bodye başlayacak futbolcunun protein tozu sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Tayaksi tarafından 19 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Tayaksi

Tayaksi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocalar şimdi nerden başlasam bilmiyorum. ekim ayında 1 ay body yaptım temel şeyler çalıştım. lisanslı futbolcuyum ve 17 yaşındayım. evde dumbell çalışıyorum mekik çekiyorum şınav çekiyorum. 25 gün önce antremanda dizim kaydı çekilen mr sonucu ön çapraz bağlarımın yırtıldığı ortaya çıktı ve doktor ameliyet önerdi. kabul etmedim şimdilik çünkü yazın çeşmede barboy olarak çalışacağım. çeşitli bacak kası hareketleri verdi onları yapıyorum ve vücudumun formunu koruması için haftaya tekrar bodye başlıyorum. Kol kalınlığım mı desem inceliğim mi 30 cm. bacaklarım malum sağlam da güzel bir üst vücut sahibi olmak istiyorum kol kalınlığı olsun göğüs olsun. Protein tozu kullanmak istiyorum en az 3 aydan sonra kullanılmasını öneriyorsunuz biliyorum ama atletik olduğum için ve vücudumu çabuk geliştirmek için bu yönteme başvurmak istiyorum.

Protein tozu kullanmam hızlı bi gelişim sağlar mı? Yani benim durumumda birine faydası olur mu? Alacağım ürünü vücudun depolamasını değil aktif olarak kullanmasını ve verceğim paranın boşa gitmemesini istiyorum.bu yüzden değerli görüşlerinizi istiyorum. güzel vaktininizi ayırdığınız için ayrıca teşekkürler

edit: bu kadar şey yazıp boyu kiloyu unuttum üzgünüm. boy 1.80 kilo 70

Son düzenleme: 19 Nisan 2009
  2. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    boyunuzu kilonuzu neden yazmıyorsuzun?

protein tozunun tebiki faydası olur ama protein tozundan mucize beleme.. yaza ne kaldı ki? iki ayda çok bişey farketmez.

azimle çalışıp beslenirsen seneye bu zamanlar güzel bir vücudun olabilir..

3. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    oncelıkle proteın tozu kullanmak vucudunda mucızeler yaratmıyacaktır senın suan yapman gerelen ıyı bır beslenme programı yapmak bır salona yazılmak ondan sonrada en az ılk 3 ay suplementlere unutmak cunku bunlar adı gıbı besın destegı yanı mucıze beklememek gerekır dunyadakı hıc bır suplement senın beslenme programın kadar ıse yaramaz bunu unutmathums:

4. Tayaksi

Tayaksi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağ ol yorumun için ama çok klasik olmuş. profesyonel futbol oynadığım için haftada 3 antremanım 8 kilometre koşum oluyodu 2 defa. spora yeni başlamıyorum. sadece kas gelişimimin hızlı olması için amino asit ve protein tozunun benim bünyemde etkili olup olmayacağını merak ediyorum düzenli besleniyorum zaten ama bu gelişimi hızlandırmak istiyorum. şu an için aminoya sıcak bakmıyorum o yüzden protein tozunun hızlı gelişimime faydası olup olmayacağını sordum. mucize beklemiyorum zaten hiçbir üründen;)

5. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    tabııkı etkısı olur ama dedıgım gıbı ılk 3 ay zaten gelısımın hızlı olacaktır buna gerek yok

6. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İdmandan sonra 4 yumurta beyazı 1 lt light süt 3-4 kaşık lor peyniri +50 gr kadar beyaz peyniri karıştırıp ye sabah uyandığımda acayip bir zindelik oluyor üstümde gerçekten bu yiyecekler çok faydalı insana

7. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bakın yumurtanın cıg olarak yenılmemesı gerektıgını soyleye soyleye dılımızde tuy bıttı ama hala bunun gıbı onerılerde bulunmakta ısrar edıyorsunuz lutfen forumu arastıralım

8. defective

defective Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    medya
    Yer:
    istanbul
    Tayaksi bende de çapraz bağ yırtığı var, ben de eski futbolcuyum. Öncelikle şunu bilmelisin ki diz bağlarındaki yırtık ameliyat olmadığın sürece iyileşmez. Hani o diz ekleminin yerinden oynayıp bağların yırtıldığı an var ya, atlamalı zıplamalı aktivitelerde mutlaka tekrar edecektir. Çeşmede barboy olmayı ameliyata tercih ettiğine göre futbolu ciddi anlamda düşünmüyorsun demektir. (Ya da bu tercihi yaşına ve toyluğuna vermek gerek)

Dediğim gibi ben de uzun süredir çapraz bağ yırtığıyla ameliyat olmadan yaşıyorum ama depar atmayı, futbol oynamayı, engebeli zeminlerde koşmayı falan çoktan unuttum. Rahat durduğum sürece bir problem yok. Sana tavsiyem Çeşme'de barda dans falan edersen kendine dikkat et, oynak figürler yapma. :) (Şaka gibi gelebilir ama ciddiyim)

9. Tayaksi

Tayaksi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi ameliyat olmamamın sebebi yazımı berbat etmemek yaz bitiminde olup olmayacağıma karar vericem. şimdi vücut çalışmak istiyorum ama en hızlı gelişimi neyle sağlarım onu merak ediyorum. amino kullanmak istemiyorum ilersi için sorun teşkil etmesin diye. protein tozu konusunda fikir bekliyorum hala tatmin edici. yararlı olur mu olmaz mı diye?

10. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Çiğ olduğunu kim söylediki? haşlanmış yumurtanın beyazı ayrılmıyormu

11. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    sen aban toza temel sağlam. bu arada kollesterolü çok azaltma yumurta karides gibi kollesterolden zengin proteinlere öncelik ver. kollesterol steroid üretiminde temeltaşdır. ve tribulus kullan bu kollesterol ve tribulus beraber steroid hormonların üretimini doğal yolla arttıracak ve doku tazelemesinni hızlandıracak

tabiiki beni kollesrol al dediğime pişman etme haftada yarım - bir kilo karides günde 5 tam yumurta yeter. diğer protein kaynaklarını da bol bol tüket bunlara ek olara

Son düzenleme: 20 Nisan 2009
  12. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    burada demıssınız kı karıstırp ye bundan anlasılacagı gıbı pısmemıs yumurta kastedılıyor gıbı gorunuyor ben o yuzden bu tur bır uyarı yaptım

13. Tayaksi

Tayaksi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim tatmin edici bir açıklama olmuş. peki amino acid kullansam ilerisi için bir problem olur mu? sarkma ve benzeri yan etkiler? amino acid daha mı etkili olur? fiyatlar daha uygun protein tozuna göre ayrıca amino acidlerin

14. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    fiyat konusu ise eğer prolactayı forumda araştır. kilosu 35 liraya bulabileceğin %80 protein fransız malı. laktozla ilgili sorunun varsa %90 olanı 45 lira
    aminoasit proteinin tapmadığı bir etkiyi yapmaz. aynı amaca yönelik daha nokta atışı ürünlerdir aminoasitler.

15. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Haklısın kabahat bende yanlış anlaşılması normal sütübardakla içiceksin diğerlerini ayrı karıştırıcaksın tabakda :)

16. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bu tur urunlerın(suplement) hıcbırınde bu tur yan etkıler olmaz bu konular forumda tartısıldı arama yapmanı tavsıye edrım

17. Tayaksi

Tayaksi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler bütün ilgilenen arkadaşlara sadece tek bir sorum kaldı. amino mu protein tozu mu? 35 tl 1 kg protein tozu için fazla ucuz geldi bana. amino mu daha hızlı etki eder protein tozu mu? emilim açısından olsun kas yapımı açısından? bunu da cevaplarsanız daha fazla rahatsız etmiycem sizi:) saygılar

18. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    eger maddı durumun el verıyorsa herzama amıno asıt vderım ama tandemın 35 lıralık proteın tozuda oyle yabana atılır degıl ben su anda kullanıyorum ve memnunum

19. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    bak 1kg mı en az 80 tl gelmesı lazım o 35 tl ler falan hep sahtekarlık yada gaıner falandır yanı %80 ı karbonhidrat %20 sı proteındır ve kılo aldırıcıdır.

Sen bak ınternetten ben yenı aldım 947 gram optımum whey gold standart cıkolatalı 90 tl ye.

Amıno daha hızlı etkı eder cunku proteının yapı tası.

20. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    araştırmadan yazmayın. forumda prolactayı araştırın

Sayfayı Paylaş