar için program. (14 yaş ve üstü)

Konusu 'Vücut Geliştirme Egzersiz Hareketleri' forumundadır ve FleXoR tarafından 25 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 50 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bayanlarda 16-18 erkeklerde 18-20 yaşlarında

AbdilSoylu ve dubtis bunu beğendi.
  2. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Bu konuya meraklı olan yeğenim için güzel bir program olmuş. kendisi hep ısrar ederdi ama, 17 yaşına kadar gelmesini, kemik gelişiminin biraz daha oturması için bekletiyordum.. Neyse ufaktan ufaktan onu da bu hayatın içine sokmalı :)

Bu arada, önemsiz bir şey ama. "Leg Curl" Hareketinde "L" yi koymayı unutup "Eg Curl" yazmışsınız. Saygılarımla :)
    Program için teşekkürler :)

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    uyarınız için teşk. bu spordan korkan, bilinçsizce yapan,ve ne yapacağını bilmeyenler için iyi bir yol gösterici oldu.

4. Razzputin568

Razzputin568 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak/istanbul
    Bu butterflyi evde dumbellarla yapabilr miyiz etkisi olur mu benim henüz salona gitmek gibi bir imkanım yok da bu tarz bir programın dumbellarla olan versiyonu var mı acaba?

HDMI bunu beğendi.
  5. beko431

beko431 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    hocam yaşım 14 boyum 1.75 - 1.78 arası kilom 54

beni bu işe eniştem alıştırdı oda gençliğinde dereceleri varmış bizi evde şınav barfix mekik dumbel larla çalıştırıyor ama ben bi spor salonuna yazılmayı düşünüyorum bunun için boyumun ve yapımın yeterli olduğunu söylüyorlar ihtiyacım olan kilo almak ve hacim kazanmak diye düşünüyorum bu program benim için yeterli olurmu ?

6. Serkoss

Serkoss Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkür ederim flexor hocam Anteman programımdaki hareketleri anlamıyodum şimdi örendim Tşkkler hocam...

AbdilSoylu bunu beğendi.
  7. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Flexor hocam ben 17 yaşındayım body değil de kendi vücut ağırlığımla çalışsam yine kemiklerim sertleşir mi? Şınav, dips gibi hareketler yaparken omzuma dumbbella kaldırdığım 10 kilodan daha fazla baskı uygulandığını düşünmekteyim.

AbdilSoylu bunu beğendi.
  8. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Hocamıza sormussun fakat anladıgım konu olunca cevaplamak istedim. Her başlıkta bu sorun hemen hemen oluyor.Cevapta vücut ağırlı öneriliyor sertleştirme olur spor yapmayan birisine göre fakat dambıllar kadar olmaz. ;)

AbdilSoylu ve judgementday bunu beğendi.
  9. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    O zaman 21 yaşıma kadar sadece yüzme ve kick box yapıcam çünlü boyu çok kafaya takıyorum olabileceğinin en fazlası olsun.

10. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    İyi de boyu kısaltmaz ki fazla protein alırsan: Yanılıyorsam söyleyin.

Benim boyum uzuyor hala ve barfiks bile çekmiyorum.

11. darkvampire

darkvampire Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam öncelikle çok teşekkür ederim böyle bir konu arıyordum ve evde 2 dumblem var benim. Bu işi yerine oturtabilirsem bar bell falan alacağım. Evde bu tekniklerin hepsini yapamam biliyorum fakat. Yapabileceklerimiz hangisi?

12. sarikurt

sarikurt Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Programda bench pressi göremedim.Bench pressin boy uzamasına olumsuz etkisi olur mu?
    6 aydır bu sporu yapıyorum.Bench pressi eksik etmedim.Kilo arttırmam gerek ama aile bireyleri kilo arttırmama izin vermiyorlar boyum uzamaz diye.Boy uzaması sadece omurgaya yapılan baskı ile mi ilgilidir ?
    Bir sitede okuduğum yazıda kasların gelişmesi kemiklere baskı yapıp boy uzamasını yavaşlatıyormuş.Bu doğru mu?

13. xzeloks

xzeloks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam ben 15 yaşına 2 gün sonra gireceğim ve 3 gün önce fitness a başladım ve çok memnunum halimden sana yaptığım hareketleri anlatmaya çalışacağım tüm makinelerin isimlerini bilmiyorum kusura bakmazsın inş bench machine 1 tablet ile 3X12 shoulder machine 2 tablet ile 3X8 ( tablet 1 taneye düşmüyor ve 8 den fazla kaldıramıyorum) high pull ile 2 tablet 3X12 seninde gösterdiğin bacak hareketleri 2 tabletle tekrar 3X12 biceps ve triceps makaralı bi makine var onda 3X12 karın 2X20 ve 30 dk toplam bisiklet koşu vs cardio bu yazdıklarımdan önce

14. Juggernaut

Juggernaut Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam ben bu sporu 2 yıldır yapıyorum önceki yılda mekik şınav cardio ile başladım şimdi bütün haraketleri yapıyorum evde ufak bir spor salonu gibi bir yer yaptım barfix aleti göğüs kırma yayı sıksık dumbel setleri gibi aletler var onlarla haftada 3 gün 1 saat çalışıyorum havalar sıcak oluncada hergün 30dk cardio yapıyorum bol protein alıyorum yaş 15 boy 1.82 sizce her hangi bir zararı olur mu?

15. elipina

elipina Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ... kas ve kemiklerin uzunlamasına gelişimini sağlayan bir programdır.

kolay gelsin genç vg ciler thums:
    [/QUOTE]

demissiniz de benim de aklima kendim icin bir soru geldi :
    Ben hic de genc degilim artik. 36 yasindayim, spor gecmisim fazla yok, kas, kemik ve durusu saglamlastiracak uzun vadeli agirlik calismasi programi olustumak ya da bulmak niyetindeydim.Vucut gelistirmecisi de olmayacagim.

Ama yazinizi okuyunca bu baslangic seviyesi ve istedigim gibi kas gelisimi hedefleyen bir program benim bile isime yarayabilir diye dusundum.
    Baslangic icin en azindan..Dogru mu dusunuyorum? Yanlis miyim, siz ne dersiniz ?

Simdi bunca genc arasinda sacma ya da komik gelebilir sorum ama yine de sormak istedim :)

Saygilar,

16. HyperCupe

HyperCupe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Fikrimi söylemem gerekirse 30 dk cardio fazla geliyor bana okuduğum dergilere göre max 20 dk idealdir. tabi fazla kilolu değilsen.

17. quantumm

quantumm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sizinle farklı bir yerden konuşma fırsatım olabilir mi ?

18. m2uzo2

m2uzo2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar, benim yas 15 boy 1.75 kilo 63 civari yaklasik 1 aydir evde şinav, mekik ve dumbelli normal kaldirma ve yanlarada dogru acma yapiorum 2 tane 4kg lik dumbella , yazin da spor salonuna gidip kendime uygun bi program yapmayi dusunuyorum , o zamana kadar evde bahsettigim hareketleri yapacagim, bu saydiklarim bana saglik veya boy uzamasi acisindan bi sikinti yasatir mi onu merak etmistim, simdiden tesekkur ederim :)

19. murat1997

murat1997 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise Ögrencisi
    Yer:
    İzmir
    16 yaşındayım boy uzaması için bana yararlı olacağını düşünüyorum.Program için çok teşekkür ederim :D

20. frenick53

frenick53 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bunun Aynılarını 1ay yaptım +1 2 Hareket daha vardı. Ölçülerde 4-5 arası gelişme oldu

Sayfayı Paylaş