bodyciler göründükleri kadar güçlümüdür ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve rockybalboa7 tarafından 9 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Şimdi anlatabildin tabii ki.
    Ama bir önceki mesajından bunları anlamam mümkün değil, kusura bakma benim idrakım(!) o mesajdan bu anlamları çıkarmaya yeterli değildi demek ki.

Gönül isterdi ki şimdiki yazını o mesajın sonuna eklemiş olsaydın :)

2. GoDDy

GoDDy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    güçlüdür karşısındaki adamın ağırlığı kadar belki kat kat daha da fazla bir ağırlık kaldıran adam (bir kere de değil) nasıl güçsüz olsun ki diğer adama göre çünkü onun kaslar kemik yapısı hepsi ağırlığa ve şiddete alışmıştır aynı şekilde bileğide. arkadaşlar spor üzerinden örnek vermişler ama senin tam olarak sorduğun kavga vb. durumlardaydı galiba?

3. oceans166_

oceans166_ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    gucludur yada dııldır dıye bı kota koyamazsın... guc ırsıdır... genlerden gelır... kendı sevıyenı en ustte yada en altta tutarsın ... body yaparak guclu olamazsın... dedım ya kendı potansıyelınle alakalı sadece...

ozzers bunu beğendi.
  4. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    bravo!

güç içerden gelir sonradan güçlü olunabilir ama temelden gücü yani genetiğe oturmuş bir gücü asla geçemez

örnek vermek gerekirse strongman champions league i muhakkak izlemişsinizdir çoğunun fızık yapısı farklıdır (aslında aynıdır:).kas olarak hiç bir muazzamlık yoktur
    neredeyse şişman diyebilecegınız adamlar bile var ama çok güçlüler

kısacası büyük kaslar gerçek gücü temsil etmez

Son düzenleme: 19 Kasım 2008
  5. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0

Muazzam kas yok demişsin. Ama adamların kasları body-cilerden de fazla. Onlardakı trapezleri, kolları coleman da bile göremedim. Bi de güç çalışması zamanı yağlar ağırlık kaldırmağa da çok yardımcı oluyor.

6. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    evet muazzam kas yok dedim çünkü muazzam ? degiller
    galiba yanlış yere bakıyorsun yada colemanı karıştırıyorsun

Ekli Dosyalar:

7. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ozzerse katılıyorum. Konuyla ilgili olarak bir önceski sayfada verdiğim linkleri okursak gücün neden kişiden kişiye farklı seviyede bulunduğunu ve güç arttırma çalışmasının, kas kütlesini arttırma çalışmasından farkını biraz anlayabiliriz.

Colemandan iriler mi bilemiycem, ölçümde yapmadım resimlere de bakmadım ama eğer bir karşılaştırma yapacaksak Coleman'ın bulk haliyle yapmalıyız. Bu adamlar define olsa Ozzers'ın demek istediğini görürdük.

8. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0

Marius Pudzianowski

9. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    steroid kullanmayan bodyciler göründükleri kadar güçlüdürler evet o kadar ağırlık kaldırdığımıza göre mesela ben dumbell curl de 22.5 kg ye çıktım tek kol yakında 25 kg ye çıkacam inş ve kiminle bilek güreştirsem kolunu yere gömüyorum :)

10. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yabancı arkadaşım, cevap olarak gönderdiğin resimdeki adamın boy ve kilo bilgilerini vermeli, yahut kıyasladığın VG'ciyle kıyaslanabilecek bir resim koymalıydın diye düşünüyorum. Yoksa Bir tek bu resimle birşey kanıtlayamazsın.

Bilmiyorsak öğrenelim ama ben podyuma 120 kiloyla çıkan Mr. Olympiadan daha iri olduğunu düşünmüyorum.

Daha güçlü elbette, ama daha mı iri ?

11. vandeta2006

vandeta2006 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    arkadaşlar bu konuyla ilgili benim tezim bence kütle=zaman+beslenme güç ise=genetik+doğru idman,şöle açıklayayım çalıştığım salonda bu sporu yaklaşık 20 yıldır sürdüren bir sporcu kolları 49 parçalı geliyor soğukken ama benchte bastığı kilo 120 max oysa yine aynı salonda bu işi 5 sene yapan ve strongerman deki sporcuların tarzında bir fiziğe sahip olan kolları 45 ve parçasız gelen başka bir sporcu ise 200 kg benchte zorluyor.bence gücün %60 veya %70 i genetiktir.

12. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Bu adamın en büyük olduğunu söylemedim. Ama 140 kg, kolları da 60 cm -e yakın. Boyu da 185. Muazzam kas yok dediniz. Ben de bir örnek gösterdim. Tv-de Amerikan takımını izlemişdik. Adını tam hatırlamıyorum. Boyu 190+ dı, keçi sakallıydı. O adamı bula bilirseniz araştırın. O adamın kas kütlesine bakın. Öyle vücut hayatımda hiç kimsede görmedim.

gaddarkemal bunu beğendi.
  13. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    açığım konu tekrar canlanmış şunu demek istiyorum insanlarda doğuştan gelen bir güç vardır ve her insanda bu farklı orandadır kimisi spor yapmadığı halde çok güçlü kimisi ise güçsüz bb anladığım kadarıyla bu güç oranını artırır iki kişiyi örnek verelim birisi doğuştan ötekinden daha güçlü olsun ikiside bu sporu yapsın sonuçta doğuştan güçlü olan her zaman bir adım önde olacaktır

gaddarkemal bunu beğendi.
  14. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul

O adam o boyda, o resimdeki gibi 140 kilo gelebiliyorsa gerçekten çok iri ve çok kaslı bir adammış.

Çünkü o görünüşle o boyla 140 kilo çeken bir adamın kas yoğunluğunu tahmin edemiyorum.

15. fotbama

fotbama Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    yalova
    hakloısın hocam

16. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Bence vücutçu boş barla çalışsa bile sokaktaki insandan daha güçlüdür.Cevabını atalarımız vermiş.İşleyen demir pas tutmaz. :)

17. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    peki olimpiyatlardaki halterciler neden küçük acaba

18. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Halter sporunda kısa boylu olmanın halteri omuzlama ve kaldırmada avantajı olduğu söylenir.
    Başarılı sporcuların genelde kısa boylu olmasının nedenlerinden biri budur.

O nedenle yaptıkları spor nedeniyle ufalmaları söz konusu değildir.
    Kısa boylu veya diğer fiziksel özellikleri nedeniyle bu sporda başarılı olup olimpiyatlara katılmaları bizde böyle bir izlenim bırakıyor.

FasT bunu beğendi.
  19. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    ve halterciler dünyadaki en güçlü eklem yapısına sahiptirler

20. bluesbrothers

bluesbrothers Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbet meslek
    Yer:
    USA(boston) türkiye (istanbul)
    sonuçta ağırlıklarla çalıştığımız için güçlüyüz ama neye kıyasla yani bir bilek güreşi şanpıyomumu indiremeyiz yada b,r strong menin antiremanda bastığı kiloyu basa bileceğimizi zanetmiyorum ama şöle bir noktava bence sonuçta bu bir spor ancak kendi bıranşımızda olan kişilerle güç kıyasına gire biliriz sonuç ta örnek vermek gerekirse bir strong man benc preste 750 kilo yada bazı ları 1000 kiloya kadar ağırlık yükleye biliyorlar ama bir tekrarla yani çalışma pirensiplerimiz çok farklı bence :D

Sayfayı Paylaş