Body'e başlamalımıyım?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve 001001001 tarafından 14 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. 001001001

001001001 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben boks yapmak istiyorum fakat ailemin bu isteğimden dolayı rahatsız olduklarını anladığım için boks fikrinden şimdilik vazgeçtim ama ileride ailemden ayrı yaşadığımda kesinlikle başlıcam üniversitede falan.
    Ve bundan dolayı kendimi boksa hazırlamaya çalışıyorum.Evde dambıllar ve ip var.Ve 2ay kadar bir süredir bunlarla düzenli bir şekilde çalışıyorum.Ayrıca koşuyorumda.Fakat bunların yetersiz olduğunu düşünüyorum bu yüzden body'e gitmek aklıma geldi çünkü evde ve çevresinde yaptığım yararlı tek şeyin koşu olduğunu düşünüyorum.
    Amacım her ne kadar sağlam bir vücudum olsun,boks için bir vücut yapmak olsada eninde sonunda boks için olsun olmasın ben yine vücut geliştirmesini seviyorum fakat hiç ciddi derecede yapmadım
    Benim asıl sormak istediğim şey ise yaşım...Yaş 16.Bazılarına(bikaç arkadaş falan,bu konuda bilgisi olmayanlar) sordum bu yaşta body yapma gelişimini engeller falan diyor.Fakat ben bunu artık o kadar sorun görmüyorum çünkü bizim ailede boy ortalaması hepsi benim gibi ve bu yaştan sonrada 2-3cm den fazla artıcağımı düşünmüyorum boyumda kötü değil boyum 185.Ve beden olarak sanki vücut çalışıomuşum gibi duruorum omuz tarafım çok iri bedenim düzgün olmasına rağmen elbiseyle kilolu gibi duruyorum ve bana bedenimin vücut yapmak için çok düzgün olduğunu söyleyen bu işle uğraşan insanlar var.
    Yani uzun lafın kısası ben vücut geliştirmek istiyorum fakat bu yaşta uygun mudur?.(Gelişimimi etkilese bile bu beni fazla korkutmuyor çünkü ailedeki ortalama boyun biraz üstündeyim vücudum cılız değil iri gelişimim iyi hep iyi beslenirdim bugüne kadar ve basket,yüzme çok yaptm yani bu saatten sonra daha ne kadar gelişebilirim ki zaten durumum iyi)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:13 ----------

Yaşım 17desem daha uygun olur çünkü ocağın 7sinde 17yaşına giricem
    Ayrıca kilom 83

Sayfayı Paylaş