Body'e başlamayı düşünüyorum (Kilo vermek amaçlı)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve akyya tarafından 5 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. akyya

akyya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, buraya çok uzun zaman önce girmiştim foruma. Üyeliğimi hatırlamadığım için yeni açtım. O zaman ana konulara, yada eski konulara cevap yazabiliyorduk. Yeni konu açmak biraz zordu diye hatırlıyorum.

Ama yeni başlayanlar bölümünde durum bu değil zannedersem. O yüzden açıyorum konuyu, umarım kural dışı değildir.

Merhaba arkadaşlar, kilo vermek için body'e başlamayı düşünüyorum. Amacım kilo almak da değil, güç kazanmak da değil. Gücümü koruyup kilo vermek istiyorum sadece.
    Zamanında yüzme sporuyla epey uğraştığım için güçlüyüm birçok insandan. Ama sadece deli gibi koşarak fazla kilolarımı verirsem güç kaybederim gibi geliyor. Bunu da kaybetmek istemiyorum. O yüzden body ile kilo vermeye karar verdim (mümkün mü bilmiyorum, en ufak fikrim dahi yok).

Bilgilerim şöyle:
    Kilo: 85
    Boy: 1.74
    Kol çevresi: ~37 santimetre

Dergilerdeki gibi body'ci olmak istemiyorum, sadece omzum geniş dursun, fazla kilom olmasın. Fit durayım yani kısaca, ve güçlü olayım yeter. Halterci olma gibi bir niyetim de yok zaten. Bulunduğum okulun spor imkanları gayet yerinde. Bu imkanları da kullanayım diyorum. Belki bir 10 kg verdikten sonra tekrar geri yüzmeye dönerim. Body hantallaştırır zihniyeti hakim bende biraz çünkü :( .

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Sayfayı Paylaş