bodyciler mayonez zararlımıdır

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve şahin izgi tarafından 2 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    arama yaptım ve soruma yanıt bulamadıgım için konuyu actım
    Sorum: ben spordan geldikden sonra yulaf ezmeyi felan yiyorum ondan sonra
    pilav tavuk göhüsü yerken bazen pilavın üzerine mayonez sıkıyorum
    yemeklerde yag yok varda az :D en fazla pilavın üzerine sıktıgım mayonez 20 grdir hadi bilemedin 30 olsun bunun zararı olurmu kas yapmaya :D
    one göre saniyede çöpe atacam mayonezi :D
    şimdeden cevaplarınızı bekliyorum teşekkürlerbench_O

2. yasin35

yasin35 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir- konyada öğrenci
    hem yemek de yağ var bir de mayanez mi kullanıyorsun :D ? Kas yapmana zararı olmaz ama yağlanmanda işe yarar :D Sabırlıyım azimliyim diyorsan at o mayonezi bence ;)

Son düzenleme: 2 Kasım 2012
  3. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    kas yapmaya zararı yoka yağ yapmaya ve kalp damarlarının tıkanmasına muazzam yararı var.

Son düzenleme: 2 Kasım 2012
  4. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    hayır yemeklerde sıvı yag yok margarın oda bir yemek kaşıgı yag cokcok az diyebilirim şeker kullanmıyorum sadece sorun mayonez ise kaldıracam :D 69 kg boyum 1.76 :D
    mayonezide yeni aldım :D 4 gün anca oldu :D 2 kere kullanmışımdır sormak istedigm yag oranı 100 grde 66 g yag var diyo ondan dedim zararlı diyonuz yane :D

5. brhmcr

brhmcr Guest

Mayonez yerine daha faydali seyler ye. Yersen kas olmaz diye birsey yok ama sagliksiz urunler bunlar.

6. marrythenight

marrythenight Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    çok yanlış mayonez zararlı değildir özelliklede yağlanma yapmaz onun içindeki yağ kilo yapmaz 100 gramda 4 gr karbonhidrat var çok çok tüketmezsen kiloda aldırmaz merak etme :)

7. brhmcr

brhmcr Guest

Mayonez zararlidir, sebebi ise icinde barindirdigi yaglarin formudur. SAglikli olma sebebini iletirsen bende beslenme planima alayim.

8. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    yok fazla kullanmıyorum zaten şimdi nediyonuz kg aldırıyomu vücutu yalandırıyomu :D

9. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    hergün kullanirsan yaglanirsin tabi. Gereksiz seyler bence bunlar. Ben Cheat Meal de bile kullanmiyorum duh

10. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    forumda bilip bilmeden yorum yapıp insanları yanlış bilgilendirenleri vs. yakından takip edip temizlemek gerekir. soruyu açan arkadaşa cevabım ise : 1)sıvı yag yok diyorsun yemeklerde margarin var diyorsun.zaten en zararlısı o pis yaglar bilgin olsun.olacaksa zeytin yagı olmalı.ki ben akşam öğünlere ekto kişiler hariç yağ önermiyorum.(pirinç bile önermiyorum patates öneriyorum).ayrıca mayonez hiç bir faydası yoktur pis gıdadır.karar senin.onun yerine light yogurt tüket yulafı vs. yiyebilirsin

11. Ayerten

Ayerten Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    mayonez yemedeki sıkıntı çok yağlı olması değil içindeki yağların kalitesiz olmasıdır.Bir sporcunun tüketmemesi gereken bir ürün, bence vazgeçebiliyorsan hemen bırak ya da bırakmaya çalış.

BeBeT0 ve (silinen üye bunu beğendi.
  12. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Bence tüketme çok seviyorsan seyrek yap kilo sorunun varsa özellikle yemeklerin yanında yoğurt ayran cacık denemeni tavsiye ederim :)

13. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    bizim amacımız yağı kesmek ve kas kütlesi kazanmak değilmi ? ee öyleyse mayonez niye mantıken de saçma

yağlı herşeyi keseceksin seviyorsanda ayda 1 ye tamamdır :)

Mayonezin 12 gramlık ufak paketinin içinde 10 gr yağ var geri kalan 2 gr da faydalı birşey olacagını sanmıyorum genel olarakta zaten %80 90 yağ var yağlanmak isteyenler buyursun.

14. brhmcr

brhmcr Guest

Bizim amacimiz yagi kesmek degil.

Bizim amacimiz yagi olculu sekilde ( bulk da ve cutta) dogru kaynaklardan saglikli sekilde almak.

Yaglar aslinda yaglanmamiza neden olan ana neden degildir. Korkulmasi gereken karbonhidratlardir.

Burdaki mayonez karsitligimiz daha once de belirttigim gibi kotu yaglar barindirmasi sebepli.

15. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    sorun yok mayonezi sildim hayatımda şuan tek zararlı olan şey o idi :D şeker sadeca haftada bir kere tüketiyorum yag olarak sadece zeytinyagı oda salatalarda kullanıyorum bide pilavda :D

16. kabus2213

kabus2213 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bakmıştım bir tanesinin değerlerine yanlış hatırlamıyorsam 100 gramında 70 gr kadar yağ vardı ketçapda ise tam tersi hiç yağ yok full karbonhidrattı anlamadım ne iş.

Sayfayı Paylaş