Bodyde C vitaminin önemi nedir?Yani protein kadar önemli mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cekodaya tarafından 19 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. cekodaya

cekodaya Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    KPSS hazırlanıyom.Bu sefer olacak inşallah panpa
    Yer:
    esenler
    Ben 5 yıldızlı otelde çalıştıgım için her turlu meyvenin suyunu içebilme şansına sahibim avakado,mango,ananas vs. ama içlerinde protein olmadıgı için fazla onem vermiyorum,önem vermediğim için ara sıra içiyorum.Saygıdeğer forum arkadaşlarıma soruyorum yanlışmı yapıyorum,ne yapmam gerekir?

2. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    meyvelerin yeri ayrı proteinin yeri ayrı. İkisinide tüketeceksin proteinli yerken de dikkat et genelde otelde yemekler yağlı olur..

3. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    c vitamini vücut direncin için çok önemli body de vücut geliştirme sporu olduguna göre ?

4. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    ünlü bir türk doktor varya mehmet öz .. şey diyor günlük düzenli c vitamini alımı vucut yağlarını ısıtır aşırı baskı yapar ve vucudu yağ yakmaya iter böylece spordan cok daha verim alırsın .. yağ oranını düşürürsün .. dinledikten sonra gittim 5 kutu multivitamin 5 kutu c vitamini aldım etkisi var..

5. U.ERBAŞ HAKLARI

U.ERBAŞ HAKLARI Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    fazla vitamin vücutda kanser yapar, doktor tavsiyesiz vitamin almanın yararının hiçbir bilimsel kanıtı yoktur.

6. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    vitaminler bile kanser yapıyorsa ohooo gidelim biz ozaman esrar kullanalım uyuşturucu kullanalım . steroid anapolon primobolon dianabol kullanalım onlar daha az zararlıdır belki ..

7. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Herşeyin fazlası zarar abartırsan tahtalıköy xD zaten fazla almamanı öneririm ne gerek var daha önünde kaç yılın ve de nefsi fazla doyurmamış olursun :)

8. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    vah vah kanser yapıyormuş bilimsel bir kanıtın varmı bakıyım
    adam sana 1 kutu vitamini tek seferdemi yutucam diyor antreman öncesi-sonrası 500 mg c vitamininin hiçbir zararı yok faydaları tartışılmaz

9. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    C vitamini noksanlığında iskorbüt hastalığı, halsizlik, diş eti kanaması, ciltte morluklar, eklemlerde ağrı görülür. C vitamini fazlasındaysa C vitamini suda çözünen vitaminlerden olduğu için idrar ile gün içinde vücuttan atılır. Yine de doz aşımı iyi değildir. Alerjik etkiler ve bağırsaklarda bozulma görülebilinir. Ayrıca ciltte hassasiyet yine görünebilecekler arasında...

10. U.ERBAŞ HAKLARI

U.ERBAŞ HAKLARI Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    doktor tavsiyesiz rastgele alınan vitaminler zararı olabilir ve ileride kanser olabilme riskini yükseltir. arama motorlarında vitaminlerin zararları diye arattırırsan görüp araştırabilisin.

Son düzenleme: 21 Ağustos 2010
  11. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53

googlede her yazana inanacaksak .. ozaman tak ab rocket kemeri 2 ayda 8 pac.. omzuna tak 140 cm omuz. :) acı biberiye hapı at bi ayda 20 kilo ver.. bilimsel olarak kanıtlanmayan herşey saçmalık ilaçlar konusunda.

12. U.ERBAŞ HAKLARI

U.ERBAŞ HAKLARI Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    her insanın vitamin hapı alması gerektiğine dair bilimsel kanıt nedir?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:34 ----------

1 kivi bile günlük c vitamini ihtiyacını karşılamaktadır. Dışarından alınan doktor tavsiyesiz, reçetesiz alınan sentetik vitamin hapları gerekli değildir

13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    karşılıklı polemiği bırakınız!!!!

kanser boyutuna gelir mi bilemem ama vitaminlerin fazlasının özellikle C vitaminin sindirimle alakalı organlar üzerinde olumsuz etkileri olduğu yıllardır aşikardır.
    özellikle böbrek, karaciğer..

yine de şunu belirtmekte fayda var günlük tavsiye edilen değer (RDA ) 60mg dır ama bu normal standartlarda bir insan için..
    ağır spor yapan sporcular, ağır çalışan vg.ciler 500mg, 1000mg sınırlarına çıkabilirler..ama ağır spor yapıp yapmadığınızı iyi kestirmeniz gerekmektedir.

ammun bunu beğendi.
  14. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    C Vitamini Depolanamayan Vitaminler Grubunda Olduğundan Fazla C Vitamini Tüketiminin Vücuda Hiçbir Kârı Bulunmaz Aksina Karaciğere Zarar Dahi Verebilir. Ayrıca C Vitamini Antioksidan Özelliğinin Yanında Güçlü Bir Prooksidandırda Bu Nedenle Bazı Vücutlarda Reaksiyon Riski Taşımaktadır.Ayrıca Bazı Vitaminler İçerisinde Bulunun Beta Karoten Maddesi Akciğer Kanseri Riskini %28 oranla Arttırır. Ayrıca C Vitamini Damar Sertliğinede Yol açabilir :) Daha sayabileceğim Birçok şey var zira Bunca yıldır size mutluluk hormonları salgılatan bu vitamini bu kadar kötüleyerek kötü doktor olmak istemiyorum :)

15. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Vitamine bak yararından çok zararı var

16. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    tbi ki vitaminler de ,özellikle c-vitamini, inanlrda vücut tarafından deplanamadığı ve sentezlenemediği için elzemliğini ön planda koruyor...

meyve sularından vitamin sağlamak yerine, c- vitamnini "klorofilli bol ", yani yeşil olan sebzelerden elde etmek çok daha iyi olur...nedeni, meyvalarda, örneğin eğer yanlış hatırlamıyorsam portakalda 100 gr da 30-50 gr c-vit ,varken maydanzoun (yeşil) 100 gramında 18- .000 mgr bulunur...

ayrıca, meyva sularındaki aşırı fructose ,aşırı enerji alımına neden olur...zira, sıkılan ksım "su veağırlıklı olarak eriiyik fructose ihtiva eder...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:51 ----------

vitaminlerin kanser yapma konusuna gelince, sanırım yapay ,sentetik vitaminlerden söz ediliyor...

örneğin:

aşırı "e ve a (betacaroten) vitamini alımının sentetik yollarca alınanın kansere yol açtığı konsuunda bulgular olduğundan bahsedilir...

olabilir, zira yağda eriyebilen vitamin türleri, vücutta aşırı miktarda depolanarak sistemde sorun yaratabilirler...mantıklı...)))....

17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    c vitamınını salondada ıcıyorlar bende dıyorum bune arakadas spor bıtıyor eve gıderken 1 bardak sıkıp ıcıyorlar bende evde sıkıp ıcıyorum tadıda guzzel

zaten c vıtamını vucutta depolanmaz ondan rahatlıkla ıcın ama kılo yapar dıye ben fazla ıcmıyorum malum şeker var

18. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    body den sonra vücudun direnci düşüyor. o sebeple antremandan sonra 500mg c vitamini alırım ben her gün

Sayfayı Paylaş