Body'e başlayalı 2,5 ay oldu, fakat gelişme yok. Resimlerle

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve enqinn tarafından 21 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaşlar,

Body'e başlayalı 2,5 ay oldu. Haftada 3 gün Spor salonuna gidiyorum. 1 ay boyunca her 3 gün aynı programı uyguladım 2.ayımda P.tesi-Cuma üst, Çarşamba günü bacak çalışıyorum. Myoplex Deluxe adlı protein tozunu kullanıyorum. Protein tozunu sadece çalışma günlerinde başlamadan önce yarım saat 1 kere ve bitirdikten sonra 1 kere olmak üzere günde 2 kez kullanıyorum. Diğer günlerimde normal yemeğimi yiyiyorum.

Fakat bende hiç gelişme olmadı. 3 ay önceki ölçülerim ile şimdiki ölçülerim aynı hiçbir değişiklik yok :S Neden acaba. Uyguladığım program mı yanlış bilemiyorum.

Programım:
    1.ay:

2.Ay:

[​IMG] [​IMG]

Boy: 1.90
    Kilo: 85

Ön Kol: 30
    Omuz: 111
    Göğüs: 100
    Bel: 92
    Bacak: 65

Bu ölçülerim 3 ay önceki ve şimdiki ölçülerim ile aynıdır.

Resimlerim:

1.Ay:

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2.Ay:

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

(Resimleri kapatmam tamamen kişiseldir. Anlayışınız için teşekkürler.)

2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşım 2.5 ay oldu diyosun zaten ilk 1-2 ay ısınma ayı olarak kabul ediliyor. 3. aydan sonra az anlamaya başlıyorsun. Fakat senin beslenmen iyi görünmüyor proteini az alıyorsun galiba.

themertyildiz, Control, Carier ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Bu---RocK

Bu---RocK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1.90 boya o kilo az biraz kilo alman lazım

4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Hayatımda gördüğüm en ilginç durum...

Programa bakıyorum yanlış yok; çok ağır değil ama uygun, her bölgeye 1er2şer hareketle girilmeye çalışılmış, çalışma dinlenme süresi yerinde...
    Beslenmeni yazmamışsın ama ne kadar yanlış bir beslenme yapsan dahi protein tozu alıyorsun, eksiklerini kapatacaktır... Orada da bir sıkıntı yok...

Ama yani resimlere bakıyorum bakıyorum, (yani alınma da problemini çözmek için her eleştireye göğüs gereceksin) beslenmeyle bir alakası yok abi o ilk 2 ayın verdiği şekillenme bile yok kas gruplarında yahu... Yani boyun var, bileğinde baktım ince, kısacası %90 ektomorfsun... Senin hacimlenmen biraz yavaş ve zahmetli olacak ama hacimlenmeyi geçtim ilk ayların verdiği şekillenme bile yok kaslarda...

Alınmaca bozulmaca yok; aklıma 2 tane olasılık geliyor, çeşitli sebeplerden ya ektin antremanları, yada çok ufak ağırlıklarla oyalandın durdun yani...

demircan256 ve TürkYurdu bunu beğendi.
  5. rgurcay

rgurcay Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Hareketleri doğru ve kaslarına yedirerek yaptığından emin olmaya çalış. Gerekirse salondaki daha tecrübeli kişilere ya da hocalarına danış hareketlerin yapılış şekillerini.

6. syncmaster

syncmaster Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    2,5 ay daha test et kendini birazdaha ağırlık arttırmaya özen göster yor kendini (sakatlama) Bu 2,5 aylık çalışmanda yanlışlarını ortaya çıkarmaya çalış. bir problem olduğu belli.

7. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    eksiklik ;

-'Beslenme Programı'

8. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    oncelikle ole 2.5 ayda olmaz bu işler...sabredeceksın işin en onemlı kısımı sabır sabır..kabak bile 2.5 ayda olmuyor...bu programla devam et bi 6 ay sonra gene ekle fotograflarını..farkı sende goreceksın ..

9. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Kilon bence tam yerinde bodynin hakkını vermek istiyosan protein tozlarından beslen veya doğal yollardan protein çok olan yiyecekler ile beslen..

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bence sorun zorlamıyorsun gir ağırlıkların altına ter dök titresin kolun agırlıkları her hafta artırmaya çalış hatta yrdım alarak daha agır agırlıklara gir vücüdu şaşırt oda senı şaşırtsın

11. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Hata nerde bilmiyorum ama...
    Sadece başarısızlığa götüren ihtimalleri sıraladım..

1- Çalışmadan önce beslenme saati çok önemli.. Alınan karbonhidrat-protein- yağ miktarları çok önemli. (Seans gününde karbonhidrat ağırlıklı olabilir... Diğer günler protein ağırlıklı olabilir. sadece karbonhidrat olmamalı, erken acıkmayı engelleyen yağ miktarıda bellioranda olmalı. Konu bu değil... detaya girmiyorum.)

2- Spora uykusuz gidiyorsan istediğin neticeyi alman zorlaşır.

3- Kas yapmakta acele ediyorsan programdan daha fazla çalışıyorsan fayda göremeyebilirsin.

4- Gerçekten programa tam uyuyormusun, bazı günler asıyormusun? Bir ay gitmedim diyorsun... Bu yanlış... ciddi problemler dışında asmaman gerekir.
    5- Çalışma esnasında hedef kaslara sadece yük vermek gerekir... Mesela Triseps çalışırken,,, daha fazla güç toplamak için sırt kaslarını kullanmmak gerekir. Ayrıca sırt kaslarını çalıştıracağın seansı yorgunluktan tamamlayamazsın...

6- önemli hususlardan birisi programlar herkese tam uymayabilir.... Herkesin vücudu aynı tepkiyi vermeyebilir....
    Kasların tepkisine göre set ve ağırlıklar değişebilir.
    Şaşırtmak gerekir bazen kasları.
    Aynı program uzun süre devam ederse... kaslar bir yerde durur.
    Ya ağırlık fazla set sayısı az, sonra set sayısı fazla ağırlık az... denenebilir.
    Veya az kilodan başlayıp her sette ağırlıklar artırılabilir...
    Bir gün sadece bel üstü diğer gün sadece bel altı çalışılabilir...
    Sabit programlar kaslarda uyarıcı rol yapmayabilir. Değiştirmek gerekebilir.

7 Çalışırken laktik asit miktarı çok artarsa... kasta erken yorgunluk belirtileri ortaya çıkar....
    Bu kasta çalışmayı -kasılmayı engelleyen mekanizmayı çalıştırır.
    Kasa yük bindiğinde laktik asit birikiminin neden olduğu acıyı-yanma hissini hissetmeden evvel bırakmak lazım...
    Setler arasında yeterli zamanı vermek lazım. Ne erken başlamak lazım, nede gecikmemek, kan dolaşımının azaldığı soğumaya izin vermemek lazım...

Veya tahmin etmediğim başka sebepler olabilir...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:43 ----------

Bir yerde bir arkadaş bana "köpek gibi çalışıyorum, fakat bundan daha ileri gitmiyor" demişti.

Aminoasit kullandığını, çok çalıştığını, programlar harfiyen dikkat ettiğini söylemiştir.

Bu soru uzun zaman kafamı kurcaladı.
    Biraz kitap karıştırmayı düşündüm.
    özer baysaling in kitabını aldım.. dikkatlice okudum.

Ben orda hatanın hep aynı programı kullandığından netice alamadığına kanaat getirdim.
    Aynı kasları çalıştırmak için farklı aletleri kullanmak çok işe yarıyor.

Biir amaçla bir başka şehirde bir otelde 10 gün kalmıştım. Oranın aletlerini kullandığımda kendimde hızlı bir değişme gördüm. Bundan da anladımki ... her aletin tutma kol uzunluğu açısı farklı daha farklı kasları yormaya başlıyor. Farklı kas grupları etkileniyor.
    Bir ay içinde her hafta aynı değil, her hafta değiştirerek döngülü bir program şekli olabilir.

ZeusS_ bunu beğendi.
  12. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Kardeş Bence Sende Tek Eksik Azim Hırs Hısrlı Olacaksın Diyeceksin ben bu işi yapacam benim durmum olmadı için spor salonuna gidemedim benim spor salonuna gidenlerden tek farkım onlardan daha azimli olmam buda sana kanıtı

PointFlex, ZeusS_ ve kerimagil bunu beğendi.
  13. onur10

onur10 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Daha yeni başlamışsın bence de biraz sabırlı olmakta fayda var . Ayrıca bence de bir beslenme programı yapman faydalı olacaktır.Whey protein kullanmanı öneririm bunun dışında diğer beslenme kısmını araştırarak ne yapmak istiyorsan ona göre bir program yapabilirsin kendine diye düşünüyorum. Bir de her ne kadar klasik bir öneri olsa da günde en azından 4*10 şınav çekmeni öneriyorum en az . Kolay gelsin ..

14. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    İlk Önce Beslenmelisin sonra azimle idmanlarını iyi yapmalısın.Beslenemezsen gelişim bekleme.

15. Goktug66

Goktug66 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    azmı :/ benim boy 180 kilom 67 ama şişman hissediyom kendimi neden sizce ? yağlı gibiyim :/:mad:

16. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş kesin bi şey yanlış yapıyorsundur

bak ben evde 2 ay oldu senden kaslı vucudum var şuan yani bir şey eksik yada yanlışın vardır

17. tuymuna_37

tuymuna_37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kazakistan
    offf o kadar yazdım bende tam bitirdim cevapla dedim forum beni atıyor sürekli neden oluyor bu.üye girişi yapıyorum beni atıyor sayfa değiştirince.

18. sanchez

sanchez Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya aslında düzenli çalışma ile ki seninki baya düzenli ,beslenme olmasa bile 1.-1.5 ayda gelişme oluyor baya (görüntü değişiyor eger değişmezse kaslar sertleşio bu ikisinden biri kesin oluo yani) anlayamadım seni valla:)

19. nemesisarda

nemesisarda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaş 2 aydır bu forum da dahil olmak üzere yerli yabancı forumların, sitelerin her satırını okudum. endüstri mühendisliği öğrencisi olduğumdan verimliliğe takmış durumdayım. işe tamamen bilimsel yaklaşmaya çalışıyorum ama en önemli 3 kural var. eğer antrenmanda programını "uygun ağırlıklarla" ve "nizami" bir şekilde yapmıyorsan, öküz gibi yemek yemiyorsan ve dinlenmiyorsan gelişme hiç bekleme. öküz gibiden kastım bünyene göre uygun protein, karbonhidrat, yağ, vitamin, mineral ve lif alımıdır.yoksa öyle baklavalar, börekler, abur cuburlar değil. bu işin sırrı beslenmede.

20. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Emin değilim fakat yorumum şu olucak. Bence bu işin 1. kuralı bir altyapın olması. Bende ilk 2 ayda fazla kas olarak hacim aldığımı söyleyemem ama senden daha fazla almışımdır. Çünkü çok uzun süre basketbol sporu ile uğraştım ve ardından kick box. Bu sayede omuzlarım genişledi ve bicepsleri büyüdü. Bir altyapım olduğu için daha çok gelişmişimdir diye düşünüyorum. Sen herhangi bir sporla uğraştın mı önceden ??

Sayfayı Paylaş