Bodybulding Birkaç Soru ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Haxcı tarafından 1 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar birkaç sorum vardı.Şimdi:
    1.Kilo başına 2 gr protein mi alınması gerekiyor yoksa yağları saymadan mı 2 gr ?
    2.Antrenman yaptığım günler protein ihtiyacımı karşılıyorum ama yapmadığım günler yarısını zor alıyorumdur.Bunun vücut gelişimime olumsuz bir etkisi var mıdır?
    3.1 ayda 1 kg arttırmam doğru mu ? (biceps curlde)
    4.Biceps curlde 6 kg ile 2x10 biceps curl,2x10 hummer curl ve 2x10 concentration curl yapıyorum.Ağırlıkları kaldırırken ağrıyor.Çalışma bittikten sonrada bicepslerimin şiştiği belli oluyor.Bir süre şişik kalıyor.Ama ağrı 2 dk içinde geçiyo uyuşukluğu kalıyor.Bu normal mi ?

2. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Birde bilek kasıyla ilgili bir şey sorucaktım. 49. saniyede ablanın sıktığı gibi bilek kasımı sıkamıyorum.O pozisyonda güç veremiyorum bileğe.Bende mi anormallik var.Ancak normal bir şekilde elim düz iken sıkabiliyorum.

3. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Cevap verir misiniz lütfen.

4. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Beyler lütfen cevap.

5. FastFit

FastFit Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni Başlayan sporcular ilk 6 ay günlük protein ihtiyacı vücut ağırlığınızın 1,2 katı.Orta seviye 6-12 ay 1,5 katı.İleri seviye için 1,8 idealdir.Diğer soruna cevap veremicem bilemiyorum

Sayfayı Paylaş