Bodybuilding yapıyorum ince yapılıyım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve htrtvt tarafından 29 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. htrtvt

htrtvt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    50 kilo ile başladığım spora 3 ayın sonunda 57 kilo ile devam ediyorum. Ektomorf yapıda biriyim.

Dar omuzlara (100 cm) ve dar göğüs yapısına (86 cm) sahibim. Hatta el bileği 15 cm. Siz tahmin edin. Aldığım 7 kilo kollara bacaklara yansısa da göğüs ve omuzda bir değişim olmadı.

Evet 1.70 boya göre hala zayıfım ve önümde uzun bir yol var ama 67 de olsam bu göğüs ve omuzda gözle görülür bir değişim olmayacak. Yana doğru bir büyüme olmayacak sadece hacim kazanacağım.

22 yaşındayım. Kemikler 15 yaşındaki bir insanınınkiyle aynı. Gelişimleri zaten durmuş. Bu kemiklere kas inşa etmeye çalışmak dere yatağına ev yapmaktan farksız.

Kilo almama rağmen bir değişim olmaması ve kilo aldıkça pekte olmayacağı düşüncesi psikolojik olarak beni sanırım bitirdi.

http://i.hizliresim.com/EQbN4v.jpg

http://i.hizliresim.com/WW4a5E.jpg

Bu da vücudum. Bu işin içinden nasıl çıkaca

2. htrtvt

htrtvt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar güncel

3. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    yaşımız hemen hemen aynı, doktora gitmiş miydiniz? kemiklerden dolayı gh falan kullandınız mı?

4. crixusHsn

crixusHsn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    ektomorf vucut yapısında bır ınsan olarak spora yenı basladıgını vucudunda yenı adapte oldugunu dusunursek 7 kılo 3 ayda guzel bır sonuc bacaklarda degısım oldugunu soyluyorsun gayet memnun olmalısın bu sonuctan yag oranının cok dusuk olması hacım yonunden gozunu doyuramamıs olabılır ama 67 kıloyu hedeflemen arada 10 kılo fark oldugunu gosterır kı ust vucudunda kesınlıkle degısım gozle gorulur sekılde oalcaktır moralını bozma dusunkı spora baslamadan once 50 kıloydun suan 57 eskısınden daha ıyısın ve gıtgıde daha ıyı olacaksın

zeo64 bunu beğendi.
  5. 7.alfonso

7.alfonso Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sporu bırakmayı düşünme. motivasyonunu taze tut hep. 2 3 sene geçtikten sonra çok farkedecek kilon.
    forumda 60'tan 80'e çıkmış bir arkadaş vardı. onun yazılarını oku.
    adını hatırlamıyorum ama ya yeni başlayanlar ya da beslenme bölümünde sabitlenmişti konusu.

6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    htrtvt insana öyle geliyor hiçbir zaman gelişemeyeceğim,kollarım omuzlarım büyüyemeyecek hacimlenemeyeceğim gibi geliyor fakat tek yapman gereken devam etmek.bu hızda devam etmek.ayda 2-3 kilo alacak şekilde devam etmen lazım.bol kalorili beslen,ağır çalış,idmanlarında compound hareketlerinde sürekli ağırlık artırmaya çalış.inan ki şöyle bi 70-75 olduktan sonra kendi kendini tanıyamayacaksın.benim de omuzlarım başladıgında senin gibiydi belki,çok dardı fakat tam olarak hatırlayamıyorum.inan bir yerden sonra eski görüntü yok olacak kadar gelişebiliyorsun.üstelik ben de yeni bir sporcuyum.

dediğim gibi yapılacaklar basit,bol yemek yemelisin,ağır çalışmalısın,yeteri kadar uyumalısın.gerisi zamana kalıyor.1 sene sonra 75kiloda görüşelim :)

7. htrtvt

htrtvt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar desteğiniz için teşekkür ederim. Karanlıkta savaşmayı öğreneli çok oldu. Ne olursa olsun devam edeceğim. İmkansız da olsa İmkansızı kabullenmeyeceğim.

Sayfayı Paylaş