Body'e baslangiç nedeniniz?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve gkhngs tarafından 3 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. gkhngs

gkhngs Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mali işler
    Yer:
    istanbul
    Evet arkdaşlar soru bu...

Yalnız lutfen kıvırmayalım yani daha sağlıklı olmak için bilmemne gibilerinden tabiki bu sporu sağlık için başlayanlarda vardır ama çoğumuz farklı nedenlerden başlıyoruz...

Mesela benim başlama nedenim şudur;

-İşim gereği sürekli oturan bir insanım...Burda bende kilo problemi yapmaya başladı...G.t göbeği büyütmüştük anlıyacağınız...Aslında çokda umrumda deil di ama 1-2 kız arkadaşımın ne o göbek yapmışsın laflarıyla baya bir irkildim :D Ayna dada kendimi pek beğenmiyodum vucut olarak...Çok sümsük duruodum tabiri caizse....Ve bir gün "yeter ulan body yapmaya başlıcam" nidalarıyla evden çıktım ve spor salonuna yazıldım...Şu an 1 ay yapıp 1 ay sakat bir şekilde geziyorum ama en kısa allah gene bir sakatlık vermez ise hiç bırakmamak üzere başlıcam..

Saygılar. :roll:

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Ben neden basladim ya ? :roll:

sanirim, okulda vardi ve bir ay denedikden sonra hastasi oldum. Ilk zamanlar hic bir bilgim yoktu ozellikle beslenmede. Baslama nedenim guzel bir vucuda sahip olmakti. Yanliz hic bir zaman kendi vucudumdan memnun olamam her zaman daha iyisi :)

3. Kausal

Kausal Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bi arkadaş dediki ben dedi body ye başlıyorum istersen birlikte yapalım dedi.Bende tamam dedim başladık yanlız şimdiki bilgilerime göre başlarken hiç bişiy bilmiyomuşum :p .Arkadaşım 2 ay sora bıraktı.Ben hastası oldum daha çok öğrendikçe, vücüdüm geliştikçe bırakamadım.Şimdi ise iyiyki devam ediyorum :)

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    benim bir arkadas benle alay etmisti,vucudun babamin vucuduna benziyor demisti.bende basladim,resimlerimi despo gormustu.dalga gecen arkadas,yurtdisina gitti,dondugunde benim gibi olmustu ama o bir sene icinde bende onun gibi olmustum,adamin soyundugumuzda yuzunu gormenizi isterdim 8) 8)

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    :) Evt Saydam vucudu kisa zamanda guzel bir hale cevirilebilindiginin cok iyi bir örnegi ;)

6. joobell

joobell Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    teknisyen - müzisyen
    Yer:
    bursa
    bende çok zayıftım kilo almak için başladım.etkili oldum gerçekten..57 kilo başladım.3 ayda 62 kilo oldum.sadece karbonhidrat tozu kullandım.haftada 3 gün de antreman...

7. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ?

valla herkesin bi hikayesi vardır muhakkat..ben liseden beri meraklısıydım..filmlerde kaslı kaslı sıfır yaglı adamları gorup ben de bole olucamn derdim:) universiteye gidince ilk işim bi salona yazılmak oldu..fakat gerçekten hiçbirşey bilmiyomusum ilk 3 ay bu sporun hamallıını yapıyosun gerçekten etrafındaki kaslı adamlara bakıp onalrın kaldırdıı ağırlıkları hesaplayıp acaba bende kaldırırımıyım diye soruyosunsonra kaldıramayınca da hevesin kırılıyo ama bilmiyosun ki o adamlar o hale gelmek için en 3 sene harcıyo..sonuç olarak 3 ay yaptım ve sonra sonuç alamayınca bıraktım tabi yemek ve uykunu ağırlık kaldırmaktan daha önemli olduunu öğrenince dondum sonra işte 1 sene kadar falan yaptım..basladıımda73 kiloydum bırakırken(zorunlu olarak) 81dim..boyum 1,82.. 85 kilo olup definisyona gircektim ama sakatlık engelledi..şimdi tunceli de öğretmenlik yapıyorum ve burda spor salonu yok..o yüzden evde çalısmak için dumbell ve halter aldım netten salı gunu geliyo daha sonra sehpa da alıcam yani yine yeniden baslıyorum..

8. joobell

joobell Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    teknisyen - müzisyen
    Yer:
    bursa
    cevap

arakdaşlar size birşey söyleyeyimmi..bu spor zengin sporu..kuru kuruya .karbonhidrat-protein-aminoasit vb..almadan olmuyor.bunlarıda sürekli kullanmak lazım.pahalı yani...

9. bigbody

bigbody Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    benim baslama nedenimde aynı Kausal ın ki gibi ama beni arkadas bırakmadı ya oda hic gelişşemedi yıllardır bu iş metobolizmaya baglı bence :p :p :p

10. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    benim bb ye baslama nedenim;üniversitede(ankra üni.) amerikan futboluna basladim zaman kocumuz bb ye baslamamizi mecburi kilmisti,baslarken pek istekli diildim. 4 sene futbol oynadiktan sonra bir idmanında sol dizimdeki baglari ve menüsküsleri parcaladim,ameliyattan sonrada futbolu birakmak zorunda kaldim bundan sonra sadece bb var hayatımda

11. littlebig

littlebig Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    KAYSERI
    4 ay kadar once bi arkadasi gaz verdi baslayalim diye gidip yazildik salona iki gun geldi sonra bıraktı bende o aralar fitnesada agirlik veriyodum kilo verme olayi dedim bir ayi doldurduktan sonra birakirim sonra bir aylik daha kayit yaptirdim su an 4 ay oldu ve artık para verseler birakmam sanirim hele arada derlerse yaw ücgen oluyosun ha gitgide iyi bi motivasyon oluyo iyiki varmıs bu spor...

12. M3

M3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkeze selamlar...

9 senedir futbol oynuyorum,bunca süre hiç ağırlık çalışmadığım için güçlü bacaklara sahipken üst taraflar (kollar,göğüs,sırt vs.) güçsüz kaldı,gerek görüntü gerekse dayanıklılık açısından kendimi eksik hissetmeye başladım...
    Bu sebeple bodye başladım...
    1 ay yaptım ara verdim 2 ay yaptım uzun süre ara verdim şimdi tekrar başladım 3. ay doldu ....

13. qwerttytuopas

qwerttytuopas Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Coder
    Yer:
    istanbul / b.evler
    Benim başlamadan önce her zaman aklımdaydı ama bir türlü fırsat bulup gidemiyordum(salon biraz uzaktı).daha sonra sokağımızın başında bi salon açıldı bende ilk müşterisi oldum :D o gün bu gündür forumdan edindiğim bilgiler ve salon sayesinde yaşam tarzım değişti.Eskiden ne bulursam onu yerdim artık tavuk-yulaf-makarna-ton balığı-yumurta var hayatımda :D tabi arada sebze ve meyvede yemek lazım.

14. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ben de bir ay gittim. Fazla bir gelişim görmeyince bıraktım; sebat edemedim; amacım da üçgen vücut olmaktı. Bende olay tamamen kız tavlamaya dönük gelişti. Elbiselerin üzerime daha iyi oturması için gitmiştim. Bir parça kanat gelişti. Bir de box yapıyordum ozamanlar. Hocam tavsiye etmişti. Sonuç olarak üçgen vücut olduğumu 21 yaşına geldiğimde anladım; ama benim üçgen olduğumu anlamak zor, dikdörtgen gibi duruyor yani :D

15. KuKuLeTa

KuKuLeTa Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    lisede çok sevdiğim kız arkadaşımından tekmeyi yedikten sonra yemeden içmeden kesilip baya kilo vermiştim ve 3 ay kadarda kilo alamadım. spor salonuna başladım ve 2 yılda 11 kilo aldım yavaş yavaş. sonra bıraktım tekrar başladım 3. ayım şuan 71 kiloyum mutluyum seviyorum bu işi :D

16. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    onceki sporumda zaten agirlik calisiyordum, ondan emekli olunca agirligi birakmadim devam ettim.

17. mIdIk

mIdIk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim başlama sebebim burda yazılanlardan biraz farklı. Duruş bozukluğunu gidermek ve göbeemi eritmek için başladım. 1 ay oldu başlayalı ve vücudun hantallığını daha yeni atabildim. Yılmadan çalışmalara devam. Umarım istediğim sonucu elde ederim.

18. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    valla ben hic unutmuyorum.. daha önce 13 yil futbol oynamistim... bir gün yine mactan sonra soyunma odasinda üzerimi giyinirken kalecimiz bana dedi ki.. ya senin kaslarin gözüküyor ama cok minikler..aynen böyle dedi..

o an umursamadim..eve gittim aynaya baktim..hak verdim..o gün bugündür yuvarlanip gidiyoruz..

futbolu da birakmak zorunda kalinca bi kat daha asildim fitnesse..

19. buyukbad_boy

buyukbad_boy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bende amerikan güreşlerindeki kaslı adamlara (özellikle the rock) özenip bu spora başladım iyikide başlamışım

20. volvoxcnt

volvoxcnt Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben sahil güvenlik dizisindeki erkekler yüzünden başladım.

Sayfayı Paylaş