Bodybuilding'in 4 düşmanı... !!!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve gorgeouskykhan tarafından 22 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Hangisi en büyük düşman???

1. 1.Alkol

74,9%
  2. 2.Sigara

4,3%
  3. 3.Mastürbasyon,aşırısı..

6,8%
  4. 4.Uyuşturucu,

6,9%
  5. 5.Steroid...! :)

5,8%
  6. 6.sizin diğer düşmanınız,lütfen yorumlarda belirtiniz...

1,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 85 üye.
  1. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    NOT : benim bildiğim 4 büyük düşman; olumsuzluk-karamsarlık gibi mental faktörler ve parasal-zaman-sağlık gibi maddi faktörler dışında...

Anket'in yansızlığını-tarafsızlığını etkilemeyim ama kendi adıma konuşayım; ben de içki-sigara-uyuşturucu yok AMA steroidleri de bu işin lokomotifi sayarsak geriye ne kalıyor benim için ; mast.... ya!!! hiç sormayın! ; afedersiniz ama hafta da 5 yaptım ; yaptığım ölçü,damarlar yani güzel kıvam pazu da gitti vb.... çok pişmanım, ayrıca bakıyorum yabancı forumlarda bi şey olmaz, vb deniyor ama ben mast. sağlıklı olduğuna inanmıyorum... neyse, artık bıraktım, pazardan pazara...

Ayrıca--- tavsiye; mast... yerine ya oyuncağı ya gerçeği olmalı ; zinadan çekiniyorsan, gerçeği de yoksa-evlilik gibi, o zaman oyuncak kalıyor... ama ne yazık ki, toplumun çoğu bu supplementlara nasıl öcü gibi bakarken aynı şekilde bu oyuncak işini de sapıklık deniyor ama mast... hafta da 2 olsa bile düzgün-sağlıklı-egzersiz biçimi değil....

valla kür mür , beslenme dayanmıyor öbür türlü 2 ileri 1 geri hatta 2 geri oluyor... zaten hocam dedi ki sen böyle yap, 2 aylık emeğin boşa gider dedi, doğrudur....

2. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    umarım, bu konu rahatsız etmemişdir....

tabi kisi en tehlikesi uyuşturucudur.... ayrıca bu mast... konusunu açtım, umarım rahatsız etmemişimdir... erkeklere mast... haram, özellikle sporculara, özellikle aşırısı, özellikle, bence uyuşturucu dışındaki en zararlısı, çünkü sigara, içki içen body'ci abilerim var, onlarda böyle olmuyor, 1 ileri 1 geri, hafta içi balon gibi şiş, hafta sonu balon patlasın... neyse, bi daha tövbe, en fazla hafta da 2... söz!!!! ;) ;) ;)

Saygılar....

3. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Bence body nin en büyük düşmanı bilinçsizlik ve cehaletle yapılan idmanlar. Body nin ''b'' sinden haberi bile olmayıp araştırmadan okumadan ahkam kesen ,laf olsun diye bu sporu yapmaya çalısanlar. 3 günde kendini uzman sanıp salonda yanınıza gelip size hocalık taslayan insanlar. Bodyi biceps şişirmek sananlar :D Ben cok gülüyom walla beni eğlendirmekten başka bişey yapmıolar :D

gordonfreeman bunu beğendi.
  4. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    overtraining

5. ARWENPOWER

ARWENPOWER Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness ve Aerobic antrenör
    Yer:
    avrupa
    Anketci yine yanlis hazirlamissin.
    Teker teker yazmissin ama sigara/ alkol / uyusturucu esdegerde yan etkiler.

6. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bence de en kötüsü bilinçsizlik. Nasıl çalışılması gerektiğini bilmeden, nasıl beslenilmesi gerektiğini bilmeden çalışmak hiçbir işe yaramaz. Birkaç arkadaşımda vücut çalışıyor ama beslenmelerine hiç özen göstermiyorlar. Ben kaç kere uyardım kilo x 2gr protein alın diye ama dinleyen olmadı. Şimdi onca aydan sonra gelişmeyince dinlemeye başladılar.

7. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    eksiğim her zaman olacaktır... :) neyse, felsefe dışında, benim de aklıma geldi ; hepsi bir arada olsun gibi ; sigara+alkol gibi ama gereksiz çünkü sizce hangisi , sizin en büyük düşmanınız ?

Ayrıca afedersin ama sigara-içki-uyuşturucu NASIL eşdeğerde olur ? özellikle yan etkilerde!!!! :!: :!: :?: :?: :shock:
    içki; ben hiç içmiyorum ama ayda 1-2 bira bir şey yapmaz ama günde 8-10 bira mahveder... vb... uyuşturucu bağımlılığını sen temizle bakalım o zaman? etkiini, yan etkisini.... sigara,içki,uyuşturucu nasıl maddi ve sağlık açısından aynı olur, lütfen fikrini açıklarmısın, ama bence ne söylersen söyle, bunlar aynı kefede olamazlar, el insaf !... :?

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    aslında yanlış ve bilnçsiz antremanlar bu saydıklarınızdan çok daha fazla kötü sonuçlar dogura biliyor mesela hiç bir içki sigara vs vs kalbi buyutmezken yanlış nefes tekniği yanlış ant kalbi kafesten önce buyutup calışma alanını daraltıp buyuk tehlike yaratıyor

9. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    bencede en kotusu bılıncsız bır sekılde ındman yapmak duzensız bır beslenme cok gordum arkadaslar adamlar bısıden cakmıyorlar ama ben daha cok bılıyom edasına kapılıyorlar :(( ana gıbı yar olmaz bagdat gıbı dıyar olmaz ama bagdat bombalanır

yellow_captain ve yeliz35 bunu beğendi.
  10. dj_JAwsS

dj_JAwsS Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    ))

sporcu adam o yukardakılerın hıc bırını kullnmaz yaa :D sadce body degıl tum spor dalları

11. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bilinçsizlik diyorum ben de. Alkol ve sigara kötü tabi vücudumuzun sağlığını direkt olarak bozuyor. Uyuşturucudan kasıt ne anlayamadım pek. Eğer esrardan veya halüsinojenlerden bahsediyorsak pek etkisi olmaz (antremandan önce kullanmayın yeter). Afyon bazlı uyuşturucular (eroin, morfin, kodein vb.) bu olayı bitirir, ağrı kesici kullanan bir insan düzenli antreman yapamaz. Amfetaminler (kokain, ecstasy) de metabolik hızla oynadığı için negatif etkide bulunur kesinlikle. Mastürbasyondan ben zarar görmedim bu güne kadar. Steroidler bu işin içinde her ne kadar bazıları sevmesede. Bir çok şey gelişimi yavaşlatır, fakat cahillik ve bilinçsizlik kadar zarar veremez.

12. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Bu konu donup dolasıp meshur slogana gelıyor gıbı ;

Egıtım sart !!

Bılıncsız antrenman tamam kotudur ama sureklılık varsa ıllakı ınsan bılınclenecektır, tamamen angut olsa hıc okumasa arastırmasa gorerek ve salonda yapılan konusmalarla dogruları yavas yavas ogrenecektır.

Ickı , sıgara , uyusturucu tabıı kı zararlı , ancak kendım ıctıgım ıcın demıyorum ama sıgara ıcımı o kadar felaket bır durumda degıldır bızım spora, cunku dayanıklılık sporu degıldır body, sıgara ıcen sampıyon arkadaslarım var, ıcılmese tabıı daha ıyı olur.

Bu mast .. deyıp durmusunuz ya, onceden ne kastedılıyo anlamadım , bana bısı dıyorsunuz sanıyorum , ne anlatıyo bu yaa dıye dusunuyorum :p

Masturbasyon, cınsel ılıskı farketmez fazlasının da zararlı oldugunu hıc dusunmuyorum, tek mesele cınsellıkten sonra salona gıdılmez telef olursun, ama bır gece tepıstıkten sonra ertesı gun saat 6 da pekala salonada gıdebılırsın , sonra o gecede tekrar tepısebılırsın hıcte bısı olmaz. Bu tamamen lıbıdo meselesı,
    ıstegın varsa aman gelısmemı engeller dıye kendını sınırlandırmayacaksın.

13. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    mast. yapamıycakmıyız e o zamn sekste haram bize :p en iyisis kestirip kurtulalım :D

14. triceps

triceps Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    bigisayar teknik servis elemanı
    Yer:
    lüleburgaz
    aynen öle dostum flexorun salonunda bile 60 kilo olup kendini hoca zanneden flexoru dinlemeyip kendi kafasına göre çalışan ve diğer öğrencileride örğütlemeye çalışan bir sürü insan var ayrıca body hocaları sanırrım yeteri kadar saygı görmüyor mesela siz bir öğretmeninizin size öğrettiği dersi değiştirmek yerine onu doğrukabul edersiniz ama nedense bodyde herkezin kendine göre apayrı bir bilgisi oluyor

rsxer bunu beğendi.
  15. triceps

triceps Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    bigisayar teknik servis elemanı
    Yer:
    lüleburgaz
    dostum sanada katılıyorum mastrbasyon yapmayacaksak yaşamayalım

valla ben elimi ******* yakında 6 parmak olacağım :badgrin: :badgrin:

16. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Vallahi benim ailem en büyük düşman body'e, az mı kavga ettim yahu şu body yüzünden ailemle. Aranızda en zor şartlar altında çalışan benimdir herhalde :D

17. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    masturbasyon derken sperm hucreleriyle vucuttan ayrılan proteindenmi bahsediosunuz?

fazla masturbasyon extra protein kaybına neden olablirmi?

18. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Sen onu bana sor. Üniversiteye kadar sadece yaz tatilleri için bile ne diller döktüğümü ben bilirim. Zaten üniversitedeyken kıtlıktan çıkmış gibi çalışmıştım.

19. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    1- Eski sevgililer
    2- Yeni sevgililer
    3- Aile

en büyük düşamn bunlar...
    1. Grup: Eğer yerni eski sevgili fazına geçmiş ise kendini aşırı düşündürterek hayata konsantre olamamanıza neden oluyor. daha çokta antremanlara... Antreman aksatiyorsunuz vs.

2. Grup: Yeni sevgililer muhtemelen daha önce bodyci bi sevgilisi olmadığından dolayı garip karşılayacaktır başta. Sonra kaslarınızla aranıza girmek isteyecek. Sürekli büyümenizden korkacak. Sizin 1 yila kadar Ronnie Coleman olacağınızı düşünüp "ıyyhhhgg igrenççç" diye tepki verecektir... "Ne anliyorsun şu bodyden" replikleri ile başınızın etini yiyecektir...
    Yada en iyi ihtimalle: "ya sen iyisin artik. Daha fazlasi abarti olur, yakışmaz..." diyecektir.
    ki bu benim 35 CM lik kollarim varkende başıma gelde 45 cm lik kollarim varkende... :) :)

3. Grup: Ap ayrı bi olay. Sürekli supplementlerinizi steroid sanarlar. Çok yediğinizden obez olacağınızı düşünürler. Vücudu zorlayarak dayanıklılığı artırdığınızı düşünmezler, aksine vücudunuza zarar verdiğinizi, yıprattığınızı düşünürler. Ama 3. şahıslara karşı sizinle övünürler gizli gizli :)

demir00, Body06, batgun ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  20. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    alkol sigara vs.. etkileri her canlıya zaten zararlı,düşman yani..ama bodyci aşağıdakileri önleyemezse ge-li-şe-mez..
    1-uykusuzluk (+yeterli dinlenenemek,+benche yatınca uyuma psikolojine girmek)
    2-sadece karın doyurmak adına beslenmek (dengeli ve protein ağırlıklı beslenememek)
    3-herkesinde belirttiği aslında çok önemli maddelerden biri olan hareketi yanlış yapmak..tüm hareketlerin ve kasların adlarını, hangi kasları çalıştırdığını, hangi günler çalıştırılması gerektiğini vs.. biryerlerden okumuş olabilirsiniz.ama hareketi icra etme şekli yani pratik,tecrübeye dayalı bilgi çok başkadır ve işi bilen hocanın kıymeti bu noktada anlaşılır.

Sayfayı Paylaş